Ціни злітають, а в Кабміні чекають долара по 30 гривень: підсумки тижня

7 квітня 2018, 17:41

Сергій Рюмочкін Сергій Рюмочкін

Газопровід в обхід України отримує дозволи в Європі, між двома найсильнішими економіками світу розгорається торгова війна, українцям знову обіцяють зростання "мінімалки"

На минуломутижніукраїнціцікавилисямайбутнімидоходами,аМінекономікиподілилосяпрогнозаминанайближчіроки.Сайт"Сегодня"зібравТОП-5економічнихтем тижня.

1. Долар за 30

Згідно з консенсус-прогнозом Міністерства економічного розвитку і торгівлі, середнійкурсдоларавУкраїнів 2018році -за базовимсценарієм-складе28,95грн/долар,ав 2019році -32грн/долар.

Реклама

Заоптимістичним сценарієм,середнійкурсв 2018році очікуєтьсяврайоні26грн/долар,асереднійкурсв 2019році -27грн/долар.Разомзтим,песимістичнийсценарійпередбачає,щонакінець2018року курсможескласти30грн/долар,авкінці2019року -34грн/долар.

За прогнозамианалітиків,курсвквітні-2018будеколиватисявдіапазоні25,75-27грнзадолар.

2. Зростання цін

За данимиофіційноїстатистики, інфляція в Україні в січні-лютому 2018 року склала 2,4% в порівняннізсічнем-лютим2017 року.

Як зазначає Держстат, подорожчання деяких продуктів було досить істотним: "Продукти харчування та безалкогольні напої подорожчали на 3%. Найбільше (на 14,9% і на 12,5%) зросли ціни на фрукти та овочі", - відзначили в статистичному відомстві.

Реклама

Крімтого,сталидорожчеяловичина,рибатапродуктизриби,хліб,сметана,кисломолочнапродукція,макароннівироби,молоко,сири,яйця,вершкове масло і соняшниковаолія.У тойжечасна0,8-5,8%знизилисяцінинагречанукрупу,цукор,свинину,сало.

Подорожчалиіпослуги-так,зростанняціну сферіохорони здоров'яна2,5%.Цінивсферітранспортупідвищилисяна4,5%головнимчиномчерезподорожчання палива та мастилна6,7%,транспортнихпослугна4,9%.

Крімтого,заріксвяткуванняВеликоднявУкраїніподорожчаловтрирази.Журналісти"Сегодня"розібралися,скільки коштуєскромнийсвятковий"кошик"продуктів:

3. "Мінімалка" 6000 гривень

МінімальназаробітнаплатавУкраїніскладе6,2тисячігривеньв 2021році.ТакірозрахункидаєМінекономіки.За прогнозами,в 2019 роцімінімальназарплатаукраїнцівскладевсередньомузарікще4,6тисячігривень.

В тренді
На казино в Україні чекають податкові послаблення, а ліцензії можуть подешевшати втричі

Перше,закріпленебюджетом-2018підвищення "мінімалки" відбулося з 1 січня, заразмінімальназарплатавУкраїністановить3723гривні.

Реклама

Другийразїїможутьпідвищитивразі,якщоукраїнськаекономікапокажепозитивнірезультатипротягомроку.ПрезидентУкраїниПетроПорошенкопропонувавКабмінупідвищитимінімальнузарплатудо 4100гривень.Урядвціломусхваливцюініціативу,алезгоден пітинатакийкроктількиякщоекономікабудевпевненорости.

4. Дозволи для "Північного потоку – 2"

РосійськийпроектгазопроводувобхідУкраїни"Північнийпотік-2"вжеотримаввсі дозволинабудівництвовНімеччині.5 квітняпроект схвалив і уряд Финляндії будівництвогазопроводудозволеноу виключній економічнійзонікраїни.

Якщоапеляційнийорган неоскаржитьзгодууряду,вонабудедіятипротягом50років.

Але згода уряду є умовним і виконавець проекту повинен відповідати ряду вимог: "Сторона, відповідальна за реалізацію проекту, повинна відповідати загальному принципу обережності в запобіганні та мінімізації нещасних випадків і збитків, ... враховувати чутливість і вразливість Балтійського моря та інших існуючих проектів у виключній економічній зоні і відповідати умовам дозволу на будівництво, передбачених законом про воду", -постановив фінський уряд.

ЯкпояснивповноважнийпосолУкраїниу ФінляндіїАндрійОлефіров,Фінляндіядозволилабудівництворосійського"Північногопотоку-2"не черезекономічні інтереси.

"Ніякого економічного інтересу у Фінляндії немає, оскільки "труба" буде проходити через виняткову економічну зону, а не через територіальні води Фінляндії. Ніяких розгалужень "Північного потоку – 2" для Фінляндії не буде ... Мені фіни кажуть, що керуються виключно законодавством. І якби не було конвенції про море від 1982 року, вони не ввели б цей дозвіл", – пояснив дипломат.

5. США проти Китаю

ДвічізаСтрасний тижденьСШАзаявилипро готовністьввестисуттєвімита на китайські товари. 3квітня СШАпредставилисписоккитайськоїпродукції,якумають наміробкласти25% -мимитами.
Уцейсписокувійшлитоварина50 млрддоларів.Упочатковийсписоктоварівувійшлиавтомобілі,мотоцикли,залізничнийтранспорт,верстати,медичнета інше обладнання,авіаційнізапчастини,супутники-всього1,3тисячінайменувань.КолиСШАвведутьцімита,щеневідомо.

Китайне залишивсявборгу-4квітняКНРзаявила,щовведевідповідні обмеженняпротиСША.ДержрадаКНРвжезатвердила25%-ні мита на 106 найменувань американської продукції, втомучислінаавтомобілі,продукціюнафтохімії,боби.Правда,рішеннявступитьвсилутількиякщоСШАвведутьсвоїобмеження.Втім,це,ймовірно,лишепитаннячасу.

Вже 5 квітня американський президент Дональд Трамп доручив торговому представництву США вивчити можливість розширення списку китайських товарів – до 100 млрд доларів. "У світлі несправедливої реакції Китаю я доручив торговому представництву США розглянути питання про введення додаткових мит в розмірі 100 млрд доларів, і визначити товари, на які вони будуть поширюватися", - заявив Трамп.

ТакожКитайподавзаявудо Світової організації торгівлі(СОТ)черездії США.УКНРстверджують,щоШтатизнехтувалипринципамиСОТіпорушилизобов'язанняпередорганізацією.
Реклама

ЄС вже закликав дві найбільші економіки світу діяти за нормами СОТ. ОднакторгованапругаміжКитаєміСШАнегативнопозначиласянафінансовихісировиннихринках.Так,цінинанафтупішливнизвідзначенняв70доларівзабарель.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти