У російських магазинах стало менше шоколаду

26 серпня 2015 17:49

Упав не тільки імпорт, але і власне виробництво

Імпорт шоколаду і шоколадних кондитерських виробів в РФ в першому півріччі 2015-го знизився більш ніж у два рази, що пов'язано з падінням рубля і рядом інших негативних факторів. Про це йдеться в повідомленні Центру досліджень кондитерського ринку.

Реклама

За даними Федеральної митної служби (ФМС), імпорт шоколаду і шоколадних виробів знизився в січні-червні 2015-го в 2,4 рази – до 20980 тонн порівняно з 50,17 тисячами тонн у першому півріччі 2014 року. У вартісному вираженні імпорт в першому півріччі 2015 року становитимуть $106 млн (роком раніше обсяг імпорту становив $241 млн).

Крім того, на ринку шоколаду спостерігається і падіння власного виробництва шоколаду і харчових продуктів, що містять какао, зазначили в центрі. Обсяг виробництва цієї продукції в першому півріччі 2015-го знизився на 18,4% – до 44 400 тонн.

Як зазначили в галузевої організації, різке падіння на ринку продовжується з початку 2015 року та є наслідком декількох причин, серед яких, в першу чергу, падіння курсу рубля і купівельної спроможності населення.

Крім того, з квітня 2015 року відзначається різке зростання світових цін на какао-сировину, пов'язаний з очікуваннями низького врожаю в основних країнах з виробництва какао. У червні світові ціни на какао досягали чотирирічних максимумів. Також падіння обсягів імпорту пов'язане із забороною на ввезення шоколадних виробів з України (був запроваджений у вересні 2014 року).

Не пропусти!
Дружини футболістів збірної України готові до польоту і навіть пригледіли вертоліт
Дружини футболістів збірної України на білій вечірці: Юлія Кривцова, Маргарита Степаненко та Юлія Пятова
Реклама

Як вважає виконавчий директор Центру досліджень кондитерського ринку Єлизавета Нікітіна, у другому півріччі 2015-го на ринку буде спостерігатися зворотна тенденція – зростання імпорту шоколадної продукції. Це відбудеться у зв'язку з традиційним збільшенням закупівель зарубіжної шоколадної продукції напередодні новорічних свят, впевнена експерт.

Зараз найбільшими постачальниками шоколаду в Росію є країни Євросоюзу, насамперед Німеччина, Італія та Польща.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти