Експерт назвав причини збільшення українського експорту до ЄС

7 серпня 2018, 07:10

Анастасія Іщенко Анастасія Іщенко

2017 року Україна експортувала до європейських країн товарів і послуг більш ніж на 20 млрд доларів

Україна продовжує нарощувати товарообіг з країнами Європейського Союзу. Так, тільки за минулий рік ми експортували до Європи товарів і послуг більше ніж на 20 млрд доларів. Зараз саме ЄС є нашим ключовим торговим партнером в експорті товарів, туди направлено близько 40% всього експорту нашої країни.

Реклама

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі нещодавно повідомили, що за перші чотири місяці 2018 року експорт товарів з України до ЄС зріс на 43% порівняно з 2017 р. і становив 6,6 млрд доларів.

"Минулого року обсяг експорту продукції українських підприємств до країн Євросоюзу збільшився на 33% порівняно з 2016 роком. Причому, сталося це, насамперед, за рахунок зростання обсягу продукції підприємств електротехнічної та машинобудівної галузей. За перші чотири місяці 2018 року експорт товарів з України до Євросоюзу зріс порівняно з минулим роком на 43%, що становить 6,6 млрд доларів", – розповів міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів на міжнародному форумі.

Наприклад, всього за 2017 р. Україна експортувала товарів і послуг на суму 52,3 млрд доларів, і 20 млрд доларів прийшлося саме на країни ЄС, що становило 38,3% всього обсягу. Щоправда, пік експорту до Євросоюзу припав на 2014 рік, коли наша країна відправила туди товарів і послуг на суму понад 20,38 млрд доларів.

А ось в наступні два роки – 2015-2016 рр. – спостерігався різкий спад і суми експорту ледве перевищували 15 млрд грн.

"Істотне збільшення експорту до країн Європейського Союзу пояснюються однією причиною, це початок роботи угоди про зону вільної торгівлі Україна-ЄС. Саме ця угода більше відкрила європейський ринок для української продукції. Є, звісно, певні квоти, але вже на другий рік роботи угоди Європейський Союз за більшістю позицій збільшив квоти для українських виробників", – зазначає в коментарі сайту "Сегодня" голова Комітету економістів України Андрій Новак.

Реклама

Докладніше про те, що Україна експортує до країн ЄС, читайте в матеріалі сайту "Сегодня": Великий експорт до Євросоюзу: що і куди продає Україна

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти