Українці купують "кота в мішку" замість продуктів: експерт розповів про проблеми з маркуванням

4 березня 2018, 04:16

Люди скаржаться на дрібний шрифт і звикли не звертати уваги на текст з упаковки

Українці не знаю, що купують. Максимально інформувати споживача про зміст упаковки – чи не головний обов'язок виробника. Цей європейський стандарт давно працює і в Україні. Журналісти "Сегодня" дізнавалися, чи дійсно маркування свідчить про якість товару і чи всі покупці здатні пояснити складні комбінації з букв і цифр.

Українські споживачі зазвичай дивляться на назву товару і термін придатності. Але і це не в пріоритеті – головною залишається ціна.

Виявляється, багато хто взагалі не знає, що таке маркування. А хто знає – не вірить тому, що написано на етикетці. Адже недобросовісних виробників повно. Наприклад, часто не вказується повний склад продукту. Є люди з діабетом, а виробники можуть не написати, скільки цукру міститься в товарі. Крім того, покупці скаржаться, що на упаковці зазвичай використовується дуже дрібний шрифт.

Британець Тоні Віл живе в Україні вісім років. Він керує проектом ЄС, який повинен поліпшити контроль безпеки харчових продуктів. Віл порівняв маркування товарів, привезених з Європи, і вироблених в Україні. Експерта дивує, що відсутність ГМО тутешні виробники іноді використовують мало не як головну ознаку якості продукції
.

"Это украинская каша. Здесь указано, что продукт без ГМО. В Европе все иначе. Там отметка "ГМО" стоит только на тех товарах, где есть модифицированные организмы", – рассказывает Тони Вил.

Затепро вміст упродукті,наприклад,глютенувиробники непопереджають.Хочаубагатьохнаньогоалергія-раніше"Сегодня"писавпро те, що таке глютен і чим він небезпечний
Наобгорткахєвропейськихтоварівінформаціяпро змістглютенувказуєтьсятимжерозміромшрифту,щоіназва.Експертпояснює-форматмаркуваннядлявсіхтоваріввЄСоднаковий.

"В Европейском Союзе есть общий формат информации о товаре, которому следуют все страны. Давать полную информацию о товарах – это правовое требование в законодательстве. В Украине такого закона нет", – рассказывает Тони Вил.

Самебезкарністьдає"зелене світло"нечеснимпідприємцям.Експертсподівається,щойогопроект,розрахованийна5років,дастьрезультат-українськіспоживачіпочнутьцікавитисятим,щовупаковці,авиробникивізьмутьдосвідєвропейцівіпочнутьписатиправду.

Нагадаємо,ранішеекспертирадилиукраїнцямне соромитися повертати неякісний товар і не"балувати"недобросовіснихпродавцівтавиробниківвідсутністюскарг.
Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти