НБУ займеться зіпсованою репутацією банкірів із банків-банкрутів (Інфографіка)

19 лютого 2016, 15:35

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Керівники фінустанов-порушників отримають шанс на ділове відновлення

Влітку 2015 року Національний банк України (НБУ) посилив критерії "бездоганність ділової репутації" власників і керівників банків, які стали неплатоспроможними через схемних і ризикованих операцій. Тепер в НБУ пояснюють – потрапляння в "чорний список" ще не означає безвиході становища того чи іншого банкіра.

Реклама

Згідно з постановою Правління НБУ №375 від 04.06.2015 р., в "чорний список" потрапляють такі особи, які керували банками, які згодом були визнані неплатоспроможними:

  • власники істотної участі;
  • керівники (посадові особи огранов управління і контролю, керівник внутрішнього аудиту);
  • особи без формального статусу, які здійснювали значний вплив на банк.

Термін "дискваліфікації" керівників може становити від трьох до п'яти років залежно від характеру і причин проблемності банку. До 15 лютого 2016 року "дискваліфіковані" через небездоганною ділової репутації були вже близько 900 осіб.

"Окремі особи, занесені в цей список, дійсно могли не мати впливу або відношення до прийняття рішень, які призвели до неплатоспроможності банку", – визнають в НБУ і підкреслюють, що мова йде про окремих членів ради і правління банку. У зв'язку з цим Нацбанк і банківське співтовариство прийшли до створення механізму відновлення ділової репутації "дискваліфікованих" банкірів.

"Клопотатися про відновлення репутації будуть не самі банкіри, а ті, хто захоче взяти їх на роботу". А. Бевз

Так, банківські асоціації зможуть подавати до Нацбанку клопотання про визнання репутації банкіра бездоганною, а фінальне рішення залишиться за НБУ.

Реклама

"Таким чином, клопотати про відновлення репутації будуть не самі банкіри, а ті, хто захоче взяти їх на роботу", – пояснив заявив начальник відділу Департаменту реєстраційних питань і ліцензування Нацбанку Олександр Бевз.

В НБУ окремо підкреслюють: процедура відновлення репутації може застосовуватися у виключній ситуації і тільки щодо керівників банків, нор ні в якому разі не застосовується до власників істотної участі неплатоспроможних / ліквідованих банків.

"Ділова репутація власників неплатоспроможних і ліквідованих банків відновлена не буде. Тут не буде ніяких винятків", – підкреслив Бевз.

Олександр Бевз окремо уточнює: "Національний банк – це не суд і не прокуратура, тому наше рішення не може розглядатися як визнання або невизнання провини керівника. Це питання ділової репутації, а не кримінальної відповідальності".

Нагадаємо, в НБУ також відзвітували про розкриття структури власності банків. За даними регулятора, банки з елементами непрозорості складають менше 3% в банківській системи України.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти