Данилюка відправили у відставку, а субсидіантам загрожують перевірки: що змінилося в Україні за тиждень

9 червня 2018, 16:30

В Україні запрацюють нові будівельні норми, МВФ отримав схвальні сигнали з Києва, а "літніх" поїздів стало більше

Тиждень, що минаєвиявився багатимнапарламентськііурядовібаталії.Упідсумку,вКабміністалонаодногоміністраменше,затебувприйнятийнайважливішийдляпродовженняспівпрацізМіжнароднимвалютнимфондом(МВФ)законпро Антикорупційнийсуд.Крімтого,на українців чекаємасштабнаперевіркасубсидійіновібудівельнінорми.

ТОП-5ключовихекономічнихтем тижнязібравсайт
"Сегодня".

1. Звільнення Данилюка

ВерховнаРада 7червняпідтримала подання,поданепрем'єр-міністромВолодимиромГройсманом,провідставку Олександра Данилюка з поста міністра фінансів
Коментуючи подане в Раду подання, Гройсман заявляв, що "після спровокованої ним (Данилюком .- Ред.) конфлікту на засіданні уряду він дозволив собі дії, які, ... несумісні з подальшим перебуванням на посаді члена Кабінету міністрів". Ймовірно, прем'єр-міністр мав на увазі лист Данилюка "Великій сімці" (G7), в якому міністр поскаржився на Кабмін.
Реклама

Сам Данилюк заявив, що конфлікт виник в результаті спроб втягнути його в "політичну корупцію". До речі, разом з Данилюком Мінфін залишає і його команда – мова йде не тільки про заступників, а й про радників.

"Люди, які прийшли разом зі мною, це Юрій Буца, Сергій Марченко, подали свої заяви про відставку. Ми як команда залишаємо Мінфін. Інші радники, які допомагали мені в роботі, також йдуть. Зокрема, Яна Бугримова", – сказав він.

Виконувати обзяанності глави Мінфіну вже почала перша заступниця Данилюка Оксана Маркарова. "Оксана Маркарова залишається, але вона не прийшла зі мною", – зазначив Данилюк

Також після відставки Данилюк повідомив, що має намір допомагати Україні співпрацювати з МВФ."Звичайно, якісь помилки я вже не можу виправити, адже вже не в уряді, але я буду намагатися робити все можливе, використовувати свої відносини, свою репутацію з цією організацією, Світовим банком, щоб у нас далі продовжувалася співпраця, тому що вона є визначальною для реформ в країні, для того щоб наші фінанси були збалансованими", -сказав екс-міністр.

У самому МВФ теж відреагували на відставку Данилюка. "Ми не коментуємо кадрові питання щодо окремих персоналій, але ми висловлюємо стурбованість щодо можливих змін інституційної ролі Міністерства фінансів (Україна. – Ред.)", – зазначив офіційний представник МВФ Джеррі Райс.

Про те,якрозвивавсяконфліктГройсманатаДанилюка,читайтенасайті"Сегодня"вматеріалі "Скандал в Кабміні: чим він обернеться для України".

2. Верифікація субсидій

Міністерство фінансів проведе масштабну перевірку законності отримання субсидій. Зтихпір,яквУкраїнідієсистемасубсидій,системноїперевіркиодержувачівсубсидійне проводилося.

УКабмініочікують,щоверифікаціядопоможеідентифікуватитих,хтодійснопотребуєдержавноїдопомоги,івиключитизловживаннякоштами платників податків.
Реклама

Перевіркибудутьпроходитивкількаетапів:

 • наетапінарахуваньвтериторіальнихпідрозділахМінсоцполітики;
 • наетапіверифікаціїчерезданіреєстрівДержавноїфіскальноїслужби(облікдоходівгромадян),Державноїміграційноїслужби(облікміграціїфізосіб),Мін'юсту(облікмайна);
 • черезбанки(облікбезготівковихопераційз оплатиціннихпокупок).
ВсяінформаціябудезбиратисяіоброблятисявМінфіні.Засловамичиновників,цедозволитьвавтоматичномурежимівиявлятисубсидіантів,майновий станякихсумнівнийіпотребує додаткової перевірки.


ЯкпояснивглаваурядуВолодимирГройсман,покищодеякіукраїнці негребуютькористуватисядержавнимигрошима.

Надо сделать так: за того, кто не имеет возможности заплатить, заплатит государство. А тот кто может – тот заплатит. Потому что сегодня есть и случаи злоупотреблений", – отметил Гройсман.

3. "Зелене світло" для МВФ

Верховна Рада 7 червня прийняла закон про Антикорупційний суд. Церішеннябуло однією з умовМВФдляотриманняУкраїноючерговоготраншу.

Фонд ще перевірить текст документа, щоб переконатися, що редакція нового закону відповідає прописаним в програмі фінансування вимогам.

"Верховна Рада України прийняла законопроект про Вищий антикорупційний суд, доповнивши цим новим основоположним компонентом антикорупційну стратегію влади України. Фахівці МВФ проведуть аналіз документа на предмет його відповідності з домовленостями, досягнутими в контексті програми реформ, яку підтримує МВФ", - заявив представник МВФ Йоста Люнгман.

Але всіх проблем в переговорах з МВФ це не знімає -прийняття закону про Антикорупційний суд для отримання наступного траншу недостатньо. Глава Стратегічної групи радників по підтримці реформ при уряді України
Іван Міклош нагадує про ще дві умови: УкраїніщенеобхіднопровестипереговоризМВФпро цінунагаздлянаселення(Фондвимагаєзбільшитиціни)іскороченнядефіцитубюджету.

АосьщобАнтикорупційнийсудзапрацював,президентувнайкоротшітермінинеобхідноподативРадущеодинзаконопроект,якийрегламентуєпроцедуруствореннясуду.

4. Нові будівельні норми

Вжез 1 вересня2018 року вУкраїнінабудуть чинностіновідержавнібудівельнінормиз містобудування,шкілівулиць.Новіправилавводять"блакитнілінії",що обмежуютьвисотністьзабудови,"зеленілінії",що регулюютьбудівництвовзеленихзонах,"жовтілінії",якіобмежуютьвисотубудівельбіляосновнихдорігімагістралейвнаселенихпунктахособливоїважливостідлябезпечноїевакуації.

Реклама

Крім того, будівельні норми обмежують щільність і поверховість забудовивмістахзнаселеннямдо50тис.осібне можебутивищетрьохповерхів,вбільших(100-150тис.осіб)-тільки9-поверхівки,ілишевмегаполісах-будинкивисотоюпонад20поверхів.

Максимальнащільністьзабудови:для4-поверховихбудинківце45%площікожногогектара,для5-8-поверхових-40%,для12-25-поверховихвисоток-не більше30%.Цей західдозволитьобмежитищільністьнаселенняна1гадо450осібзможливістюпідвищитиїїна20%(до540 осіб),якщов500метрахє,наприклад,лісабопарк,великімагазини.

Новінормизабороняютьпроектуватипарковкинатротуарахідорогах.Зокремазаборонять розміщувати паркінги на території житлових комплексів. Альтернатива-підземнігаражіабовідкритімайданчикиза300-500мвідрозташуваннябудинку.

Такожстанутьобов'язковими"острівцібезпеки"надорогахізахисніогородженняназупинкахгромадськоготранспорту.

Буднормипошколахзбільшуютьплощукласунаодногоучня,передбачаютьобов'язковеоблаштуванняінклюзивногопросторуівпровадженняенергоефективнихзаходів.

5. Новий потяг до Чорного моря

"Укрзалізниця"(УЗ)призначилапасажирськийпоїзд213/214Суми-Одесаз 9 червня2018 року.ПоїздвідправлятиметьсязСумпонепарних датахо 18:48зприбуттямдо Одесио 10:13.Зворотно зОдесивінвідправлятиметьсяпопарних датахо 14:19зприбуттямдо Сумо6:13.

"[Поїзд] з'єднає обласний центр Суми з Вінницею і Одесою. І забезпечить перевезення пасажирів зі станцій Білопілля, Ворожба, Путивль, Конотоп, Бахмач, Ніжин і Бровари до узбережжя Чорного моря", – заявив в.о. голови правління УЗ Євген Кравцов.

Крімтого,"Укрзалізниця"призначиланалітній періодп'ятьщедодатковихпоїздіввнапрямкуОдеси:

 • № 223/224 Київ – Одеса;
 • № 248/247 Одеса – Київ – Житомир;
 • № 251/252 Дніпро – Одеса;
 • № 258/257 Одесса – Львів;
 • № 271/272 Харків – Одеса.
Щетрьомцілорічнимпоїздамвдвічізбільшилиперіодичністькурсування.Тепербудутьвідправлятисяврейсищодняпоїзди:
 • 92/91Костянтинівка-Одеса;
 • 136/135Чернівці-Білгород-Дністровський;
 • 317/318 Запоріжжя – Одеса. 
Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти