Для водіїв ввели нові правила, ціни на продукти злетіли: що змінилося в Україні за тиждень

29 вересня 2018 9:08

В останній тиждень вересня країна активізувала підготовку до опалювального сезону

Цей тиждень ознаменувавсясерйознимпохолоданням.Аразомзосінньою погодоювкраїнуприйшливисокіцінинаосновніовочі.Крімтого,все активнішепроходитьпідготовкадоопалювальногосезону.Не обійшлосяібезновихправил-нововведеннявцейразторкнулисяавтомобілістів.

Сайт"Сегодня"зібравТОП-5економічнихновин тижня,яківимоглипропустити
.

1. Парковка по-новому

Реклама

27 вересня в Україні вступили в силу нові правила паркування автомобілів.Штрафуватиіевакуюватибудутьякзаігноруваннявимогдорожніхзнаків,такізавідмовуплатити"запостій",ізапарковкумашининамісці,призначеномудляінвалідів.Такождозволенофотофіксаціяфактупорушенняіоформленняштрафуза відсутностіводія.


Неправильноприпаркованіавтомобілізможутьевакуювати.Цебудутьробитиввипадках,якщоавто:

 • Реклама

  поставленонапроїжджійчастинівдваібільшерядів;

 • розташованевзабороненихПравиламидорожньогорухумісцяхзупинкиабостоянки;

 • своїмрозташуваннямунеможливлюєрухіншихтранспортнихзасобівабостворюєперешкодудлярухупішоходів,втомучисліосібзінвалідністюнаспеціальнихзасобахпересуванняіпішоходівздитячимиколясками;

 • розташованенавиділеній смузідлярухугромадськогомаршрутноготранспорту;

 • розташованенапозначенійвідповіднимидорожнімизнакамита/абодорожньою розміткоювелодоріжці;

 • Реклама

  перешкоджає рухуабороботіснігоприбиральногоііншоготехнологічногокомунальноготранспортувразі введеннянадзвичайного стануабовразіоголошенняокремоїмісцевостізоноюнадзвичайноїекологічноїситуації;

 • порушуєсхемупаркуваннятранспортнихзасобівтакимчином,щоблокуєпроїздподвохабобільшесмугахруху.

__16

Втім,автоекспертикажуть,щопокибудутьпрацюватитількиштрафизанесплатупарковки.Причина-немаєсертифікованихзасобівфотодокументуванняпорушеньПДР.З'явитисяфотофіксаторівможутьне ранішеніжчерездва місяці.

СловафахівцівпідтвердивзаступникголовиКиївськоїміськоїдержавноїадміністрації(КМДА)ДмитроДавтян.Зайогословами,Реалізаціяновихправилпаркування,яківступиливсилувУкраїні,неможливавповній мірічерез відсутністьтехнічнихвимогдо пристроївфіксаціїтареєструадміністративнихправопорушень.З цих питаньКМДАвжезвернуласядо Кабміну.

2. "Золоті овочі"

Реклама

Вартість цибулі в Україні встановлює все нові і нові рекорди. Ужезаразцибулюкоштує вдвічідорожче,ніжвтойжеперіодв2017 році.Наприклад,наодному знайбільшихринківЛьвовазакілограмцибуліпросятьвід7до10гривеньвзалежностівідрозміруовоча.Іпродавцікажуть,щоцяціна-щене межа.Столичніоптовикивідпускаютьцибулюпо8гривеньзакілограм.Роздрібніцінистартуютьвід10гривень.Солодкасалатнацибулянайдорожча -25гривеньзакілограм.

Уподорожчаннізвинувачуютьпоганийурожай.До тогожфермерипритримуютьякіснийтовар,аперекупникидодаютьажіотажу.

"Перекупники,якіплануютьзаробитиназберіганні,длятого,щобутриматицінув другійполовинісезону,зараздоситьактивні.Томувонискуповуютьцибулю,закладаютьназберігання.Попитвище,ніжпропозиція-відповідномимаємозростанняціни",-пояснюєекспертплодоовочевогоринкуСхідноїЄвропиТетянаГетьман.

Крім того, ціни на буряк і моркву в Україні побили десятирічний рекорд. Яквідзначаютьексперти,вартістькоренеплодівнайближчим часомзновузнизиться,алевсеоднодо зимиочікуютьсящевідсотків15-20зростаннявартості.Авзимку,за прогнозамиекспертів,цінанаовочізновупідніметься.

3. Підготовка до зими

Україна активно готується до початку опалювального сезону, до якого залишилося вже менше місяця. При цьому ситуація з запасами енергоресурсів в цьому році краще, ніж в 2017-му. За останніми даними НАК "Нафтогаз України", в підземні газові сховища закачано 15,81 млрд куб. м газу. Поки це менше, ніж рік тому (15,99 куб. м), але щодоби по реверсу в Україну надходить понад 50 млн куб. м, що відповідає приблизно половині пропускної здатності газопроводів. Кабмін очікує, що запаси газу в ПСГ на 1 листопада 2018 року становитимуть 17 млрд куб. м, тому експерти газового ринку впевнені, що взимку країна не замерзне навіть у люті морози. З вугіллям ситуація вже зараз краще, ніж рік тому, але є відставання з темпами накопичення мазуту.

Правда,єпобоювання,щоможеподорожчатигаздлянаселення-зМВФузгодженопоетапне,до 2020 року,підвищенняцінигазудлянаселеннядорівняпромисловості.НаскількиподорожчаєгаздлянаселенняіпідприємствТКЕ,покидостовірноневідомо,алеенергоекспертВалентинЗемлянськийпрогнозує:напершомуетапінаміченоподорожчанняна23,5%,за його інформацією,цяцифразМВФузгоджена.Тобто1куб.мгазуобійдетьсяв8,5грн.

За оцінкоюенергоекспертаЮріяКорольчука,часткавартостіенергоносіїввкінцевій цінітеплаігарячоїводистановить60%відцінигазу.Тобтоякщогазподорожчаєна23,5%,тозагігакалоріюабокубометргарячоїводизаплатимобільшена14%.

Втім,якувереятдиректорДТЕКЕСКОЄвгенБушма,прикомплексномупідходідоенергоефективностібудівлімешканціможутьекономити30-50%тепла.

4. Локомотиви General Electric

Нацьому тижнівЧорноморськ(Одеськаобл.)прибули локомотивGeneral Electric(GE)TE33AC"Тризуб".СудноBBC ELBEзпортуНорфолкприбуловпортувечері24 вересня.Засловамизалізничників,вранці 25вересня буловідвантажено14візківі2 корпуситепловозів.26вересня буловивантаженііншіп'ятьлокомотивів.

Регіональний філіал"Одеськазалізниця"ПАТ"Укрзалізниця"продемонструвавфотоівідеотого,яквпортуЧорноморськздійснювалосявивантаженнясемилокомотивів"Тризуб",доставленихзСША:

НаступнапартіяамериканськихлокомотивівповиннабутидоставленавпортЧорноморськчерездва тижні.


ЯкзаявивкерівникУЗЄвгенКравцов,очікується,щовжевлистопадіпоточногорокувісімлокомотивівGeneral Electricпочнутьпрацюватинамережі"Укрзалізниці".

Нагадаємо, в лютому Украина і американська General Electric підписали угоду на мільйон доларів. General Electric Transportationпоставить"Укрзалізниці"до200локомотивівімодернізує75локомотивівзалізничного відомства.Весьпроектобійдеться"Укрзалізниці"в1 млрддоларівірозрахованийна15років.

5. Поїзд "чотирьох столиць"

Поїзд"чотирьохстолиць"-№31/32Київ-Мінськ-Вільнюс-Рига-відправивсявпершийрейс.Про цеповідомивв.о.головиправління"Укрзалізниці"(УЗ)ЄвгенКравцов

"Тількищовідправиливпершийрейспоїзд "чотирьохстолиць".Щасливої дороги!",-написавКравцовнасвоїй сторінцівFacebook.

Заповнюваністьпершогорейсусклала55%.


Поїзд№31/32відправлятиметьсязКиєвао другій годинідня,прибуватидо Мінськао 23:35,вВільнюс-о 00:25,вРигу-о 09:05.

Ускладіпоїзда-10вагонів,знихдев'ятькупейнихіодинвагонкласулюкс.У6-мувагонікуперозділеніначоловічііжіночі.

Вагони поїзда "чотирьох столиць" оформлені з використанням оновленого логотипа УЗ, якийпредставляєсобоюдвіоб'єднанілітери"УЗ".Крімтого,влоготипіпереробилисилуетпоїзда.

НавокзалістанціїКиїв-Пасажирськийужеоблаштовані"червоний"і"зелений"коридори,дебуде здійснюватися митний контроль пасажирів. Перевіркадокументівприкордонникамибудепроходитивпоїздівжев дорозі.

Всі подробиці в спецтемі В Україні сталася ДТП: фото / відео і подробиці

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти