Блокада на Донбасі вдарила по економіці України, але це ще не кінець – НБУ

21 червня 2017, 16:43

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Ризики для реального сектора вже виросли, попереду – непрямий вплив на інші галузі, попереджають в Нацбанку

Блокада неконтрольованих територій Донбасу призвела до погіршення економічної ситуації в Україні. При цьому наслідки блокади відбилися ще не в повній мірі. Такі дані надав Національний банк України (НБУ) в звіті про фінансову стабільність.

Реклама

На початку 2017 року ризики для реального сектора [економіки] істотно виросли через загострення ситуації на неконтрольованих територіях (НКТ). Через обстріли регулярно припиняли роботу підприємства, розташовані неподалік окупованої території. У березні українські підприємства в НКТ захопили терористи, а РНБО України ввів блокаду торгівлі з окупованими територіями. Внаслідок в I кварталі скоротилося виробництво в металургії і вугільній промисловості, в яких найвища частка розташованих на окупованих територіях підприємств, а також в суміжних галузях – видобутку руди, виробництві електроенергії", – йдеться в звіті НБУ.

Також блокада НКТ негативно вплинула на виробництво гірничо-шахтного устаткування.

Крім того, НБУ констатував, що в другому кварталі ситуація і надалі погіршувалася: падіння промислового виробництва в квітні прискорилося до 6,1% в річному вираженні .

.png_347

Реклама

Додаткове джерело ризику для металургії та суміжних галузей являє нестабільна робота Авдіївського коксохіму , відзначають в Нацбанку.

"Підприємство, на яке припадає понад 20% виробництва коксу (від чого залежить виробництво чавуну, в меншій мірі – сталі), розташоване біля зони бойових дій, тому часто виникають проблеми з логістикою і самим виробництвом. Перебої в його роботі істотно впливають на результати діяльності декількох галузей", – вказує НБУ.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Так, зростання цін на електроенергію дозволив підприємствам галузі в I кварталі збільшити дохід на 29% г/г незважаючи на те, що обсяг виробництва знизився на 5%. Необхідність припинення поставок антрациту з окупованих територій, а в перспективі і з Росії змусить підприємства шукати нових постачальників сировини за кордоном.

"Тому існує висока ймовірність того, що тарифи на електроенергію будуть в подальшому зростати, щоб компенсувати високу вартість імпортного вугілля для теплових електростанцій", – відзначає Нацбанк.

Таким чином, блокада НКТ може незабаром побічно негативно впливати і на інші галузі економіки , попереджають в НБУ.

Реклама

"З огляду на ці ризики, основне завдання металургійних і суміжних галузей на 2017 рік – переорієнтуватися на зарубіжних (крім Росії) постачальників вугілля і коксу (для мінімізації ризику зупинки Авдіївського коксохіму) і активно запроваджувати технології, які допоможуть знизити споживання вугілля", – підсумували в Нацбанку.

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти