Російським енергетичним компаніям загрожує втрата кредитоспроможності

28 лютого 2015, 04:04

У компаніях ростуть дебіторські заборгованості

Зростання прострочень платежів російським енергетичним компаніям у кінцевому підсумку може послабити їх кредитоспроможність, зазначили в рейтинговому агентстві Fitch.

Реклама

"Уповільнення економіки Росії призводить до зростання прострочень платежів російським енергетичним компаніям, і в багатьох випадках такі платежі, можливо, доведеться списувати через складнощі зі стягненням боргів. За цей час вплив помітний переважно на теплоенергетичні компанії в менш благополучних регіонах, проте у міру погіршення економічної ситуації вплив може поширитися, послаблюючи кредитоспроможність компаній", – наголошується у повідомленні.

Зараз рівень простроченої дебіторської заборгованості від продажу теплоенергії, за даними агентства, досяг 10-20% від загального обсягу "дебіторки" за тепло. Прострочення платежів від великих промислових споживачів і збутових компаній підвищилися з нуля до майже 2% або на 2,2 мільярда рублів від загальної дебіторської заборгованості на ринку.

Аналітики Fitch вважають, що збільшення прострочених платежів буде керованим при поточних рейтингах. Однак у міру погіршення економічної ситуації рейтинговані Fitch компанії, такі як "Мосенерго" і "Інтер РАО", можуть зіткнутися зі зростанням прострочення платежів, що може торкнутися доходів і послабити їх кредитоспроможність.

В тренді
Тиша перед бурею. Чому АЗС підвищать ціну дизпального й автогазу

Саме по собі це навряд чи призведе до зниження рейтингів, оскільки фінансові показники енергокомпаній є сильними для поточних рейтингів. У той же час рейтинги стримуються іншими факторами, наприклад, регулятивними ризиками. Недостатність механізмів стягнення заборгованості є одним з них. У зв'язку з уповільненням темпів зростання російської економіки і соціальними зобов'язаннями держави, експерти Fitch прогнозують подальше посилення впливу регулятивних ризиків.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти