ДТЕК першим в Україні встановлює промислову систему накопичення енергії потужністю 1 МВт і ємністю 1.5 МВт⋅год.

23 липня 2020, 09:20

Инна Бабур Инна Бабур

Це буде перша в Україні СНЕ промислового масштабу

ДТЕК підписав контракт з американською компанією Honeywell на поставку літій-іонної системи накопичення енергії (СНЕ) потужністю 1 МВт і ємністю 1.5 МВт⋅год. ДТЕК і Honeywell приступили до детального проектування системи і її виготовлення, щоб вже до кінця року запустити першу найбільшу батарею України на майданчику Запорізької ТЕС (м. Енергодар).

Реклама

"Компанія ДТЕК постійно впроваджує інноваційні рішення та технології для підвищення надійності, екологічності та ефективності енергетичної галузі. Майбутнє енергетики – це відмова від централізованої енергетичної системи і перехід до гнучкої децентралізованої. Багато уваги приділяється відновлюваній енергетиці, для стабільної роботи якої накопичувачі енергії є життєвонеобхідними. ДТЕК – рушійна сила змін, які визначать майбутнє енергетичного сектору України. Співпраця з Honeywell – це наш внесок у цілі національного масштабу", – сказав директор з інновацій ДТЕК Емануеле Вольпе.

За словами генерального директора ДТЕК Енерго Дмитра Сахарука, це буде перша в Україні СНЕ промислового масштабу, яка стане пілотним проєктом ДТЕК з напрацювання оптимальних моделей роботи на різних сегментах енергетичного ринку країни.

"Для стабільної роботи енергосистеми країни важливий баланс, необхідні високоманеврові потужності й накопичувачі енергії. СНЕ дозволяє відкласти споживання і використання електроенергії до тих пір, коли це буде потрібно споживачам. Батареї будуть надавати допоміжні послуги системному оператору НЕК "Укренерго", гарантуючи надійну роботу енергосистеми країни", – сказав Дмитро Сахарук.

В тренді
Різні для чоловіків і жінок – якими хитрощами в аптеках впарюють дорогі ліки

Промислова система накопичення електроенергії – це новий рівень якості та підтримки стабільності об'єднаної енергосистеми України. ДТЕК також розглядає можливість підключення накопичувачів до своїх відновлювальних джерел енергії, але дане питання потребує додаткового законодавчого врегулювання.

Реклама

Підписавши контракт, ДТЕК приєднався до програми Honeywell Experion® Energy, яка дозволяє великим замовникам розробляти і запускати масштабні промислові системи накопичення енергії.

"Наша система управління енергією Experion Energy допоможе ДТЕК стати піонером на українському ринку, дозволивши створити бізнес-модель управління активами накопичення енергії. Також вона дасть можливість збалансувати енергосистему в міру збільшення частки поновлюваних джерел енергії в Україні", – додав Ерен Ергін (Eren Ergin), генеральний директор з відновлюваної енергетики та розподіленим активам Honeywell Process Solutions.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти