Заміна кас на гаджети може дорого обійтися бізнесу – експерт

30 серпня 2018, 16:01

Дмитро Дубенський

Підприємці двояко оцінюють ініціативу ДФС щодо заміни касових апаратів смартфонами

Ініціатива щодо нового програмного забезпечення, яку планують впровадити для підприємців, що використовують касові апарати, може привести до низки незручностей для бізнес-середовища. Про це в коментарі сайту "Сьогодні" розповіла віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП), експерт Юлія Дроговоз.

"В цілому, звичайно ж ця ініціатива вітається. Перехід на нові технології, природно, є прогресивним кроком. Всі розуміють, що повинно бути якесь спрощення роботи з касовими апаратами, тому що на сьогодні покупка і обслуговування кас – досить-таки дорога процедура. Всі розуміють, що перехід на гаджети дозволить використовувати доступні мобільні пристрої – телефони, комп'ютери, планшети. Єдине питання залишається це – програмне забезпечення", – зазначила вона

Реклама

При цьому, за словами експерта, підприємці очікують, що вартість новації все-таки буде низькою, але "на сьогоднішній день ніхто не може сказати, яка ціна на неї буде, хоча Мінфін і прем'єр Володимир Гройсман анонсували, що нова послуга буде дешевою, витрати для бізнесу знизяться і т.д."

"Однак в цьому контексті є певний ризик, тому що особливого зниження вартості проект не зробить, тому що саме ПЗ – доволі дороге", – розповіла вона, додавши, що при Мінфіні міжвідомча робоча група ще буде приймати від бізнес-середовища зауваження і пропозиції щодо використанню нової системи.

Представниця УСПП зазначила також, що прорахувати вигоди для підприємців і витрати від ініціативи ДФС на сьогодні поки неможливо. Причому, на її думку, ті підприємці, які захочуть перейти на нове ПЗ, можуть зіткнутися з проблемою списання касових апаратів, які вони використовували раніше в своїй діяльності.

"Для них списання цих касових апаратів буде дорогим. Зрозуміло, що очікувати масового переходу на новітні технології не варто", – сказала вона і навела приклад про великі торгові мережі з тисячами кас, які не захочуть одномоментно перейти на нову систему.

Дроговоз прогнозує, що бізнес продовжуватиме працювати з діючими касовими апаратами і далі, а значить, "вони в подальшому будуть обслуговуватися, будуть і далі витрачатися кошти на їх утримання, а швидкий перехід на нову систему не відбудеться".

Раніше головуючий комітету парламенту з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна заявляла, що ДФС не проводила ніяких консультацій з робочою групою при Верховній Раді щодо запуску пілотного проекту щодо запровадження електронного чека.

Реклама

Як повідомлялося, нещодавно в.о. голови ДФС Мирослав Продан заявляв: відомство з вересня цього року вводить пілотний проект з впровадження електронного чека.

Нагадаємо, суть цієї ініціативи полягає у впровадженні альтернативного технологічного рішення для реєстрації розрахункових операцій у сфері торгівлі без застосування традиційних реєстраторів (касових апаратів, РРО).

Система може бути встановлена на будь-який пристрій – персональний комп'ютер, планшет або смартфон.

Вона може бути інтегрована з іншими системами Державної фіскальної служби і бухгалтерськими програмами. Має вищу ступінь захисту і працює 24 години на добу і 7 днів на тиждень. 

Застосування такої моделі на практиці позбавляє необхідності купувати традиційний касовий апарат, а, отже, друкувати паперові чеки. Фіскальний чек громадяни зможуть перевірити у відкритій частині електронного кабінету (електронного сервісу ДФС). 

Реклама

Також ми писали, що Міністерство фінансів України розробило правила, які спрощують використання касових апаратів. Згідно з цими правилами, для реєстрації розрахунків можна буде використовувати мобільні телефони, планшети, ноутбуки та інші засоби комунікації.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти