Якими будуть ціни на продукти восени: експерти дали прогноз

6 серпня 2018, 05:21

Анастасія Іщенко Анастасія Іщенко

У цьому році у нас стандартна модель зростання вартості продуктів, без надзвичайних ситуацій

Ціни на продукти в Україні постійно підвищуються – нехай десь за все на кілька копійок, але, все ж, зростання є. Так, за даними Державної служби статистики, зростання цін за перше півріччя склало більше 4%. Якщо в 2017 р ціни на деякі товари зросли навіть більше, ніж на 20%, в 2018 році таких різких стрибків по продуктам харчування не було. Так, ціни продовжують поступово підвищуватися, але не досягають критичних відміток.

Експерти впевнені, що в цьому році у нас стандартна модель зростання цін, без будь-яких надзвичайних ситуацій, як це було, наприклад, в 2017 р Тому різких і раптових стрибків цін не передбачається
.

"Уцьомуроціунасбільшкласичнаситуація-помірне зростанняціннапродуктихарчування,непоганийурожайповсіх позиціях,томуяне очікую,якихосьпроблемнихситуацій.Думаю,іза липеньунасбудеабонульовий показник,абодефляція.Апотім,якзавжди,зосені,починаєтьсяпроцеспоступовогозростанняціннапродукти",-пояснюєекономічнийекспертБорисКушнірук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Реклама

Проте,хочазаразцінинапродуктихарчуваннязупинилисяабожзлегказнизилися,у вереснівартістьовочівзначнозбільшиться,не кажучивжепро початокзими.ОлексійДорошенкотакожговоритьпро те,щовлипні-серпніочікуєтьсядефляція,аосьз вересняпродуктиможутьподорожчатина10-15%.

"Увереснівжепотрохибудутьпідвищуватисяціни.Ядумаю,цінинаовочіможутьвиростивжена10-15%,особливо,за тимиовочам,якісильнопадаливціні.Алепо крупах,молочнійпродукції,м'ясу,хлібовіунас небудезначнихколиваньцін.Угрудні,в порівняннізсерпнем,можебутизначне підвищенняцінна тіжовочі-близько20-30%",-підсумувавОлексійДорошенко,директорУкраїнськоїасоціаціїпостачальниківторговельнихмереж.

Більшдокладнопро те,якзмінювалисяцінинапродуктиічогоочікуватидоосені,читайтевматеріалісайту "Сегодня": Ціни на продукти призупинили зростання: чого українцям чекати до осені

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти