Українцям не вистачає грошей на покупки

24 лютого 2016, 11:49

Девальвація гривні і політична криза пригнічують споживчі настрої

Споживчі настрої населення України в найближчі місяці можуть перебувати під тиском на тлі девальвації гривні, політичної кризи і погіршення економічних перспектив. Таку думку висловив провідний експерт інформаційно-аналітичного центру ForexClub в Україні Андрій Шевчишин.

Реклама

Девальваційні настрої пригнічують споживчі настрої. Ослаблення гривні в лютому більш ніж на 2% на готівковому ринку і на 5,5% на безготівковому ринку посилює тиск на ціни імпортних товарів, обмежуючи можливості населення, зокрема, здійснювати великі покупки.

Крім того, негативний вплив роблять інфляційні очікування і очікування збільшення навантаження на особовий бюджет через підвищення цін і запланованого на березень зростання тарифів і акцизів.

"З огляду на психологічну готовність населення до більш низьким курсом гривні, а також політичну ситуацію в країні, девальваційні побоювання залишатимуться на високому рівні до тих пір, поки не будуть досягнуті очікувані рівні ослаблення гривні до 30 грн за долар США, або поки не буде досягнутий стійкий баланс попиту і пропозиції, що може стабілізувати курс", – прогнозує Шевчишин.

bb2ebc83-612d-4b32-b2c6-5171b9725702_01

Реклама

На думку експерта, політична криза стримує споживчий оптимізм, оскільки погіршує прогнози щодо відновлення економіки країни і співпраці з міжнародними кредиторами. При цьому, прогнози для економіки послаблюються не тільки під впливом політичних подій, а й під впливом інших негативних чинників: зниження цін на світовому ринку металів, погіршення перспектив урожаю і зростання вартості посівної ярих культур, ембарго українських товарів в РФ, а також складності з переорієнтацією на інші ринки.

В тренді
ФОПам повернули карантинні 8000: закон про виплати набув чинності

"Для поліпшення споживчих настроїв необхідна стабілізація політичної та економічної ситуації в країні, яка б трансформувалася в зростання економічних очікувань, і зняла ризики девальвації гривні, зростання інфляції і безробіття. Для цього необхідно продовження реформ, і поки вони не буду здійснені, споживачі і продавці в Україні будуть бачити ризики, а не можливості", – зазначає експерт.

Як повідомлялося, споживчі настрої українців упали після зростання.

1e22b82c-7951-457c-babd-cb70fd20f7ab

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти