Ціна на газ знизилася, Верховна Рада визначилася з датою першого засідання: підсумки тижня

Гривня продовжує зміцнюватися, США вводять нові санкції проти Росії

Суспільство

29 серпня відбудеться перше засідання Верховної Ради дев'ятого скликання. Таке рішення було прийнято 9 серпня на засіданні підготовчої групи депутатської групи.

14 кандидатів на позачергових парламентських виборах набрали нуль голосів – всі вони балотувалися в округах Донецької і Луганської областей. Самі кандидати не проголосували за себе, тому що багато хто з них живуть за межами округу.

Реклама

Офіційно опублікований список народних депутатів, обраних на позачергових виборах 21 липня. Вперше в історії України в парламенті буде однопартійна більшість: президентська партія Слуга народу отримала 226 депутатських мандатів, а разом з мажоритарниками її фракція складе не менше 254 осіб.

Результати виборів в Раду 2019

Оголошено тендер на розробку проектної документації для реконструкції виходу зі станції метро "Виставковий центр", яка передбачає спорудження підземного переходу до "Експоцентру України". За повідомленням КМДА, роботи планується завершити в 2020 році.

Реклама

Зросли на 0,3% продажі нових легкових автомобілів у січні-липні в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, – до 46,3 тис. Про це повідомили в асоціації "Укравтопром".

Зріс у 5,3 рази обсяг продажів вживаних автомобілів на первинному ринку, який формується за рахунок імпортних поставок в Україні в січні-липні, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, і склав 274,2 тисячі авто. Про це повідомила асоціація "Укравтопром".

ТОП-5 марок легкових машин, які змінили іноземних власників на українських, за підсумками семи місяців 2019 року виглядає так: Volkswagen – 52 647, Opel – 26 038, Audi – 19 880, Renault – 20 863, Skoda – 19 755. Частка уживаної техніки в первинних реєстраціях становить 76%.

Реклама

231,2 тонни гуманітарної допомоги направив Міжнародний комітет Червоного Хреста в окремі райони Донецької і Луганської областей. 13 вантажних автомобілів доставили продуктові набори, лікарські засоби та будівельні матеріали.

4035 електромобілів українці в січні-липні придбали і поставили на облік, що на 53% більше, ніж за аналогічний період минулого року. З них – 3742 легкових і 293 комерційних. Про це повідомила асоціація "Укравтопром". Основну частину (91%) первинного ринку електромобілів сформували машини, що були в експлуатації.

ТОП-5 моделей легкових електрокарів, придбаних українцями за сім місяців поточного року, виглядає так: Nissan Leaf – 1899 Tesla Model S – 318, BMW i3 – 216 авто, Fiat 500e – 178, Renault Zoe і Volkswagen E-Golf – по 154.

1 397 304 переселенці з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей та АР Крим поставлені на офіційний облік станом не 5 серпня. Рік тому на цю дату їх було на 120 тис. більше.

Ознаки 262 порушень законодавства в сфері запобігання корупції виявило в липні НАПК. Складено та направлено до суду 206 протоколів про адміністративні правопорушення. З них 142 протоколи за недотримання вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Читайте також:

Жителі 52 населених пунктів, розташованих уздовж лінії розмежування на Сході України, отримають курчат і корми для тварин від представників продовольчої і сільськогосподарської організація ООН. Загальна вартість допомоги становить 1 млн доларів.

550 млн грн виділено в цьому році в Києві на ремонт асфальтового покриття 800 міжквартальних проїздів та прибудинкових територій. Роботи вже завершені на 40% об'єктів.

6 серпня набув чинності закон, що встановлює нові правила маркування продуктів. Він, зокрема, забороняє використовувати інформацію, яка може ввести споживача в оману щодо характеристик, властивостей або складу харчових продуктів. Ця вимога поширюється як на рекламу, так і на подання харчових продуктів (упаковка, зовнішній вигляд і т.д.).

Економіка

Зміцнив на 23 копійки до 25,09 гривень за долар національну валюту Національний банк на 12 серпня у порівнянні з попереднім банківським днем, 9 серпня. У вівторок, 6 серпня, курс гривні впав до 25,74 грн/дол., після чого він стабільно зростав.

7,2 млрд куб. м газу Україна в січні-липні закачала в підземні сховища газу, що на 33% більше, ніж протягом аналогічного періоду минулого року, а відбір газу зменшився на 29% – до 5,1 млрд куб. м газу.

Знизити ціну на газ для населення ще на 265 грн за 1 тис. куб. м Кабінет міністрів доручив "Нафтогазу України" в серпні. "Нафтогаз" в результаті знизив ціну на газ для населення в серпні до 4653,54 грн за 1000 куб. м без урахування податку на додану вартість (ПДВ) і витрат на транспортування.

Нацбанк прогнозує, що обсяг нової програми співпраці з МВФ складе 5-10 млрд доларів, а очікуваний термін її дії – 4 роки. Про це заявив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб. За його словами, нова програма буде в форматі EFF (Extended Fund Facility).

Держенергоефективності уклало додаткові договори з ПриватБанком і Укргазбанком про співфінансування виділених урядом 380 млн грн для утеплення багатоквартирних будинків. Це дозволить скористатися "теплими кредитами" близько 3 тис. ОСББ.

На 93,7 млн ​​доларів обсяг купівлі населенням готівкової валюти в липні перевищив обсяг продажу, тоді як в червні і травні українці більше продавали валюти, ніж купували. В цілому з початку року населення продало валюти на 153,5 млн доларів більше, ніж купило. У липні в порівнянні з червнем українці збільшили покупку валюти на 53,4% – до 1,501 млрд доларів, продаж – на 21,2% – до 1,408 млрд.

Скоротився на 5% експорт олійних культур з України в січні-червні в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав 619 млн доларів, повідомили в Національному науковому центрі "Інститут аграрної економіки". Основним експортним товаром цієї групи залишилася соя, експорт якої в першому півріччі збільшився в 1,8 рази і склав 1,5 млн тонн на суму 500 млн доларів. Крім того, Україна поставила на зовнішні ринки 181 тисячу тон ріпаку на 76 млн доларів і 63 тисячі тонн насіння соняшнику на 25 млн доларів.

Збільшила на 36,1% Україна в січні-липні імпорт природного газу в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року – до 7 млрд 593,3 млн куб. м, свідчать дані "Укртрансгазу". При цьому з боку Словаччини надійшло 4,65 млрд куб. м газу (+ 30,2% до січня-липня-2018), Угорщини – 2,1 млрд (+ 33,7%), Польщі – 0,84 млрд (+ 93,8%).

З 5 серпня в Україні введено міжнародний номер банківського рахунку IBAN. Новим клієнтам рахунок IBAN банки відкриватимуть відразу, а існуючим повинні перевести номера рахунків автоматично до 1 листопада 2019 року.

На загальну суму 12 млн євро і 1,4 млн доларів станом на 1 серпня ДФС надала розстрочку ПДВ при ввезенні обладнання. Всього платниками подано 323 заяви про надання розстрочки. Митницями розглянуто 321 заяву, із яких по 80 відмовлено через недотримання обов'язкових вимог, 48 заяв відкликали самі платники, на розгляді знаходяться дві заяви.

Скоротилися на 85,3% за місяць обсяги імпорту вугілля після введення урядом РФ торгових обмежень на поставки в Україну. Експорт у червні скоротився до 129,3 тисяч тонн. За півроку поставки скоротилися на 11,1% – до 4,9 млн тонн.

150,9 млрд грн у січні-липні ДФС направила до місцевих бюджетів. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 20,7%. Податок і збір на доходи фізичних осіб є головним джерелом доходів місцевих бюджетів і займає 60,9%. Протягом січня-липня його надходження склали 92,0 млрд грн, що на 22,5% більше в річному вираженні.

Мінфін приступив до фінальної фази розробки проекту державного бюджету на 2020 рік, повідомила міністр Оксана Маркарова. Остаточний проект бюджету буде переданий на розгляд вже нового складу Кабміну.

НБУ почав розміщувати на своєму сайті інформацію про вартість зовнішніх запозичень для бізнесу. Ці дані містять розподіл кількості нових кредитних угод за рівнем процентної ставки в розрізі терміну і валюти зобов'язань. Інформація буде публікуватися щоквартально.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виставив на продаж активи ліквідованих банків загальною вартістю 10,88 млрд грн, продаж яких запланований на поточному тижні. Пул активів складається з прав вимоги за кредитними договорами, а також дебіторської заборгованості.

Зросли на 9,4% ціни на будівельно-монтажні роботи в першому півріччі, в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року, повідомив Держстат. Найбільше зросли ціни у сфері будівництва транспортних споруд – на 14,6%. Найменше – в сфері будівництва інженерних споруд – на 6,4%.

Експортували 4,1 млн тонн зернових українські аграрії з початку 2019-2020 маркетингового року (липень 2019 – червень 2020) станом на 6 серпня, повідомили в Міністерстві аграрної політики і продовольства.

Зросли на 5,8% міжнародні резерви України в липні – до 21,84 млрд доларів. Зростання відбулося завдяки чистій покупці Національним банком валюти на міжбанківському ринку.

Збільшили на 7 млрд грн найбільші платники податків у липні сплату податків у річному вираженні – до 27 млрд грн, повідомили в Офісі найбільших платників податків. При цьому надходження від ПДВ зросли в на 5,3% – до 10,2 млрд грн, надходження від акцизного податку склали 5,9 млрд грн, надходження від податку на прибуток – 340,1 млн грн.

Склала 188,51 доларів за 1 тис. куб. м середня ціна імпортного природного газу в Україні в липні, що на 4,2% менше, ніж у червні 2019 року. Про це повідомила ДФС.

За програмою "Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств" станом на 5 серпня 1789 фермерським господарствам за період грудень 2018 – травень 2019 виплачено 68,4 млн грн, повідомило Міністерство аграрної політики і продовольства.

Передбачає базову ставку в 9% і пільгову в 5% обговорюваний зараз проект податкової амністії капіталів при добровільному розкритті інформації платником податків, повідомив глава Державної податкової служби Сергій Верланов.

Світ

9 серпня заарештований колишній президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв, затриманий напередодні. Під час операції по його захопленню, що тривала два дні, загинула одна і було поранено 85 осіб. Претензії нинішнього керівництва країни до Атамбаєва численні: його звинувачують в корупції, узурпації влади, співпраці з кримінальними структурами та багато іншого. Сам екс-президент вважає всі звинувачення сфабрикованими.

Влада Чехії змінила правила видачі українським громадянам робочих карт. Тепер змінити роботодавця після отримання першої робочої карти можна не раніше, ніж через 6 місяців після її видачі. Звільнятися раніше зазначеного терміну можна в разі, якщо роботодавець порушує права працівника.

Зазнав рекордних збитків сервіс таксі Uber в другому кварталі – 5,2 млрд доларів проти 878 млн в аналогічному періоді минулого року. Виручка сервісу збільшилася на 14%, до 3,17 млрд доларів. Число замовлень поїздок за допомогою сервісу зросло на 31% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Загальна вартість всіх зроблених за три місяці поїздок склала 15,7 млрд доларів. У першому кварталі Uber також зазнав збитків – 1,01 млрд доларів.

Спікер сейму Польщі оголосив про відставку після скандалу навколо його приватних перельотів на урядовому літаку. Стверджується, що спікер не менше 100 разів використовував урядовий літак для приватних польотів, іноді разом з сім'єю і деякими членами партії влади.

Почав видавати іпотеку під 0% річних на 20 років датський банк Nordea Bank. Це стало можливим через низький рівень процентної ставки центробанку Данії – 0,65%.

Рекордні 374,1 тонн золота придбали світові центробанки в першій половині 2019 року, повідомила Всесвітня золота рада (WGC). Глобальний попит на золото зріс на 8% до +1123 т в II кварталі, а в першому півріччі досяг 2181,7 т, максимуму за три роки. На частку центробанків припала шоста частина попиту. Вони витратили рекордні 15,7 млрд доларів на покупку золота в першому півріччі.

26 серпня вступлять в силу нові санкції США проти Росії, введені через замах на колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля.

За п'ять років дії продовольчого ембарго в Росії було знищено 21 тис. тонн заборонених до ввезення продуктів. 96% заборонених продуктів виявили на російсько-білоруській ділянці кордону, решта – на російсько-казахстанській.

Індія зробила вирішальний крок на шляху до повної інтеграції населеного переважно мусульманами штату Джамму і Кашмір до складу країни, більшість населення якої складають індуси. Президент Індії своїм указом скасував статтю конституції, яка закріплювала за штатом особливий статус.

Гонконг знову виявився паралізованим, після того як 14 тис. співробітників різних установ приєдналися до протестуючих проти політики влади міста і провели найбільший за останні 50 років загальний страйк. У Спеціальному адміністративному районі Китаю Гонконг вже більше двох місяців не припиняються найбільші в новітній китайській історії протести.

Вперше з 2013 року перевищила 1500 доларів вартість унції золота завдяки підвищеному попиту на захисні активи на тлі побоювань ескалації торгової війни між США і Китаєм і очікувань пом'якшення грошово-кредитної політики з боку провідних центробанків світу. З початку року цей дорогоцінний метал подорожчав на 17%.

Fitch знизило прогноз ціни нафти Brent на найближчі три роки, оскільки тертя в світовій торгівлі продовжують чинити тиск на ринкові настрої і зменшувати фізичний попит на нафту. Тепер експерти очікують, що Brent в середньому коштуватиме 67 доларів за барель за підсумками поточного року, 65 – в наступному році і 61 – в 2021 році. Раніше прогнози знаходилися відповідно на рівні 70 доларів за барель, 76 і 80.

У Люксембурзі планують повністю легалізувати марихуану. Законодавчий процес щодо легалізації канабісу почнеться вже цієї осені. Весь процес повинен зайняти приблизно два роки.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
Допомога під час війни
Більше новин
Фінанс-дайджест
Більше новин
Industry
Більше новин
Квартирне питання
Більше новин
Час заробляти
Техно
Більше новин
Комуналка
Більше новин
Наші гроші
Більше новин
Війна в Україні
Більше новин
Money-лайфхакер💰
Головне про гроші
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Валюта
Курс долара в касах банків (купівля/продаж)
1
ПУМБ ПУМБ
35.8/36.3
2
ПриватБанк ПриватБанк
35.5/36.3
3
Ощадбанк Ощадбанк
35.7/36.15
4
Райффайзен Банк Райффайзен Банк
36.4/37.1
5
Укрексімбанк Укрексімбанк
36.2/36.7
6
Альфа-Банк Альфа-Банк
35.5/36.7
7
Укргазбанк Укргазбанк
35.4/36.4
8
Універсал Банк Універсал Банк
35.4/36.9
9
OTP Bank OTP Bank
31.95/35.0
ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
57,36
56,30
52,66
25,59
57,49
54,99
52,01
24,98
58,05
57,61
49,56
27,54
59,00
57,00
51,90
26,23
59,09
57,29
55,09
27,48
61,88
59,41
55,49
27,66
61,99
59,99
55,99
27,97
61,99
59,99
55,99
27,98
62,99
60,99
56,99
27,98
-
53,05
49,79
25,21
Відставка Бориса Джонсона
Нова обкладинка The Economist
Рейтинг цін
Скільки коштує житло у новобудовах Києва (грн за м²)
1
Печерський Печерський
90 592
2
Шевченківський Шевченківський
57 791
3
Оболонський Оболонський
54 494
4
Подільський Подільський
51 178
5
Голосіївський Голосіївський
46 989
6
Святошинський Святошинський
36 659
7
Дніпровський Дніпровський
35 882
8
Дарницький Дарницький
35 881
9
Деснянський Деснянський
35 364
10
Солом'янський Солом'янський
31 688
Прогноз 🔑
ТОП-5 у сфері IT
Затребувані спеціалізації
Програмування

Програмування

Інженер

Інженер

Системи управління підприємствами

Системи управління підприємствами

Web-інженер

Web-інженер

Web-майстер

Web-майстер

Актуальні пропозиції 🔥
Вибір українців 🚘
Які нові легкові авто купували у червні
1
Toyota Toyota
456
2
Renault Renault
327
3
Volkswagen Volkswagen
263
4
Hyundai Hyundai
172
5
Skoda Skoda
168
6
Mitsubishi Mitsubishi
162
7
BMW BMW
120
8
Nissan Nissan
102
9
Mercedes Mercedes
94
10
Ford Ford
87
Детальніше
Must Know
Штрафи для власників тварин в Україні

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн
Детальніше
Класи житла
В чому різниця?
Економ

Зазвичай, це типові багатоповерхівки без надмірних архітектурних рішень, схожі одна на одну, але їхнє основне завдання – універсальність та забезпечення квартирами якомога більшої кількості людей. У Києві середня ціна за квадратний метр у "економі" становить 27 тис. грн.

Комфорт

У таких будинках передбачені зони для зберігання дитячих колясок чи велосипедів, є вбиральні, охорона на території, покращений дитячий майданчик та паркінг. У Києві за такі квартири у новобудовах просять у середньому 35,3 тис. грн за кв. м.

Бізнес

У новобудовах є великі підземні паркінги, з одним паркомісцем на квартиру. Зазвичай такі будівлі охороняються, є консьєрж, покращені дитячі майданчики, а для догляду за територією наймають садівників. Мешканці столиці в середньому платять 57,7 тис. грн за квадратний метр у такій квартирі.

Еліт

Над дизайном житла працюють солідні дизайнери. Територія охороняється, а паркомісця облаштовують із запасом. У таких житлових комплексах будують тенісні корти, басейни, супермаркети, приватні школи тощо. У Києві один квадратний метр такого житла коштує в середньому 98,8 тис. грн.

1 /2
Все про квартири
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

64940.65

Dogecoin (DOGE)

0.12

Ethereum (ETH)

3552.96

Litecoin (LTC)

74.14

Ripple (XRP)

0.5

Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти