Доходи бюджету-2018 збільшать за рахунок податків і держкомпаній

5 грудня 2017, 12:00

Доопрацьований проект також передбачає отримання коштів від конфіскації майна за корупційні правопорушення

Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді в рамках підготовленого до другого читання проекту бюджету України на 2018 рік збільшити доходи на 36,571 млрд грн за рахунок підвищення прибутку і дивідендів держкомпаній, податку на прибуток підприємств та сплати за користування радіочастотним ресурсом.

Реклама

Так, планові надходження прибутку і дивідендів держкомпаній пропонується збільшити на 13,851 млрд грн, податок на прибуток підприємств – на 9,5 млрд грн, плату за користування радіочастотним ресурсом – на 6,263 млрд грн.

Крім того, на відміну від початкового варіанту, доопрацьований проект передбачає отримання 4,7 млрд грн від конфіскації майна за рішеннями суду за корупційні правопорушення.

Крім цього, в проекті передбачається зростання в порівнянні з первісним варіантом надходжень ПДВ з ввезених до України товарів на 2,2 млрд грн, ввізного мита – на 1,794 млрд грн, прибутку Національного банку до перерахування в казну – на 1,725 млрд грн.

Також передбачено зростання доходів від екологічного податку на 1,219 млрд грн, плати за адміністративні послуги – на 899,5 млн грн, митного збору – на 544 млн грн, прибуткового податку – на 348 млн грн, ввізного мита – на 151 млн грн.

В тренді
Долар в Україні впав до мінімуму за два місяці: курс Нацбанку
Фото: ADEM ALTAN/AFP via Getty Images
Реклама

Одночасно в уряді пропонують скоротити планові доходи з ПДВ і акцизу з вироблених в Україні товарів на 1,6 млрд грн і 1,475 млрд грн, відповідно.

Як повідомлялося, Верховна Рада отримала доопрацьований до другого читання проект держбюджету України на 2018 рік зі збільшеним показником дефіциту в порівнянні з первісним варіантом на 3,9 млрд грн – до 81,8 млрд грн, доходів – на 37 млрд грн – до 914 млрд грн , витрат – на 41 млрд грн, до 989 млрд грн.

Граничний обсяг державного та гарантованого державою боргу на кінець року залишається на рівні 2,747 трлн грн. В основі проекту макроекономічний прогноз уряду, згідно з яким очікується зростання реального ВВП України в наступному році на 3% при інфляції 9%.

Як заявляв раніше спікер Верховної Ради України Андрій Парубій, завтра, 6 грудня, пройде ще одна зустріч фракцій Верховної Ради, присвячена обговоренню питань держбюджету на 2018 рік, причому на зустрічі може бути присутнім прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. Спікер висловив надію, що до 7 грудня, на яке заплановане голосування з питань бюджету-2018, парламентарії дійдуть згоди щодо спірних питань.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти