Для переходу на нові екологічні нормативи промисловість потребує допомоги держави та додаткових ресурсів, – економіст

21 квітня, 12:25

Ірина Ненько Ірина Ненько

Потрібно шукати баланс інтересів і враховувати стан вітчизняної промисловості, вважає Андрій Забловський

При розробці екологічного законодавства потрібно шукати баланс інтересів і враховувати стан вітчизняної промисловості, перехід на нові екологічні нормативи має бути якомога більш безболісним для підприємств. Про це заявив глава секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський, повідомляє "Znaj.ua".

Реклама

"Треба передбачити якісь можливості не просто перехідного етапу для наших промислових підприємств з точки зору їх переходу в більш екологічне – тобто модернізації їх обладнання чи використання більш екологічних рішень. А знайти можливості додаткових ресурсів для цього", – сказав Забловський.

За його словами, влада має запропонувати механізм підтримки екомодернізації промисловості, враховуючи її реальний стан та можливості, щоб процес зменшення рівня викидів відбувся з найменшими втратами для галузей та вітчизняної економіки загалом.

"Максимально враховувати і європейський зелений курс, але при цьому знаходити баланс інтересів і робити цей перехід максимально безболісним в тому числі й для промисловості, й для української економіки… Будь-яке рішення має бути зважене фінансово-економічно. Враховувати передусім наші українські реалії", - наголосив Забловський.

Він зазначив, що зважаючи на дефіцит коштів у держави, Україна, вочевидь, не зможе забезпечити суттєву фінансову підтримку промисловості, проте має можливість запровадити низку стимулів, що допоможуть підприємствам провести екомодернізацію.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
Реклама

"Потрібно знаходити стимули, мотиви для такого переходу, щоб це не було як зобов’язання в такому більш адміністративному регуляторному плані. А створювати стимули і знаходити ресурси, тому що те, що виділяють в рамках Європейского зеленого курсу в України, є можливість приєднуватися до різних програм в рамках цього переходу до зеленого переходу. Тому тут завдання держави максимально займати проактивну роль і допомагати українському бізнесу залучати ці ресурси", – вважає Забловський.

Раніше представник Федерації металургів України Андрій Лукасевич заявив, що передбачені законопроєктом про промислові викиди (№4167) терміни та умови переходу до нових екологічних норм призведуть до закриття підприємств, адже промисловість не має десятків мільярдів на проведення екомодернізації.

Водночас народний депутат Дмитро Соломчук зазначив, що екологічні законопроєкти потрібно готувати разом із бізнесом із врахуванням стану вітчизняної промисловості та встановивши реалістичні строки проведення екомодернізації.

Своєю чергою в Європейській бізнес-асоціації України наголосили, що Україна має застосувати досвід проведення екомодернізації в країнах ЄС і надати підприємствам державну підтримку на запровадження екотехнологій та запропонувати фінансові стимули.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти