ДТЕК ЕСКО інвестує 30 млн грн в енергоефективні проекти на ММК Ілліча

10 серпня 2018, 15:43

Заощадити 60% електроенергії на освітленні листопрокатного цеху і 35% газу на випалювальних машинах аглофабрики планується на Маріупольському меткомбінаті Ілліча

В рамках двох енергоефективних проектів, які фінансує і виконує ДТЕК ЕСКО, планується встановити 2,2 тис. сучасних LED-світильників, реконструювати 3 випалювальних машини з установкою 24 нових газових пальників з підвищеним ККД і 3 комплекти системи автоматики на базі промислових контролерів. Проекти реалізуються в рамках енергосервісних контрактів.

Реклама

"Завдяки співпраці з ДТЕК ЕСКО ми плануємо заощадити 7,2 млн кВт∙год електроенергії на рік і 1,6 млн м3 газу. Це еквівалентне скороченню викидів на 9 тис. тонн СО2 на рік. Очікуваний економічний ефект від реалізації двох проектів – економія близько 14 млн грн витрат на електроенергію і газ на рік. Не вкладаючи власних коштів, ми модернізуємо виробництво, покращимо умови праці і підвищимо промислову безпеку на підприємстві", – зазначив генеральний директор ММК імені Ілліча Тарас Шевченко.

"Ми плануємо вкласти близько 30 млн грн в обидва енергоефективних проекти на ММК Ілліча. І обговорюємо ще одну велику модернізацію з фокусом на екологію. Всі проекти ми реалізуємо через механізм енергосервісу. Тобто, ми фінансуємо і виконуємо проекти "під ключ", гарантуючи замовнику економію енергоресурсів. Повернення своїх інвестицій ми отримуємо виключно за рахунок частини зекономлених замовником коштів. За такою ж моделлю ми модернізуємо підприємства ДТЕК, де ми виконали проекти з економією від 35 до 90% електроенергії, а також об'єкти бюджетної сфери. У місті Маріуполь аналогічним чином можна модернізувати садки, школи, лікарні, оновити вуличне освітлення, переобладнати котельні і ТЕЦ", – сказав директор ДТЕК ЕСКО Євген Бушма.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ДТЕК Добропільська ЦЗФ за рік заощадила 90% електроенергії на висвітленні  головного корпусу підприємства. Завдяки енергоефективному проекту, який був виконаний у липні 2017 року, підприємство зменшило споживання електроенергії на 1,1 млн кВт∙г, зменшивши свої платежі за електрику на 2 млн грн.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти