Мінагропрод виділить мільярд гривень на підтримку фермерства

29 січня 2018, 20:12

Програма підтримки молочних кооперативів в Україні буде запущена на початку лютого 2018 року

Міністерство аграрної політики і продовольства планує на початку лютого 2018 року впровадити програму підтримки молочних кооперативів з метою поліпшення якості молока.

Реклама

"Ми запропонуємо в 2018 році програму з підтримки створення молочних кооперативів. Держава буде співфінансувати витрати на закупівлю обладнання для доїння та зберігання молока дрібними господарствами... Зараз ми фіналізуємо розробку цієї програми, проводимо консультації з переробними підприємствами, виробниками і, я думаю, нам потрібен ще тиждень, щоб завершити роботу над цією програмою", – повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк.

За його словами, частина коштів з програми підтримки фермерства на 1 млрд грн буде спрямована на підтримку кооперативів, переважно молочних.

У Мінагропроді оцінюють мінімальні витрати на створення кооперативу в 150 – 200 тис. грн, у тому числі витрати на придбання необхідного обладнання.

"Кооператив дозволяє придбати обладнання для доїння та зберігання молока, вартість якого для окремо взятого господарства буде захмарною. Устаткування дозволяє, збираючи такий же обсяг молока, забезпечити належні умови його зберігання, що підвищить його якість, а відповідно і ціну", – пояснив Мартинюк.

Реклама

За інформацією міністерства, за умови формування товарної партії, прибуток від реалізації молока може зрости на кілька гривень.

В тренді
Відставка міністрів, земельний закон і зарплати в СБУ – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Владислав Криклій, Ігор Петрашко, Максим Степанов / Колаж "Сьогодні"
В тренді
Антирекорд за 8 місяців: в Україні помітно подешевшав долар
Так дешево долар не коштував з вересня-2020
В тренді
В Україні змінять маркування м'яса, меду й оливкової олії
Фото: REUTERS/Ajeng Dinar Ulfiana

"Якщо ми говоримо про молоко від господарств населення, то в середньому ціна на молоко низької якості становить від 5,5 грн – до 6 грн, молоко екстра-класу реалізується за 10 грн і більше. Молоко однакової якості за умови, що воно сформоване в належні товарні партії, може реалізовуватися на ринку з додатковим прибутком понад 2 грн ", – зазначила заступник міністра агрополітики Олена Ковальова.

Крім того, в Мінагропроді вказали, що до 2022 року Україна повинна перейти від стандартизації молока до технічного регулювання вимог до нього.

"Будуть введені показники біологічного забруднення, допустимого для використання молока в переробній харчовій промисловості. Це не означає, що у 2022 році ці норми почнуть діяти в повному обсязі. Ми будемо дивитися на стан галузі і, якщо вона буде того вимагати, то після 2022 року ще буде імплементаційний період", – вказав Мартинюк.

Він зазначив, що зараз ніяких заборон на закупівлю молока у населення немає і їх введення не планується.

Реклама

"Молоко як закуповувалося так і буде закуповуватися. Ніякі законодавчі зміни в цьому напрямку, ніякі зобов'язання України перед ЄС не передбачають змін у цій сфері", – сказав перший заступник міністра.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти