"Укртелеком" проводить інтернет в села і переходить на нове обладнання

16 лютого 2018, 08:02

Сергій Рюмочкін Сергій Рюмочкін

У компанії підвели підсумки 2017 року

Незважаючи на все більшого поширення мобільних телефонів, найбільший український оператор фіксованого зв'язку – "Укртелеком" – залишається стабільно прибутковою компанією і одним з найбільших платників податків України. А в минулому, 2017 році, ще й домоглася рекордних показників фінансової ефективності. Про підсумки року розповів на прес-конференції директор "Укртелекому" Юрій Курмаз.

Реклама

Загальний дохід "Укртелекому" в 2017 році склав 6,654 млрд грн, з яких 5,767 млрд грн – дохід від надання телекомунікаційних послуг (обслуговування телефонних ліній, надання доступу до інтернету і т.д.). А чистий прибуток збільшився на 44% в порівнянні з 2016 роком і досяг рекордних 867 млн грн. І це при тому, що з минулого року компанія не включає в свою звітність дані по окупованих територіях Донецької та Луганської областей, де "Укртелеком" повністю припинив свою діяльність.

Рекордно високими в минулому році стали для компанії такий важливий бізнес-показник, як EBITDA ("доподатковий прибуток", тобто прибуток до вирахування відсотків, податків і амортизації) – він склав 1,867 млрд грн. – і маржа EBITDA: 28,1%.

Інтернет – в кожен населений пункт України

За даними "Укртелекому", на сьогоднішній день в Україні налічується 4,7 млн абонентів фіксованої (провідний) зв'язку, з яких 3,8 млн – фізичні особи, а 900 тис. – юридичні. За минулий рік число абонентів "Укртелекому" зменшилася на 800 тис. Це сталося, в першу чергу, за рахунок того, що компанія припинила надавати послуги на окупованих територіях. Крім того, люди відмовляються від стаціонарних телефонів на користь мобільних, і це загальносвітова тенденція.

Міський та міжміський зв'язок також поступово поступаються місцем новим технологіям. Для дзвінків в інше місто або за кордон люди все рідше використовують міський телефон і все частіше – мобільні, а також програми на кшталт Skipe, Facebook, Viber та інші. Така тенденція спостерігається не тільки в Україні, а й в усьому світі.

Реклама

А ось популярність інтернет-послуг і доходи "Укртелекому" від цього виду діяльності, навпаки, зростають. У 2017-му вони склали понад 1,7 млрд грн. Це відбувається в першу чергу за рахунок того, що "Укртелеком" активно інвестує власні кошти в розширення інтернет-мережі. У минулому році компанія підключила до інтернету 70 селищ і сіл. На сьогоднішній день, завдяки "Укртелекому", 1,5 млн абонентів в 2200 населених пунктах України мають доступ до інтернету.

"Це найширше покриття інтернет-доступом серед всіх фіксованих інтернет- провайдерів, яких на сьогодні в Україні налічується понад 4 тисячі", – говорить Юрій Курмаз.

У 40 містах і селах компанія провела модернізацію мереж і тепер надає послуги доступу в інтернет за новітніми технологіями FTTB та GPON. Споживання трафіків на таких мережах втричі більше, ніж на звичайних – 200 Гб щомісяця (на звичайних – 73 Гб). До модернізованої мережі вже підключено більше 350 тис. абонентів. В цілому в минулому році "Укртелеком" інвестував в розвиток понад 950 млн грн.

907cb08b52cdaba27dc27c861166f246fad6aaf3c090a262aapimgpsh_fullsize_distr

Юрій Курмаз

Всього в минулому році "Укртелеком" надав послуг населенню на 3,647 млрд грн. Це на 1,4% більше, ніж в 2016-му. Середній дохід компанії від одного домашнього телефону в минулому році зріс з 40 до 44 грн.

Нові послуги для бізнесу

Реклама

Доходи "Укртелекому" від обслуговування корпоративних клієнтів ростуть в тому числі за рахунок пропозиції інноваційних послуг.

"Зростає попит на нові, сучасні послуги, засновані на IP-технологіях. Це, власне, доступ до інтернету, IP-телефонія і IP-телебачення. Для надання таких послуг "Укртелеком" проводить масштабну модернізацію своєї технологічної інфраструктури.

Одним з найбільш затребуваних продуктів "Укртелекому" стало інтерактивне телебачення, або IP-TV.

"Близько 100 тис. абонентів користуються цією послугою. Це більше 120 каналів, включаючи ефірні TV-канали та канали, сегментовані за інтересами користувачів. Це більше 10 тис. фільмів у відеотеці, світові прем'єри, відкладені перегляди ефірних телеканалів", – перераховує переваги IP -TV Юрій Курмаз.

У 2017 році "Укртелеком" презентував новий продукт – IP-TV для бізнес-абонентів. До послуги "бізнес-TV" вже підключено 1100 екранів в ресторанах, готельних комплексів та інших закладах.

Все більшу популярність у бізнес-клієнтів компанії набуває послуга "захист від DDoS-атак". Система автоматично починає фільтрувати паразитний трафік вже через 2-3 секунди і дозволяє відбивати атаки сумарним об'ємом до 350 Гб/с. Найбільш затребуваний такий захист у інформаційних центрів, фінансових структур, аграрних, медичних та інших компаній.

Послуга "хмарна АТС", яка прийшла на зміну стаціонарним АТС, також користується популярністю. Всього 12,5 тис. ліній "хмарної АТС" працює по всій країні.

"Укртелеком" продовжує створювати сучасні волоконно-оптичні канали для великих бізнес-клієнтів. Такі сучасні лінії зв'язку дозволяють абонентам компанії отримувати доступ до високошвидкісного Інтернету та ліцензованого телебаченню. Завдяки "Укртелекому" оптичний інтернет вже доступний понад 600 бізнес-центрам країни. Серед основних клієнтів таких послуг – торгово-розважальні та готельні комплекси. Загальна протяжність волоконно-оптичних ліній налічує 48 тис. км.

Реклама

Як результат проведеної роботи – доходи від надання послуг бізнес-клієнтам в минулому році збільшилися майже на 8% і склали 1,314 млрд грн. Найбільше зросли доходи від інтернет-послуг і передачі даних – на 25,7 і 17,6% відповідно.

166 тис. абонентів бізнес-сегмента користуються послугами широкосмугового доступу до інтернету. Зростання середнього доходу з 1 абонента сегмента зросло з 117 грн в 2016 р. до 144 грн в 2017 р. Це зростання зумовило значне зростання доходів від надання послуг в інтернет для бізнес-абонентів. Також це зростання обумовлене тим, що все більше нових та існуючих абонентів переключаються на високошвидкісний, високонадійний оптичний доступ до послуг інтернет.

333_10

Проблеми "Укртелекому"

Фінансові та операційні досягнення компанії в минулому році могли бути і більшими, якби не ряд проблем, які існують не перший рік.

Однією з найбільш серйозних проблем компанія вважає масові крадіжки мідного кабелю. У минулому році, наприклад, "Укртелеком" зафіксував 20 тис. таких випадків! Це майже в 4 рази більше, ніж було в 2014 році. Від крадіжки обладнання "Укртелекому" за 4 роки постраждали 2 млн абонентів. А сама компанія щорічно зазнає збитків від крадіжки кабелю на суму близько 360 млн грн.

Ще одним негативним фактором, який також відбивається на фінансових результатах компанії, є заборгованість держави за надання послуг пільговим категоріям населення. На сьогодні державний борг перед "Укртелекомом" становить 190 млн грн.

При цьому тільки в 2017 році підприємство перерахувало до бюджетів всіх рівнів податків на 1,795 млрд грн. Цей показник також став рекордно великим за останні 4 роки, перевищивши торішній показник на 3%.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти