Ринок праці порожніє: які професії зараз затребувані в Україні

28 жовтня 2017, 07:45

Олександр Панченко Олександр Панченко

Начальники та юристи останнім часом працевлаштуватися не можуть

На одне робоче місце в Україні претендують в середньому три людини – такий головний підсумок досліджень ринку праці в III кварталі, зроблених кадровим порталом HeadHunter Україна (hh.ua). У hh.ua відзначають, що кількість претендентів за окремими групами вакансій відрізняється на порядок.

Традиційно найвища конкуренція серед топ-менеджерів – 13 осіб на місце. Удвічі менше вона у юристів і гірників – 6,2 осіб на місце, серед тих, хто тільки починає кар'єру, – 5,7 осіб на вакансію, в мистецтві і мас-медіа – 4,8 осіб А ось у робочих, страхових агентів, служби сервісу (офіціанти, перукарі, кур'єри), автобізнес і консалтинг – недобір: на одне місце від 0,6 до 0,9 претендента.

Експерти hh.ua пояснюють таку різницю насамперед високими і стабільними зарплатами (топ-менеджмент, видобувна галузь), а також надлишком фахівців (юристи, журналісти). І навпаки, причини того, що вакансій більше, ніж претендентів, – це нестабільна зарплата, що залежить від рівня продажів (страхування, автобізнес) і брак кваліфікованих кадрів – для робочого персоналу і фахівців з технічною освітою
.

Профі і заробітки

Реклама

"Зараз на виробництві роботодавці змушені підвищувати зарплату для робітничих професій на 30-50% в порівнянні з початком року, наприклад, фрезерувальнику зараз готові платити до 15 тис. грн на місяць", - говорить HR-експерт сайту rabota.ua Тетяна Пашкіна.

За данимиrabota.ua,найбільшіринкипрацівмістах-мільйонниках.Робітники й інженеринайбільшепотрібнівКиєві,ХарковітаДніпрі,аторговці-у ЛьвовітаОдесі.Надругомумісціпозатребуваностівпершійідругійстолиці-менеджери з продажу,вОдесітаЛьвові-виробничники.

В тренді
Соняшникова олія по 60 гривень і "золоті" яйця: в Україні злетіли ціни на основні продукти

УКиєвіу претендентівнайвищізапитипо заробітках:всередньомуроботодавціпропонують8300 грн,апрацівникине згоднінайматисяменшніжза 10800(різницяв30%).У Львові,ОдесітаДніпрірізницяміжзарплатнихпропозицієюіочікуваннямпоменше-до15%.УХарковівонимайжезбалансовані:пропозиція- 6600грн,аочікування-6740грн(+2%).

Пашкінарізницюпояснюєтим,щовКиєвінайдорожчаорендажитла,іпровінціалиїдутьвстолицюзависокимизаробітками.Експерттакожпрогнозує,щокількістьвакансійдляробітниківіінженернихспеціальностейбудерости,апроблемзїхзакриттямбудевсебільше.Перш за всевзахіднихрегіонах,девеликийвідтікробочоїсилиібагатофілійіноземнихкорпорацій,що пропонуютьзарплативище,ніжукраїнськийбізнес.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти