Що чекає українців у найближчі три роки: оптимістичний і песимістичний сценарії

16 липня 2018, 07:25

Христина Коновалова , Олександр Панченко

Влада обіцяє середню зарплату більше 10 тис. грн, зниження інфляції і безробіття

Життяукраїнціввнайближчітри рокибудепоступовополіпшуватися:зарплатистанутьростишвидше,апідвищенняцінсповільниться,станеменшебезробітних.Цевидноіз затвердженогоКабміном11липня "Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2019—2021 роки", якийурядоновлюєщорічно.Економістикажуть,щопоказникиздійсненні,аленазиваютьїхнедостатніми,щоблюдивідчулиістотнепідвищеннярівняжиття.

Реклама

1_107

Плани

Як роз'яснили нам у прес-службі Кабміну, середньострокове прогнозування необхідне для більш чіткого прийняття управлінських рішень. Наприклад, як підвищувати соцстандарти, які доходи і витрати закладати в проект держбюджету. Такі прогнози оновлюються щороку. Розраховується три сценарії розвитку економіки: оптимістичний, песимістичний і реалістичний. Як видно з інфографіки, "найгірший" і "найкращий" варіанти розвитку подій не сильно відрізняються: в обох ВВП і зарплати ростуть, а безробіття та інфляція знижуються або уповільнюють темпи зростання. Уряд сподівається на зниження безробіття і щорічне збільшення експорту товарів і послуг, передбачається і збільшення імпорту, причому продажі повинні рости вдвічі швидше, ніж покупки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Експерти

Аналітикизгоднізтим,щопоказники,встановленіКабміном,реалізовані,аленедостатні,щобукраїнцівідчулиістотнепідвищеннярівняжиття.КерівниксекретаріатуРадипідприємцівприКабмініАндрійЗабловськийвважає,що3-5%щорічногозростанняекономікиможнавважатинепоганимпрогнозом,якийдемонструє-країнавідштовхнуласявідмежі бідностіівиходитьзекономічноїпасткикризи.

"Цеважливо,аджетакірокидляУкраїнисповненіризиків-вибори,необхідністьвиплативеликихсумза боргами.Цесупроводжуєтьсяризикамизовнішніми-світоваекономікаможепітиврецесію",-роз'яснюєексперт.

Зайогословами,длявиживанняекономіціпотрібношукатирезерви:

"Наіноземніінвестиціїрозраховуватине доводиться,оскількикомпаніїбудутьзаморожуватипроекти.Авнутрішнірезервивикористовуватиможна:підтримуватималийбізнес,готуватипрограмидоступногодержкредитування,вводитиподатковіпільгидляпріоритетнихсфербізнесу,наприклад,пов'язанихзвисокимитехнологіями".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Реклама

АвиконавчийдиректорЕкономічногодискусійногоклубуОлегПендзинвідзначає,щопередумовидлязростанняекономікизакладаютьсяв 2018-му через сприятливукон'юнктуру ринку:

"Одинприклад:нашіметалургиекспортуваливцьомуроціна1,5%більшепродукціївтоннах,азаробиливгрошахбільшена24%.Алезнизититемпизростанняекономікиможутьвисоківиплатив 2019-муза зовнішніми боргами($7,5 млрд),завершенняпрограмизМВФнезалежновідтого,чи отримаємомивідФондущетранші,атакожвибори.УМВФвжезаявили,щопереговорипро співпрацюбудутьвестизновимурядом.Томуреальнийсценарійвиявитьсяблизькимдо песимістичного".

Такожекспертрезюмував,щопотенціалукраїниє,алепотрібнорозвиватине тількиагросектор,алеіIT-сектор.

Нові плани більш оптимістичні

У травні цього року Кабмін підготував Бюджетну резолюцію, головніпоказникиякої:ВВП,інфляція,безробіттянижче,ніжрозрахованов"прогнозі".Так,в 2019рВВПза реалістичнимсценаріємповиненбути3,73трлн грн,в 2020році -4,12трлн грн,в 2021-му -4,61трлн грн.Ценижче,ніжв"прогнозі",навітьзурахуваннямпесимістичногосценарію.ЗатевБюджетнійрезолюціїнижчеінфляція:в 2019році -6,5%,в 2020-му-5%,в 2021-му-4,8%,цена4-5%нижче,ніжвоновленомупрогнозі.

Пендзинназиваєновіцифрипоінфляціїбільшреалістичними, оскільки Кабмін вже заявив про підвищення ціни газу для населення і ЖКГ з нового опалювального сезону на 18%.

"Цезбільшитьзростанняцін,томуНацбанквжезаразвживає заходів,щобзбитиінфляцію, підвищивши з 17% до 17,5% облікову ставку кредитуваннякомбанківвгривні",-зазначивексперт.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти