НБУ дозволив бізнесу більше інвестувати за кордон

9 червня 2017, 14:43

У Нацбанку впевнені, що лібералізація не призведе до активізації "схем" виведення капіталу з України

Національний банк України (НБУ) продовжив спрощувати життя валютному ринку. Так, чергове ослаблення антикризових обмежень стосується здійснення юрособами інвестицій за кордон, передає прес-служба НБУ.

Реклама

Бізнес отримав можливість інвестувати за кордон до 2 млн дол. В еквіваленті на підставі однієї валютної ліцензії за один календарний рік. До сих пір ліміт загальної суми таких операцій складав 50 тис. дол. за один календарний місяць.

Також Нацбанк встановив різні вимоги для отримання ліцензій в залежності від суми інвестиції за кордон. Якщо розмір інвестиції менше 50 тис. дол., будуть діяти спрощені вимоги до переліку документів для отримання ліцензії. Крім заяви, досить буде надати кілька інших документів в залежності від виду інвестиції і типу інвестора (договір про здійснення інвестиції, документи про реєстрацію об'єкта інвестиції і т.п.).

У той же час, для інвестицій в сумі понад 50 тис. дол. вводиться розгорнутий перелік документів, який допоможе Національному банку запобігти використанню валютних ліцензій для відтоку капіталу "за схемами": резидент повинен додатково підтвердити економічний сенс операції, наявність у нього прозорих джерел коштів для її проведення, надати розгорнуту інформацію про кінцевих бенефіціарних власників суб'єктів інвестиційної операції тощо.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

invest_for_bisness_51_01

Реклама

"Такі кроки дозволять поліпшити умови ведення юридичними особами зовнішньоекономічної діяльності, і, разом з тим, не сприятимуть проведенню економічно необґрунтованих операцій з виведення коштів за межі України", – вважають в НБУ.

Зазначені зміни затверджені постановою Правління № 51 від 8 червня 2017 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України". Вони набирають чинності з 12 червня 2017 року.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти