Споживчі настрої українців залишаться в "депресії"

23 травня 2015, 08:38

Для поліпшення ситуації потрібна нормальна економіка

Індекс споживчих настроїв населення в травні може трохи збільшитися на тлі зниження девальваційних та інфляційних очікувань, а також тривалих вихідних. Однак показник залишиться в зоні "споживчої депресії". Таку думку висловив провідний експерт інформаційно-аналітичного центру ForexClub в Україні Андрій Шевчишин.

Реклама

За його словами стабілізація міжбанку сприяє зниженню напруги і на готівковому ринку. Також тиск на ринку праці збавили сезонні роботи у сільськогосподарському секторі. Тим часом, відзначає експерт, низька гривнева ліквідність і високі кредитні ставки стримують ділову активність, а платоспроможний попит, що обвалився, не дозволяє нарощувати продажі компаній.

Більше того, відсутність індексації зарплат і пенсій, як мінімум, для держсектора, і висока інфляція обмежують купівельну спроможність населення, каже фахівець.

"Стримувати поліпшення споживчі настрої будуть збільшені витрати населення на житлово-комунальні послуги, а також важкий період впровадження нової моделі субсидування. Перерозподіл частини доходу зі споживчого ринку на ЖКГ обмежує доступний ресурс для здійснення покупок", – зазначає Шевчишин.

Крім того, на думку експерта, стримувати поліпшення споживчих настроїв буде зберігається інформаційний фон про ризики відновлення військових дій на сході.

В тренді
Нервозність на ринку. Чому бензину і дизпальному загрожує нове зростання цін
Реклама

"В умовах невизначеності щодо стабільності роботи, відсутності зростання зарплат, а також зважаючи витрати на ЖКГ, газ і електроенергію, що зросли, зростання індексу доцільності здійснення великих покупок малоймовірне. Для його довгострокового підвищення необхідний фактор стабільності", – відзначає експерт.

unnamed_09

Нагадаємо, індекс споживчих настроїв в Україні в квітні, розрахований Gfk Ukraine, знизився на 0,4 п. до 41,4 п. Скорочення ділової активності, зростаюча інфляція, збереження передумов для зростання безробіття – чинять тиск на споживчі настрої. Також продовжують падіння і складові індексу, що вказують на оцінку поточної ситуації: індекс оцінки поточного стану обвалився до мінімальних значень – 36,1 п., індекс поточного особистого матеріального стану впав на 4,6 п. до 23 п.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти