Грошові перекази по-новому, мільярд від ЄС і Hyperloop: що змінилося в Україні за тиждень

16 червня 2018, 09:06

Незабаром матимемо чергове підвищення пенсій, польоти легких дронів серйозно обмежили, а касові апарати хочуть замінити на смартфони

Тиждень, що минаєвиявився багатимназмінив багатьохсферахжиттяукраїнців-важливірішенняприйняливКабмінііНацбанку.Крімтого,тривають"стокгольмськіпристрасті"з газового питання,аЄвросоюзнарештізваживсянавиділенняУкраїнімільярдуєвродопомоги.

Сайт"Сегодня"зібравТОП-10економічнихтем,яківимоглипропустити
.

1. "Безпаперові" грошові перекази

Реклама

НБУ змінив правила валютних переказів за кордон. Теперукраїнці-фізичніособизможутьвідправлятигрошіввалютізакордоніз застосуваннямтехнологійPaperless,тобто"Безпаперовихтехнологій".

Тобто,українцізможутьподаватиелектроннікопії підтверджуючихдокументівдляздійсненняпереказів іноземноївалютизамежіУкраїнизпоточнихрахунківвіноземній валюті.Банкизможутьстворюватиелектроннікопії підтверджуючихдокументів,представленихфізичнимиособамидляздійснення переказувпаперовійформі,дляїхподальшогозберігання.

Крімтого,українцізможутьза рішеннямвідправника переказуз-за кордонувіноземній валюті,отриматитакийпереказвУкраїнівгривні.

2. Рішення Стокгольмського арбітражу на "паузі"

Російський"Газпром"заявив,щошведськийАпеляційнийсудокругуСвеазадовольнивйогоклопотаннятавиніс наказ про призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу поспоруз"НафтогазомУкраїни"про контрактнатранзитгазу.

"Нафтогаз"найближчим часомоскаржитьцерішення."Рішеннябулоприйнятосудомбезвиклику "Нафтогазу" і,відповідно,безурахуванняпоясненьіаргументів,якібулибпредставлені "Нафтогазом",якбисудповідомивйогопро наявністьтакогоклопотання "Газпрому" ірозгляд судомцьогопитання",-відзначилив"Нафтогазі".

Рішенняозначає,щодії"Нафтогазу"за процедуроюпримусовогостягнення2,6 млрддоларівз"Газпрому"тимчасовопризупинені."Алевоно непризводитьдоскасуваннярішеньарбітражуіне дає "Газпрому" можливістьвимагатиу "Нафтогазу" повернення2,1 млрддоларів,вжезарахованихрішеннямарбітравякостікомпенсації "Нафтогазу",-відзначиливукраїнськійкомпанії.

3. Заборони для легких безпілотників

  • Максимальнашвидкістьпольотулегкогодрона-160км/год;
  • Максимальна висота – 50 м;
  • Відстаньвідпілота-не більше500м;
  • Відстаньвідсторонніхосіб-не ближче30метрів,длядітейдо12років-не ближче50метрів,длягрупосіббільше 12 осіб-не ближче150метрів.

Безінформуваннятаотриманнядозволіввідвідповіднихвідомчихорганів,польотиможутьвиконуватисятількивденьіпридотриманнірядуумов:
  1. Забороненолітатинадпромисловимизонами,електростанціями,залізничнимистанціями,морськимипортами,сховищамипалива,нафти,газу,іншихнебезпечнихречовинірідин тощо.
  2. Центральнівулиціміст,селищміськоготипуісіл,залізнідорогидержавногоірегіональногозначення,дорогидержавногозначенняілініїелектропередачіможнаперетинати,але нелітатинадними.
  3. Заборонені польотибезпілотниківнадвиправнимицентрами,колоніямиіСІЗО,атакожоб'єктамипідохороною,спискиякихвизначеніМіноборони,МВС,Держприкордонслужбою,СБУ,Нацполіцією,Нацгвардією,іншимивійськовимиіправоохороннимиорганами.
  4. Забороненолітатинад"іншимиважливимидержавнимиіпотенційнонебезпечнимиоб'єктами",протеїхсписокікритеріївтекстіпорядку невказані.
Надцимиоб'єктамиможналітати,отримавшидозвілвідвідповідноговідомства,власника,адміністраціїіт.д.

Заборонанапольотипоширюєтьсятакожнамісцяаварійікатастроф,зонспецоперацій,вт.ч.поліцейських,зонипроведенняАТО,ізони,"певнідлязабезпеченнябезпекиосіб,щодоякихздійснюєтьсядержавнаохорона".

4. Мільярд євро допомоги від ЄС

Реклама

В Європейському парламенті схвалили третю програму макрофінансової допомоги для України, яка передбачаєвиділення1 млрдєвро.Виділеннякоштівмає остаточно затвердитиРадаЄС.

ВрамкахпрограмиУкраїнаотримаєфінансовудопомогуврозмірі1 млрдєвродвоматраншамипо500 млнєвропротягомдвохроків.За прогнозамифахівців,першийтраншУкраїнаможеотримативжеу вересні.

Метоювиділеннякоштівє"економічнастабілізаціяіпрограмапроведенняструктурнихреформ".КожентраншбудевиділенийУкраїні,тількиякщоКиїввиконаєумовиЄС.

5. Гаджети замість РРО

Кабінетміністрівзатвердивпроведенняпілотногопроекту,входіякого в Україні випробують використання новітніх технічних засобів замість старих касових аппратів в магазинах і банках. 

Передбачається,щовходіпілотногопроекту,якийтриватимедокінця2019 року,будевивченаможливістьзастосуваннясмартфонівіпланшетівдляздійсненнярозрахунковихоперацій(РРО),атакожопераційз купівлі-продажу іноземноївалюти.


ТакожвКабмініхочутьперевіритидоцільністьвпровадженняновихтехнологійвпромисловуексплуатаціюіподальшогоїхзастосуванняразомзтрадиційнимимоделямиРРО.

"Після введення електронних чеків бізнес може заощадити близько 2 млрд грн на додаткових оплатах. Це завжди була монополія, щоб посадити підприємців "на голку". Це взагалі була драконівська історія. Зараз система дає можливість звільнитися від "касово-апаратного рабства", – пояснив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

6. Наближення Hyperloop 

14червня Україна іHyperloop Transportation Technologies(HTT)підписалимеморандумпро співпрацю.ЯкзаявиввходізустрічізвиконавчимдиректоромHTTДіркомАльборномміністрінфраструктуриВолодимирОмелянперша лінія вакуумного потяга за технологією Hyperloop може бути запущена в Україні в найближчі 5 років. У 2018роцізавершуютьсяроботипорозробціпопередньоготехніко-економічного обґрунтуванняів 2019 роцімає розпочатисяконструюваннятестовоїтрубивУкраїні.

ПрицьомузаступникглавидиректоратудержавноїполітикивсферіцифровоїінфраструктуринатранспортіМіністерстваінфраструктуриУкраїниФарідСафаровзаявив,щоHyperloop дозволить дістатися з Києва в Одесу за 30 хвилин і дешевше, ніж на поїзді.

Втім,за словамиСафарова,точнацінаквитка непрораховувалася,томущовсі, хтозаймаєтьсярозробкоюHyperloop,покидивлятьсянавантажоперевезення.

"Все почнеться з вантажоперевезень. Поки не переконаємося, що все безпечно, то на пасажироперевезення мало хто буде переходити. Але з точки зору квитка, то він буде дешевше, ніж літак і залізниця. Тому що підтримувати інфраструктуру в Hyperloop дешевше. До того ж поїзд, який переміщається в вакуумі, вироблятиме енергію. Це буде також джерелом доходу", – зазначив Сафаров.

7. Безнал без карток

Реклама

НБУ заявил про плани дозволити клієнтам користуватися коштами на банківських рахунках без використання платіжних карток міжнародних платіжних систем.

"Існують європейські директиви, що говорять, що клієнт може сам вказати банку, яким сервісам він хоче надати доступ до свого рахунку. Без карток. Ми зараз над впровадженням цих технологій працюємо, вже виробили концепцію", -розповів глава НБУ Яків Смолій.

В тренді
Перші сім банків погодилися видавати іпотеку під 7%: список

В той же час, за словами Смолія, в Україні банківські рахунки мають лише 63% громадян. УНБУвпевнені,що цьогомало,інаводять як прикладпоказникиВірменії(48%),Чехії(81%),Угорщина(75%),Білорусі(81%),Австрії(98%),Нідерландів(100%),Данії(100%).

8. Потяги до моря

Наперіодлітніхвідпусток"Укрзалізниця"призначила23додатковихпоїзди.Потягикурсуватимутьпереважнодо ЧорногоіАзовського морів.

"Пропонуємо пасажирам подбати про відпустку. Запускаємо 23 літніх поїзди по затребуваних напрямках", – заявив в.о. глави УЗ Євген Кравцов.

546456

Сайт "Сегодня" опублікував повний список додаткових "літніх" потягів, атакождодатковихрейсівнарегулярнихмаршрутах.

9. Сповільнення зростання цін

Реклама

Інфляція в травні знизилася до 11,7%врічномувимірі(порівняноз13,1%вквітні)через серйознеуповільненнязростанняціннапродуктихарчування.

"Зниження інфляції в річному вимірі було очікуваним, а її травневий показник виявився трохи нижче траєкторію прогнозу Національного банку. Це сталося в основному завдяки стрімкому уповільненню зростання цін на продукти харчування", -повідомили НБУ.


ТакожвНацбанкупідкреслили,щоадміністративнорегульованіцінитежрослине такшвидко,яквквітні-через уповільненнязростанняціннатютюновівиробиібільшпомірне,ніжвминуломуроці,підвищеннятарифівнажитлово-комунальніпослуги.

10. Підвищення пенсій з липня

Українськіпенсіонери,які маютьмінімальнупенсію,з липняотримуватимутьбільше.Причинапідвищення-передбаченийзакономпро держбюджетна2018рікчергове зростаннясоцстандартів,наміченийна1 липня.Такождодадутьітим,укоговеликіпенсії, які перевищують10прожмінімумівдлянепрацездатних, адже прожитковиймінімумз липнятежзбільшиться.

Журналісти "Сегодня" з'ясували, як зміняться мінімальні і максимальні пенсії, а також що буде з виплатами, які більше мінімальних, але менше максимальних.

Крім того, Пенсійний фонд України заявив: накопичувальних пенсій поки не буде. Проблемавтому,щовпровадженнядругогорівнясистемипенсійногозабезпечення-накопичувальноїсистемизагальнообов'язковогодержавногопенсійногострахування-вимагаєзатвердженнярозмірувнесків.

Ключовою вимогою для впровадження є визначення ставки: до тих пір, поки не буде прийнятий закон про встановлення ставки відрахувань, накопичувальна система не запрацює. Настане 1 січня 2019 роки (законодавчо встановлена дата запуску другого рівня. – Ред.), буде накопичувальна система, але в ній не буде грошей", - заявили в Пенсфонді.

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти