Тренди бізнесу в світі: розумні девайси

12 серпня 2018, 00:30

Христина Коновалова

Гроші роблять на роботах, водних таксі і колесах-трансформерах

Світ навколо нас змінюється з величезною швидкістю і часто набуває несподівані форми. Такі висновки можна зробити завдяки новим розробкам компаній і відкриттям вчених. Так, наприклад, американські лікарі придумали кров з ... порошку і збираються використовувати її в екстрених для життя людей ситуаціях. А китайські розробники впровадили штучний інтелект в дорожню валізу, завдяки чому сумка може пересуватися самостійно! У свою чергу, європейські конструктори запропонували в великих містах створити мережу річкових катерів-таксі, що дозволить в найближчі десятиліття істотно розвантажити автомагістралі. Напевно, незабаром багато зі згаданих ідей стануть звичною реальністю для українських компаній і їх клієнтів. Тому "Сегодня" вивчила основні тренди бізнесу і технологій за кордоном.

Роботи замінять кур'єрів і собак

Реклама

1532875391.9178

Пророцтвафутурологівпро те,щобагато професійнезабаромвідійдуть у небуття,судячи з усього,починаютьздійснюватися.Івиною томувиявилися,природно,роботи.Івдеякихсекторахрозумнітехнологіївжещосилизамінюютьлюдину.

Кур'єри

1532875410.2976

Китайціактивновпроваджуютьроботів-листонош.КомпаніяAlibabaпредставиларобота-кур'єраG Plus:вінможе нетількиперевозитикоробкиіпакети,а йпрацюватилогістичнимтатранспортнимпомічником.Яквідзначаютьавтори,роботвмієрозпізнавати обличчяіпрокладатитривимірнукартудляпересування.ВиглядаєG Plusякшафанаколесах,рухаєтьсявінзішвидкістюдо12км/год.Очікується,щороботбудепереноситипакетизпродуктамизмагазинудодомуівиконуватинетерміновізамовлення.ТестиG PlusпроходятьвХанчжоу.

Реклама

Але плани Alibaba вже випередила велика китайська платформа е-комерції JD.com. З її подачі в Пекіні, в районі Хайдянь, вже з'явилося 20 самоврядних роботів-кур'єрів. Їх завдання – доставляти клієнтам додому придбані онлайн товари. Листоноші можуть пересуватися зі швидкістю 15 км / год і перевозити до 30 посилок. Кожен агрегат оснащений радарами і датчиками, що дозволяє розпізнавати сигнали світлофорів і оцінювати обстановку. А коли робот прибуває за адресою, клієнт отримує повідомлення. Забрати посилку можна, пройшовши ідентифікацію за технологією розпізнавання осіб, ввівши одноразовий код або використовуючи мобдодаток.

Собаки

Незвичайнихроботів,що нагадуютьсобак,почнутьпродаватив 2019-му.Їхрозробник, компанія Boston Dynamics, представив новітню модель робота-собаки SpotMini, якамає компактні розміри,систему3D-навігаціїістійкістьдо оточуючихфакторів середовища.Чотирилапийроботважить30кгіможепідніматисвоєю окремоюфункціональноюрукоювагублизько14кг.Прицьому"собака"може"прожити"назарядцідо1,5години.

 Нова кров з порошку

Американськілікарірозробилисинтетичнукров,яказможезамінюватисправжнюцілих2 дні.ПроектErythromerможевикористовуватисявекстренихситуаціях(наприклад,вкаретахшвидкоїдопомоги)іпереноситикисеньворганізмілюдини."Ерітромер-людськийгемоглобін.Вінотриманийу виглядіпорошку,ійогоможназберігатибільше6місяців",-відзначаютьвВашингтонськомууніверситетівСент-Луїсі.Спочаткуречовинарозробляласядлявійськових,алемедикиплануютьвикористовуватиерітромервзвичайному житті.

Американці навчили авто міняти форму на ходу

1532875453.2997

Скоро пересування на автомобілі може стати комфортним не тільки на болотах, але і в ярах. Ці можливості можуть подарувати колеса, які вміють змінювати форму на ходу! З такими завданнями справляється технологія реконфігурованих коліс (RWT), яку розробляють конструктори з Управління перспективних дослідницьких проектів Міноборони США (DARPA). Система цікава тим, що дозволяє змінювати звичайні круглі колеса на гусеничний трек (і назад), прямо під час руху машини. Ще RWT дає можливість змінювати висоту підвіски авто за 2 секунди, і для цього теж не треба зупинятися.

Реклама

Розробкаколіс-трансформерівєчастиноюдослідженьDARPAдлятранспорту,що використовуєтьсявскладнихумовах.Наприклад,заразконструкторипрацюютьнадпроектамищодо поліпшенняоглядуводіїв,якіпересуваютьсянамашинівважкодоступніймісцевості.Дляцьоговикористовуютьсявіртуальніекранипопериметрукабінизпідтримкою3D-окулярів,щодозволяєбачитиобстановкунавколоавто.

В тренді
У скільки обійдеться українцю великодній кошик-2021 (відео)

Нові автомобілі продає... автомат

1532875471.6377

Відомі компанії Ford і Alibaba запустили в роботу автомат, що продає.. автомобілі. ПроектназвалиSuper Test-Drive Center.Пристрійза розмірамиможна порівнятизбагатоповерховимбудинком.

Щобкупитимашинувавтоматі,можнавикористовувативбудованийтерміналабомобільний додаток.Причомупередпокупкоюавтовипробувативрамкахтриденноготест-драйву.Якщоавтосподобається,йогоможнапридбати.Якщоні-автоповертаєтьсявторговийавтомат.

Французи переводять таксистів на воду

УПарижіпрезентувалиелектрокатер-таксі.Йоготворець,стартапSeaBubbles,плануєвикористовуватисудноякрічковетаксівмістах.Упристрої використаноелектродвигуни,що працюютьза принципомгідроптера.Алекатерне створюєзайвогошумуіхвиль,авиглядаєякзвичайнесуднонаповітряній подушці.Судноздатнерозганятисядо18км/год.

Реклама

За розрахунками,до 2050 рокурічковетаксівпровадятьбільшніжв50містах,щодозволитьрозвантажитиміськідороги.Длявикликукатеразнадобитьсязавантажити спеціальниймобільний додаток.

АконцернDaimlerплануєв 2021-музапуститисерійневиробництвоважкоїелектрофуриeActros.Вантажівкабудеперевозитивантажівмежах містаізможепроїхати200кмназаряді.Важититранспортбуде10-25тонн.Фуруоснастятьдвомаелектродвигунамизагальноюпотужністю250кВтідвомакомплектамибатарейємністю240кВт/год.Назарядкутягачапідевід3до 11годин.

Розумна валіза слідує за господарем

1532875490.8835

КитайськийстартапForwardX RoboticsстворивунікальнувалізуOvis,змодифікованимпроцесорнимчіпомQualcomm Snapdragon.Крімцього,гаджетволодіє декількомавідеокамерамиісистемоюдатчиків.Таканачинкадозволяєвалізіавтоматичновідстежуватипересуваннясвоговласникаіслідуватизалюдиноюпоправуруку.Крімцього,гаджетможевизначатиіншихлюдейіперешкоди:цедопомагаєйомуефективнодолатиперешкодиврежиміреальногочасу,іне заважатипотокуперехожих.

Яквідзначаютьавторирозробки,чемоданмісткістю45літрівможерозвиватишвидкістьдо10км/год.Гаджетфункціонуєнаосновіакумуляторав96Вт,томудляповноїзарядкипристроюпотрібноблизькочотирьохгодин.Причомуякщозарядзнаходитьсянамежі,чемоданзможеповідомитипро цевласникучерезмобільний додаток.Пристрійбудекоштуватиблизько$330,придбатийогоможнабудевжевкінці2018 року.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти