Ціни на паливо в липні: чого чекати водіям

7 липня 2018, 07:49

Віталій Андронік Віталій Андронік

За минулий місяць бензин в Україні подешевшав

ЦінинапаливопоУкраїнізнизилися.Долітаводіямможнане турбуватисянарахунокціннабензинідизпаливо.Аледокінцялітаєризики,щоподорожчаєавтогаз.

Як змінилися ціни

Зараздизпаливодешевшена20копійок,ніжмісяць тому.БензинА-92іА-95сталидоступнішимина17копійок,А-95+-на20.Трохиподорожчававтогаз-натрикопійкизалітр
.

Урозрізізаправкиповногобаказмінацінбільшвідчутно.Сьогоднізаправитибакавтона48літріввигіднішевсередньомуна90гривень.
Реклама

Алевпорівняннізпочаткомрокузаразпаливодорожче.Так,заправитиповнийбакдизпаливомвсічнібулодоступнішимна39гривень,95-м-на33гривні.Восновному,подорожчання відбулосячерезпадіннягривнівлютому.Однакзвеснинаціональнавалютатількизміцнювалася.ОскількиУкраїнаввозитьнафтопродуктиз-за кордону,великурольу формуванніцінивідіграєсамекурсвалют.

"Післятого,якцінинанафтувтравнідужесильнозлетіли,до80доларівзабарель,вчервнівонизнизилисядо73доларів.Іриноквідігравцезниження-томуціниізнизилися",-пояснюєСергійКуюн,директор"КонсалтинговоїгрупиА-95".

Що буде з цінами в липні

Ніхтосередтрейдерівне зацікавленийвтому,щобпідніматиціни,кажеГеннадійРябцев,директорспеціальнихпроектівНауково-технічногоцентру"Психея".Цепризведетількидовідтокуспоживачівназаправки,якіторгуютьзрідженимгазом.

"Зурахуваннямтихавтомобілів,яківжепереобладнаніпідскрапленийгаз, недивно,щотрейдериз усіхсилнамагаються,щобцінине змінювалися,априможливостізнижувалися.Восновномуцінизнижуютьзарахунокзнижоклояльнимклієнтам",-відзначаєексперт.

Однакразомзізниженнямцініконкуренцієюзі скрапленимгазомпогіршилася якістьпалива.Щобстимулюватипопит,АЗСзнижуютьякістьдомінімальногорівня,допустимогодляспоживачів.Цепомітнопобільшійвитратіпалива,додаєРябцев.

Цінинабензинбудутьстабільнимипротягоммісяця,впевненийексперт.

Фото: AFP

Реклама

Фото: AFP

СпівголоваФондуенергетичнихстратегійДмитроМаруничтакожупевнений,щосерйознихколиваньціннапаливадокінцяліта небуде.Алеосіньне даєпідставдляоптимізму.Разомзпадіннямгривнівгорупідутьцінинапаливо,вважаєаналітик.

Є ризики щодо автогазу. Ринок зрідженого газу не так огороджений від зовнішніх впливів, як дизпаливо і бензин. У серпні-вересні попит на автогаз піковий, і будь-які затримки можуть привести до дефіциту; Зараз теж період, коли попит підвищений, а в наступному місяці він досягне піку.

У минулому році через зрив поставок в Україну виник дефіцит скрапленого газу та різко злетіли ціни. Проблема в диверсифікації закупівель. Як і в минулому році, Україна купує газ у Білорусі та Росії. Ризик може виникнути, якщо РФ запровадить санкції проти компаній, які завозять ресурс в Білорусь, а потім під виглядом білоруського товару перепродують в Україні. Або якщо раптом на митниці в черговий раз вийде з ладу електронна система. Може трапитися так, що комусь захочеться зупинити кілька сотень цистерн і перевірити якість скрапленого газу. Так уже неодноразово траплялося, говорить Геннадій Рябцев.

Поки ситуація на ринку стабільна, зазначає Сергій Куюн
:

"Взагаліяне бачупокипідстав,щобціниякоськоливалися.Гравціринкуне зацікавленівцьому.Коливониколиваються,значитьдляцьогоєсерйозніпідстави.Покиїхяне бачу",-говоритьексперт.

Від чого залежать ціни на паливо

Цінинанафтопродукти-бензин,дизпаливо-залежатьвідїхвартостівБілорусі,РосіїтаЛитві.Більше половинипаливаУкраїнаввозитьзцихкраїн.

КурсвалютзначновпливаєнаціниАЗС.МережіАЗСкупуютьпаливозадолариабоєвро,алеприбутокотримуютьвгривні.Колинаціональнавалютападає,тонаступназакупівлянафтопродуктівобходитьсякомпаніямдорожче,через щодоводитьсяпідніматиціни.Плюс,щомісяцянавартістьпаливавпливаєіакциз,оскількивіннараховуєтьсявєвро,тобто,залежитьвідстабільностігривні.

Реклама

Раніше НБУ дав прогноз, що в 2018 році вартість бензину виросте на 10,8%. На2019 і2020 рокиНацбанктакождаєбільшніжоптимістичнийпрогнозінфляціїпалива:5-5,5%на ріквгривневомуеквіваленті.

Алеекспертине такі оптимістичні.ЯкпрогнозуютьаналітикиінвестиційноїгрупиICU,світове зростанняціннанафтув 2018році можестатипричиною підвищення цін на бензин в Україні в середньому 22-24%. Імпортованийгазможетакожподорожчатина8-11%.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти