Американці масово повертаються з пенсії на роботу

8 квітня 2018, 21:15

Літні мешканці США роблять це не заради грошей, зазначають соціологи

В Україні скасували податки для працюючих пенсіонерів - щоблітнілюдимоглисебепрогодувати.ПрицьомуСШАвсебільше числожителівпіслявиходунапенсіючерезякийсь часповертаютьсядотрудовоїдіяльності.Правда,роблятьвонице невідбідності,передаєТАСС.

Реклама

Як повідомила New York Times, для опису цього процесу соціологи запропонували новий термін "unretirement" – "повернення до роботи з пенсії". При цьому вони відзначають, що бажання повернутися до трудової діяльності продиктовано не тільки фінансовими міркуваннями, а й прагненням заповнити вільний час, розширити соціальні контакти, а також розумінням того, що виконання цілого ряду робіт не пов'язане з зайвими фізичними навантаженнями.

Дослідницький центр П'ю провів аналіз останніх даних Бюро трудової статистики США і з'ясував, що число американців у віці 65 років і вище, зайнятих повний або неповний робочий день, зросла з 12,8% в 2000 році до 18,8% в 2016 році. Як випливає з доповіді, більше половини з них працювали повний робочий день.

У доповіді дослідницької RAND Corporation, опублікованому в 2017 році, також зазначалося, що "колишніми пенсіонерами" були майже 40% працівників у віці 65 років, причому найбільшою мірою схильність повернутися до трудової діяльності проявляли фахівці з вищою освітою.

"Ми отримали ясні докази того, що ставлення до виходу на пенсію змінюється, - зазначила в інтерв'ю газеті старший економіст RAND Corporation Кетлін Маллен, яка керувала підготовкою "Огляду умов праці американців". – Все рідше застосовується традиційний графік: робота до певного віку, потім пенсія і можливість поглянути на світ. Ми бачимо, що люди прагнуть продовжити термін своєї трудової діяльності".

За її словами, при підготовці доповіді проводилося також опитування осіб старше 50 років, які відійшли від активної трудової діяльності. На питання про те, чи готові вони повернутися до праці в разі, якщо умови їх влаштують, близько половини дали ствердну відповідь.

В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей
В тренді
Долар застиг на місці, євро подешевшав: курс валют НБУ
Курс долара в Україні завмер
В тренді
Через війну в Ізраїлі МАУ скасувала авіарейси до Тель-Авіва: що робити з квитками
МАУ відкриває нові рейси з Києва і скасовує плату за зміну дати вильоту

Нагадаємо, середня пенсія в США – в 20 разів вище української. Прицьомуамериканцівіддаютьвпенсійнийфондвсього 15%відсвоєїзарплати,розмірсоціальноговнескудляукраїнців-22%.

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти