Забрати гроші у податкової: в Україні виникли проблеми з автоматичним відшкодуванням

3 лютого 2020, 12:50

Експортери скаржаться на систему компенсацій ПДВ

/ Фото: katemangostar / Freepik

Українські підприємства, які продають свої товари за кордон, мають право на відшкодування коштів. Так, фіскали зобов'язані повертати українським експортерам податок на додану вартість (ПДВ). З 2016 року таку компенсацію держава нараховувала автоматично, але перед новим 2020 роком щось пішло не так.

Реклама

Експерти кажуть, що чиновники втрутилися в автоматичну систему і почали вручну пригальмовувати виплати. Проблеми з автоматичним відшкодування ПДВ залишаються і до цього дня, скаржаться підприємці та керівники великих підприємств. Головна причина того, що відбувається, – бюджетний дефіцит, впевнені економісти.

"За рапортом податкової міліції з'являється ризиковий контрагент, і вся система автоматичного повернення ПДВ зупиняється. Будь-який виробник або будь-який експортер завжди може бути вражений, може бути на нього знайдений певний механізм тиску, щоб його можна було в ручному режимі регулювати", – говорить юрист, колишній податківець Ігор Ясько.

Читайте також: "Безголовий" бізнес: в Україні підрахували юросіб та ФОП без керівників і видів діяльності

"Підприємства, які оплатили [податок] заздалегідь, фактично профінансували державу, надали ій податковий кредит, і вони тепер хочуть, щоб ці кошти були відшкодовані", – додає економічний експерт Борис Кушнірук.

Податківці на запити журналістів відповідають, що повертають промисловцям все вчасно – протягом двох місяців, як того вимагає закон. Але в промислових асоціаціях металургів та аграріїв відзначають: спроби держави затримати кошти експортерів шкодять всій країні. Адже підприємствам не повертають їхні гроші, на які можна зробити ще більше товарів, продати їх за кордон і принести в казну ще більше валюти.

Нагадаємо, податкову систему в Україні чекають чергові зміни. Так, Міністерство фінансів вже починає роботу над податковою реформою, яку планують провести у 2020 році. Як пояснювала глава відомства Оксана Маркарова, робота над реформою почнеться з комплексної діагностики податкової системи, яка не проводилась в Україні з 2015 року.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти