Експерт назвав маніпуляцією розмови про обов'язкове декларування для всіх українців

27 квітня 2018, 03:10

Анастасія Іщенко Анастасія Іщенко

В Україні періодично лунають слова про те, що декларування не повинно бути обов'язковим тільки для обраних груп населення

Ще на самому початку функціонування цієї системи секретар Нацради з реформ Дмитро Шимків заявив, що декларування незабаром зроблять обов'язковим для кожного українця, тому що це важлива частина реформ і прозорості.

Реклама

"Ми маємо в Україні безпрецедентний рівень публічності. Такого рівня публічності не існує у жодній одній країні світу. Ви не побачите в інших реєстрах даних про готівці політиків і держслужбовців, не знайдете інформацію про їхні особисті речі", – говорив Шимків.

Незважаючи на ініціативу з боку влади, за два роки декларування так і не зробили обов'язковим для кожного громадянина України. У парламенті досі звучать ідеї про те, що декларування не повинно бути тільки для обраних груп населення, а має працювати для всіх. У суспільстві таку ініціативу не оцінили, порахувавши, що пересічному українцеві нічого вписувати в декларацію, особливо в порівнянні з деклараціями вітчизняних політиків.

В експертному середовищі запевняють, що розмови про обов'язкове декларування для всіх – не більше, ніж маніпуляція. Олександра Дрік розповіла сайту "Сегодня", що все працюючі громадяни подають податкові декларації, а ось подавати електронні декларації їм просто нема чого.

"Не можуть всі подавати електронні декларації, все можуть подавати податкові декларації, так як це передбачено Конституцією. Це дві абсолютно різні речі. Страшна маніпуляція полягає в тому, що зараз починають озвучувати необхідність подавати саме електронні декларації. Це абсурд, тому що необхідність подавати електронні декларації передбачається законом "Про запобігання корупції", і використовується як інструмент для контролю платниками податків за тим, наскільки прозоро виконують свої обов'язки, не злоупо требляют чи своїм становищем ті, хто на ці податки працює. Тобто, це антикорупційний інструмент, а не інструмент для відстеження нерухомості, грошей, землі і ще чогось.

В тренді
"Пограбування" в законі: банки без дозволу стягнуть борги з рахунків українців
Реклама

Будь-які розмови, що стосуються заповнення електронних декларацій усіма громадянами, можуть вестися тільки в контексті подачі усіма громадянами податкових декларацій. Справа в тому, що це прямо записано в Конституції", – зазначила Олександра Дрік, голова ГО "Декларації під контролем".

Дрік також наводить приклад Америки, де кожен громадянин сам звітує до податкової про свої доходи та сплачені податки. В Україні ж працює інша система – у нас роботодавець подає звітність за свого працівника до податкової. Дуже часто людина, яка є найманим працівником, просто не знає, скільки держава забирає з його зарплати. На думку експерта, саме в цьому і полягає принципова різниця між двома системами, які працюють в Україні і в США.

Більш докладно про те, чи можуть ввести обов'язкове електронне декларування для всіх українців, читайте в матеріалі сайту "Сегодня": Е-декларування для всіх українців: маніпуляція чи реальність


Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти