Ефективність витрачання екоподатку: названі "передові" і відстаючі області

19 грудня 2018, 14:28

Області з найбільш високою концентрацією промисловості витрачали на природоохоронні заходи в 2017 році мізерні суми

Згідно з чинним законодавством місцеві бюджети отримують 55% від зібраного екологічного податку, які повинні йти на природоохоронні заходи. Однак ефективність витрачання коштів екоподатку сильно відрізняється по регіонах країни.

Реклама

Про це повідомляє інформаційно-аналітичний портал "ГМК-Центр".

Відзначається, що області з найвисокішою концентрацією промисловості, які викидають в атмосферу великі обсяги СО2, витрачали на природоохоронні заходи в 2017 році мізерні суми. Наприклад, Запорізька область витратила 0% від зібраного екоподатку, Луганська – 0,3%, Донецька – 1,1%.

І навпаки, регіони з порівняно благополучною екологічною ситуацією витрачали за цільовим призначенням до 80% отриманих від екоподатку коштів: Тернопільська область – 70,2%, Чернівецька – 58,3%.

650x650

В тренді
Шалені знижки і "незручні" купюри ПриватБанку – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Реклама

"Швидше за все, тут ми маємо справу з проблемою точного відображення витрат на навколишнє середовище в статистиці. Складається враження, що різні органи по-різному підходять до вирішення даного питання", – зазначає "ГМК-Центр".

Так, за підсумками 2017 року Державне казначейство повідомило про загальні витрати місцевих бюджетів на охорону навколишнього середовища на суму 2,6 млрд грн. У той же час, якщо взяти дані статистичного збірника "Бюджет України 2017" і підсумувати відповідну статтю видатків місцевих бюджетів, виходить 189,2 млн грн.

"Ймовірно, Казначейство відображає використані кошти як "витрати на охорону навколишнього середовища", тоді як місцеві бюджети фактично направляють ці фінансові ресурси на інші цілі. Цей факт лише підкреслює проблему ефективного використання коштів екологічного податку в Україні", – йдеться в матеріалі.

Нагадаємо, з 1 січня 2019 року, згідно з рішенням Верховної Ради, ставка податку на викиди вуглекислого газу підвищується з 0,41 грн/т до 10 грн/т. Промислові підприємства України повинні будуть сплатити в 25 разів більше екологічного податку, ніж раніше.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти