Із запуском 3G в Україні знову зволікання

26 листопада 2014 8:47

Ліцензія на сучасний тип зв'язку може різко подорожчати

Варість ліцензії на зв'язок 3G (третього покоління) в Україні може зрости до 3 млрд грн. Про це повідомив запглави адміністрації президента (АП) Дмитро Шимків на своїй сторінці в Facebook.

Реклама

Раніше тендер передбачав вартість ліцензії в 2,4 млрд грн. Підвищення ціни Шимків пояснює девальвацією гривні.

"У КМУ (Кабінеті міністрів – Ред.) є велике бажання збільшити вартісні вимоги до кожної смуги з 2,4 млрд грн (запропонованих НКРЗІ) до понад 3 млрд грн (вводячи таким чином поняття курсу в процес)", – написав він.

Як пояснив Шимків, українські мобільні оператори отримують дохід у гривні, тому вимагати від них індексування інвестицій, які будуть зроблені при покупці ліцензій, є нерозумним.

"Сьогодні оператори працюють на ринку України та отримують дохід у гривні, їх прибутковість падає, тому що економіка падає. Вимагати від них індексування інвестиції – це безумство непрофесіоналізму", – написав Шимків.

Не пропусти!
А де була Росія? "Дияволи" з Бельгії поставили на місце команду Черчесова
Бельгія проти Росії в першому турі Євро-2020
Реклама

Він також нагадав, що умови тендеру зі стартовою вартістю ліцензії вже були узгоджені НКРЗІ і відправлені в Кабмін. Однак уряд не виніс на розгляд це питання.

Нагадаємо, 28 жовтня НКРЗІ затвердила умови проведення конкурсів на отримання ліцензій для надання послуг зв'язку в стандарті 3G. Документ передбачає проведення тендеру на право отримання ліцензій на 15 років у всіх регіонах України за трьома лотами одночасно. Мінімальна вартість ліцензії для мобільного оператора складе 2443 млн грн. Крім того, трьом операторам, які переможуть, необхідно буде взяти на себе витрати, пов'язані з проведенням конверсії, загальна вартість якої оцінювалася в 1,6 млрд грн. Операторам необхідно буде протягом 18 місяців після проведення конкурсу запустити мережу третього покоління на території всіх обласних центрів України, а протягом шести років – на території всіх районних центрів і всіх населених пунктів з населенням понад 10 тисяч осіб.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти