Базова інфляція в Україні побила річний рекорд

9 листопада 2017, 10:59

У річному вимірі базова інфляція серйозно зросла, а в місячному, навпаки, сповільнилася

Базова інфляція в Україні в річному вимірі, тобто порівняно з тим же місяцем минулого року за підсумками жовтня прискорилася до 8,1%. У місячному вимірі базова інфляція в жовтні сповільнилася до 1,2% після зростання до 1,9% у вересні. Про це свідчать дані Держстату.

Реклама

Показник 8,1% в річному вимірі – найвищий з липня 2016 року.

В цілому, з початку 2017 року, базова інфляція зросла до 7,5% порівняно з 5,3%.

Нагадаємо, раніше Національний банк України (НБУ) різко погіршив прогноз щодо інфляції. На думку аналітиків НБУ, зростанню інфляції сприяло активне відновлення споживчого попиту, різке підвищення пенсійних виплат і мінімальної заробітної плати, а також акцизів на тютюнові вироби. У зв'язку з цим, інфляційні прогнози регулятора і були переглянуті.

В тренді
Шалені знижки і "незручні" купюри ПриватБанку – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

У НБУ вважають, що зниження інфляції в 2018-2019 роках з поточного рівня буде обумовлено досить жорсткою монетарною політикою, ослабленням впливу різкого підвищення цін на продовольчі товари та помірною волатильністю обмінного курсу.


Реклама

Базова інфляція виключає короткострокові нерівномірні зміни цін під впливом окремих факторів, які носять адміністративний, подієвий, сезонний характер. Базова інфляція – це та частина інфляції, яка безпосередньо залежить від грошово-кредитної політики і політики валютного курсу. 

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти