Ціни на акції найбільших світових компаній при IPO стартують від $16, – експерти ринку

28 травня 2020, 18:25

Актуально

Процес IPO цікавий як вже існуючим інвесторам компанії-емітента, так і стороннім інвесторам

"IPO залишається одним з найкращих інструментів залучення фінансування. Венчурні бізнесмени, які інвестують на ранніх етапах розвитку стартапів, заробляють в десятки, а іноді в сотні разів більше вкладених раніше коштів", - коментує інвестиційний аналітик Фрідом Фінанс Україна, Степан Джус.

ІРО (англ. Initial Public Offering – первинне публічне розміщення) – перший публічний продаж акцій приватної компанії, у формі продажу депозитарних розписок на акції. ІРО здійснюється для залучення додаткового акціонерного (спекулятивного і довгострокового) капіталу як від приватних інвесторів, так і від інституційних (великих банків і компаній). Приватні інвестори стають акціонерами IPO-компанії, і тепер всі результати і рішення топ-менеджменту компанії будуть також впливати на ціну акцій емітента.

Процес IPO цікавий як вже існуючим інвесторам компанії-емітента, так і стороннім інвесторам, які хочуть стати акціонерами і отримувати прибуток компанії в якості позитивної різниці цін на акції і майбутніх дивідендів від чистого прибутку емітента. При цьому експерти закликають пам'ятати про ризики, пов'язані з інвестиціями в IPO, оскільки не всі компанії дають хорошу прибутковість (26 компаній (27,95%) показали зниження цін акцій в локап-періоді в середньому на -24%, а 30 емітентів ( 32,25%) зараз знаходяться в негативній зоні за ціною в середньому на -46%).

Що стосується перспективних вкладень, то особливо популярними серед інвесторів на хвилі коронавірусу стали американські фармацевтичні компанії. У зв'язку з оголошенням глобальної пандемії ринки впали на -37% з 21 лютого 2020 р., що призвело до "карантинної кризи" економік світу, але вже 23 березня конгрес США виділив фінансування на покриття корпоративних боргів, компенсації і відновлення економіки, що дало свої результати, оскільки ринок з того часу знову виріс на + 34,7% (станом на 21.05.2020). У той же час, міністр фінансів США Стівен Мнучін планує витратити всі 500 мільярдів доларів на вірусний кредитний фонд.

"Фрідом Фінанс Україна і її клієнти-інвестори в 2020 році взяли участь в 7 ІРО (Schrodinger Inc (SDGR), Beam Therapeutics Inc (BEAM), PPD Inc (PPD), Revolution Medicines (RVMD), Passage BIO (PASG), ORIC Pharmaceuticals (ORIC), Lyra Therapeutics (LYRA)), з них усі показували прибутковість вище 10% аж до 70% в перший день торгів і від -4% до + 286% станом на зараз (більше 3 місяців), середня прибутковість до локап-періоду + 63%. 5 з 7 компаній-емітентів – це фармацевтичні компанії, які зараз, на хвилі карантину і боротьби з вірусами, користуються популярністю серед інвесторів. Ціна акцій кожної компанії варіюється від $16 до $27 за акцію, що є доступним для середньостатистичного інвестора", – коментує інвестиційний аналітик Фрідом Фінанс Україна Степан Джус.

Експерти ринку навели приклади декількох IPO, які вони вважають найбільш перспективними.

Warner Music Group (TBA) – оголосила про найбільшу квартальну виручку за 16 років – $ 1,256 млрд, чистий прибуток склав $122 млн. Vroom Inc (VRM) - платформа для покупки і продажу автомобілів (аналог знайомих нам avto.ria.ua і rst.ua). Сам ринок вживаних авто виріс з $693 млрд у 2015-му до $841 млрд у 2019-му. ZoomInfo Technologies Inc., платформа бізнес-аналітики, що належить приватним інвестиційним компаніям, планує оприлюднити IPO вже в червні, що може стати одним з перших технологічних списків з початку пандемії коронавірусу, за словами людей, які знають про це.

ТОВ "Фрідом Фінанс Україна" входить до складу холдингу FREEDOM HOLDING CORP. (США), брокери якого надають клієнтам доступ до світових фондових ринків. Компанія входить в ТОП-5 торговців на фондовому ринку України, має 12 філій, штат – понад 100 осіб.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти