Тренди бізнесу в світі: 3D-їжа і дрони-таксі

11 листопада 2017, 12:23

Христина Коновалова

Гроші роблять на розумній медицині і безпілотних перевезеннях

Світоваекономікапереживаєцифровуреволюцію: роботи і штучний інтелект заміняють людські ресурсина заводах і в банках, вантажні перевезення стають безпілотними, а звичайні таксі починають літати! Перезавантаження очікує сектор енергетики, де звичайні вікна вже вміють гріти квартири, а електрику з морських глибин забезпечує життєдіяльність десятків тисяч будинків. Крім цього, прямо на очах розумнішає і медицина, де лікарі навчилися моментально діагностувати важкі хвороби і навіть заклеювати післяопераційні шви. Ці інновації кардинально змінюють життя простих людей, адже, наприклад, фанати здорового способу життя активно використовують фітнес-гаджети під час тренувань, додатки на смартфонах для дотримання правильного раціону і 3D-принтери для виготовлення корисних страв. Тому "Сегодня" вивчила, які зараз основні тренди бізнесу і технологій за кордоном.

Роботи примусять людей навчатися

Штучнийінтелект(ШІ)іроботиувірвалисявсвітлюдейісклалисерйознуконкуренціюу виробництві,фінансах,медицині,освіті.Томуфахівцямдоводитьсяпідвищуватикваліфікацію,шукатиновінішідлязастосування."Сегодня"з'ясувала,якзалишитисянаплавувсередовищіновихтехнологій.

Реклама

999.

Тренди

Провіднікомпаніїактивновпроваджуютьрозумнітехнологіїу виробництві.КомпаніяLGплануєпобудувативПівденній КореїзаводзвикористаннямШІ.Вартістьпроекту-525 млндоларів.Заводплощею336тис.кв.мзапрацюєв 2023-м.Вінзайметьсявиробництвомхолодильників,печей,кухоннихсистем.Всімаетапамифункціонуваннязаводу(відзакупівлідеталейдовідвантаженняпродукції)будекеруватиєдинасистема.

Однакроботизация"атакує"не тількизаводи,а йфінсектор.Зокрема,внайближчі5-10роківроботизамінять30-40тис.співробітниківяпонськихбанків.Йдетьсяпро оптимізаціюфункційбухгалтерії,онлайн-спілкуваннязклієнтами,веденнядокументації.На думкубанкірів,такабізнес-модельдозволитьзаощадитина зарплатіістанеприбутковою.

Алеінацьомуінноваціїне обмежуються,аджескороШІбудезадіянийвпідборіперсоналу.Під часспівбесідиспеціальнапрограмаHireVueвивчає25тис.унікальнихточокданихздобувача-міміку,інтонацію,жестикуляцію.Крімцього, ШІаналізуєвідповідікандидатавреальному часіабочерезвідеозв'язок.Іза підсумкамибесідиHireVueвідмітаєпідозрілихабоневідповіднихкандидатів,залишаючидлякерівникавибіркукориснихфахівців.

Логічно,щовжорсткихумовахавтоматизаціїцілкомреальніризикизростаннябезробіття.Експертивважають,щолюдямдоведетьсявідмовлятисявідзвичайнихпрофесійіотримуватизнаннявтакихнапрямках,яксіті-лікарі,нанофермери,дизайнеривіртуальноїреальності,генетичніконсультанти,молекулярнідієтологиіт.д.

"Работа найдется для всех профессионалов, просто профессии станут новыми, соответствующими нынешним вызовам цифровой экономики", — считает экономист Андрей Забловский.

Клей для ран і ручка, що зчитує рак

Реклама

Медицина впевнено бере на озброєння інновації. Так,хірургамдо душіможеприпастиручкаMasSpec Pen-винахідвченихзТехаськогоуніверситетувОстіні(США).Цейприладдопоможелікарям,що видаляютьзлоякісну пухлину,буквальноза10секундвідрізнитиздоровітканинивідракових.Колиприладстосуєтьсядосліджуваногозразка,крапляводиназмінномунаконечникуручкивбираєбіоматеріал(жири,білкиіцукру)ідоставляєтканиничерезтрубкувспектрометр.Порівнявшиотриманібіомолекулизбазоюданих,алгоритмивидаютьвисновок.У96%випадківрезультатвірний,кажутьвчені.

.jpg_08

Перспективнимивмедициніможутьстатиіранозагоювальніновинки.Зокрема,вченізАвстралійськогоуніверситетувСіднеїствориликлейMeTro.Гельміститьеластичнібілки,якіпридії ультрафіолетовогосвітлаперетворюютьсявпружнийматеріал-більшміцний,ніжтканиниорганів.Післявпорскуванняврануклейзапечатуєїїзаоднухвилину.Поступововінрозсмоктується,відновлюючитканини.Умайбутньомувіндопоможепозбутисявідшвівабоскоб,якізаразвикористовуютьсявмедицині.

Морські вітри забезпечують енергію

1_04

Моряпослужатьщеоднукориснуслужбудлялюдства.Йдетьсяпро електрику.КомпаніяStatoilзапустилапершувсвітіплавучувітрянуелектростанцію,яказнаходитьсяв25кмвідбереганапівнічному сходіШотландії.УпроектіHywind Scotlandобладнано5турбінзагальноюпотужністю30МВт,якіможутьживити20тис.будинків.Довжинатурбінстановить253м,аленадповерхнеюморявидно78м.Генераториприв'язанідо морського дналанцюгамивагою1200 т.

Грузові потяги і літаки порозумнішають

Реклама

Виробників безпілотників охоплює гігантоманія. Провідні компанії світу проводять тестування поїздів і літаків, які будуть самостійно забезпечувати рух за маршрутом і перевозити багатотонні вантажі. Зокрема, концерн Rio Tinto провів випробування безпілотного вантажного поїзда AutoHaul. Тести пройшли в австралійському регіоні Пілбара. Поїзд пройшов близько 100 км на автопілоті. І хоча періодично він керувався віддалено, а в самих складах знаходилися машиністи-контролери, розробники вважають експеримент вдалим. Тому проект буде реалізований в 2018-му.

66

Тримаютьрукунапульсіікитайці.СпівробітникиІнститутутехнічноїтеплофізикипротестуваливантажнийбезпілотникAT200.Вінважить3,4тіздатнийрозвиватишвидкістьдо313км/год.Прототипзмігпіднятисявнебопісля200мрозгонуіздійснив політза26хвилин.Очікується,щолітакбудеперевозитинабортудо1,5твантажу.АледатамасовогозапускуAT200невідома.

Скло гріє будинки

Важко повірити, але шведські вчені з університету Гетеборга навчили скло ... обігрівати приміщення. Для цього дослідники створили на основі плазмонів (квазічастинок) спеціальне покриття. Воно грає роль свого роду наноантени, оскільки здатне поглинати сонячне світло. При цьому поверхня, до якої покриття прикріплено, нагрівається. Але скло залишається прозорим, пропускає світло і, звичайно ж, може підігрівати квартиру. Вчені впевнені: цей дешевий спосіб перетворення простих стекол в сонячні опалювальні елементи скоро стане популярним.

Таксі з людьми почнуть літати в Європі і Азії

222

Реклама

Пробки в містах змушують інноваторів створювати літаючі таксі. Вони вже проходять випробування. Компанія Passenger Drone протестувала такий дрон в ЄС. Він має 16 роторів. В двомісному дроні є джойстик для управління вручну. Час польоту – 30 хвилин при швидкості 50 км / год. Агрегат може стати конкурентом Ehang 184 і Volocopter, які борються за ринок Дубая. Влада ОАЕ першими в світі зважилися випробувати дрони-таксі в місті. Тестування німецької Volocopter пройшло успішно. Апарат з 18 пропелерами піднявся на 200 м, протримався в повітрі 5 хвилин. На борту безпілотника є два місця, але тести пройшли без людей.

Розробникивідзначають:наодномузарядідронзапівгодинипролетить27кмпришвидкості70км/год.Правда,колидрони-таксівийдутьнароботу,не повідомляють.Алевідомо,щов 2019-муізраїльськаEviationзапуститьаеротаксі.Велектричномуміні-літакупоміщаються9пасажиріві2 члениекіпажу.Йогомаса-6т,розмахкрила-13м,довжина-12м.Літакздійснює польотинашвидкостідо450км/годінависотідо3км.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти