У світі тестують скорочений робочий тиждень: чи можливо таке в Україні

27 грудня 2018, 08:12

Експерти ринку праці і психологи по-різному поставилися до ідеї знизити навантаження на працівників

Чотири робочих дні на тиждень – такий графік графік зараз тестують компанії в офісах всього світу. Відзначають, що при меншому навантаженні ефективність працівників зростає, а витрати на утримання робочих місць скорочуються. Журналісти "Сегодня" дізнавалися, чи приживеться такий підхід в Україні.

Реклама

Менше працювати вже почали в деяких компаніях Німеччини, Нової Зеландії і Японії. Майже рік по чотири дні працювали майже три тисячі осіб. Перші результати підтвердили, що якість роботи в таких умовах не знизилася, а навпаки – зросла.

Втім, фахівці з підбору персоналу Тетяна Пашкіна впевнена, що такий режим підійде не для всіх галузей.

"Можлива ситуація, коли потрібно, щоб виробництво було завантажено в режимі 24/7. Якщо це буде більша кількість змін, то це не ефективно для роботодавця", – зазначає Пашкіна.

З нею згоден і власник компанії з пошиття одягу Володимир Каграмонов.

"Скорочення виробництва продукції автоматично призведе до скорочення продажів, зменшення заробітної плати співробітників", – говорить Каграмонов.

Він підкреслює, що замість набору ще однієї зміни швачок краще витратити гроші на нове обладнання для виробничого цеху.

Реклама

А ось психолог Ілля Головань підтримує ідею чотириденного робочого тижня. Він упевнений, що зменшення завантаженості піде всім на користь.

"Чотириденний тиждень дуже добре впливає на працездатність людей. Якщо їм дають на вихідний більше, то це позитивно позначається на ефективності співробітників, взагалі на ефективності компанії та продуктивності відповідно", – відзначає Головань.

Але опитані кияни не вірять в таку ефективність.

"Потрібно, щоб ми більше працювали, і щоб економіка зростала. У нас і так брак кваліфікованої робочої сили", – упевнений киянин Андрій.

"Ви вважаєте за чотири дні можна збільшити ефективність праці? Потрібно, навпаки, зробити шість днів!", – погоджується киянин Сергій.

Жінкам, навпаки, такий графік у основному подобається.

"Головне, щоб не відбивалося на зарплаті. А взагалі для працюючої мами це дуже добре, хочеться більше приділяти уваги дітям", – зазначає киянка Марина.

Нещодавно про наміри ввести чотириденний робочий тиждень заговорили і британські профспілки. Компенсувати скорочення робочої сили там пропонують за допомогою роботизації в певних секторах виробництва.

Раніше повідомлялося, що, з огляду на прогнози про роботизацію виробництв і введення в розвинених країнах тестового безумовного доходу, за прогнозами експертів, люди на планеті перейдуть на скорочений робочий день.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти