Порошенко підписав закон про легалізацію зарплат

31 грудня 2014, 21:26

ЄСВ для добросовісних роботодавців знизиться втричі

Президент Петро Порошенко підписав закон про реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці. Про це йдеться на сторінці документа на сайті Верховної Ради.

Реклама

Нагадаємо, закон передбачає зниження ставки ЄСВ з 41% до 16,4%.

Так, при нарахуванні зарплати фізособам та/або нарахування винагороди за цивільно-правовими договорами, ставки ЄСВ застосовуються з коефіцієнтом 0,6. З 1 січня 2015 року ставки ЄСВ застосовуються з коефіцієнтом 0,4.

Ці норми застосовуються в тому разі, якщо платником податку виконуються наступні умови:

 - загальна база нарахування ЄСВ за місяць, за який нараховується заробітна плата, дохід, або винагорода за цивільно-правовими договорами у 2,5 рази більша і перевищує загальну середньомісячну базу нарахування ЄСВ платника за 2014 рік. Якщо не перевищує, то платник, замість коефіцієнта 0,4, розраховує інший, розділивши середньоарифметичну базу нарахування ЄСВ за 2014 рік на загальну базу нарахування ЄСВ за місяць заробітку. При цьому, коефіцієнт не може бути менше 0,4;

Реклама

 - середня заробітна плата на підприємстві зросла мінімум на 30% у порівнянні з 2014 роком;

В тренді
У яких банках дорожче здати долар: курс валют в ПриватБанку, Monobank та інших
Фото: PASCAL POCHARD-CASABIANCA/AFP via Getty Images

 - середній платіж на одну застраховану особу після застосування коефіцієнта становитиме не менше 700 грн;

 - середня заробітна плата на підприємстві складе не менше трьох мінімальних зарплат.

У разі, якщо підприємство виплачує всю свою заробітну плату "по-білому", воно буде платити ЄСВ на основі діючої бази. Якщо ж підприємство збільшує фонд оплати праці на 30%, робить заробітну плату вище, ніж три мінімальні зарплати, тоді це підприємство буде сплачувати ЄСВ у розмірі 16,4%.

Будуть також збільшені штрафи в 1,3-2 рази, за порушення порядку нарахування ЄСВ, порушення при поданні звітності з ЄСВ, подання недостовірних відомостей, несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску.
Таким чином, як пояснив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, у бізнесу буде вибір – або підвищувати зарплати і виводити їх "з тіні" і платити втричі нижче ЄСВ, або продовжувати платити "в конвертах" і залишатися на старій системі оподаткування.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти