Кабмін змінив митні правила для бізнесу

У Мінфіні розраховують, що контроль за операціями почне відбуватися насправді, а не "на папері"

Кабінет міністрів України схвалив введення з 1 лютого 2018 обов'язкового однорічного використання підприємствами і держорганами митної інформаційної системи "єдине вікно". Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 22 листопада, передає прес-служба Міністерства фінансів.

"Обов'язкове застосування Порядку інформаційного обміну за принципом "єдиного вікна" з 1 лютого 2018 року надасть рівні умови бізнесу, який користується і не користується системою, забезпечить проведення державного контролю не "на папері", а насправді, і дозволить оцінити роботу всіх задіяних в процесі державних органів і митниці в частині часу виконання відповідних формальностей", – заявили в Мінфіні.

Реклама

Так, після введення на українських митницях "єдиного вікна" з 1 серпня 2016 року Мінфін здійснював постійний контроль за його функціонуванням і поступово збільшував можливості для бізнесу скористатися цією спрощеною системою митного оформлення. Зараз Мінфін розробив зміни до постанови Кабміну про реалізацію принципу "єдиного вікна" при здійсненні митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю.

Зокрема, передбачається низка змін у функціонування інформаційного обміну за принципом "єдиного вікна":

  • поширення дії "єдиного вікна" на операції з переміщення товарів в абсолютно всіх митних режимах (поки це тільки імпорт і експорт), а також на переміщення товарів за періодичною митною декларацією та попередніми деклараціями, які містять повний обсяг даних (поки що тільки на обмежене коло митних декларацій при імпорті та експорті);
  • зменшення кількості сканованих документів шляхом надання контролюючим органам необхідних відомостей, які є в попередній декларації;
  • скорочення часу, протягом якого контролюючими органами може бути призначений огляд товарів з 24 до 12 робочих годин;
  • зменшення граничного терміну прийняття рішення контролюючими органами щодо товарів, що вивозяться за межі митної території України, з 24-х до 4-х годин.
_-__

Крім того, Мінфін вводить щомісячний моніторинг застосування "єдиного вікна", а також починає практику проведення семінарів в регіонах України, де вивчатимуться проблемні питання в роботі механізму "єдиного вікна".

Реклама

Нагадаємо, за повідомленнями влади, рівень тіньової економіки в Україні знижується, але її важлива частина – контрабанда – залишається непереможною. Так, популярна "чорна" контрабанда, коли при перетині кордону товар або просто не реєструють, або взагалі везуть повз митні пункти. Раніше "Сегодня" дізнався, які схеми використовують контрабандисти.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.67

Євро (€)

31.37

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти