IKEA прийшла: ТОП-5 фактів, які потрібно знати про роботу бренду в Україні

15 вересня 2018, 13:37

Українці не побачать класичних гігантських магазинів шведського бренду

Однієюзнайяскравішихінформаційнихподійтижня, що минаєсталановинапро остаточнерішення шведської компанії IKEA вийти на український ринок.

Реклама

Планипопочаткуроботивнашійкраїнішведиозвучувалищевкінці2017 року,алетодіще небулиукладенініякідомовленості.ТепержеIKEAвизначиласязформатомроботивУкраїніівжеанонсувалавідкриттяпершогомагазину.

Сайт"Сегодня"наводить п'ятьголовнихфактівпро вихідIKEAнаукраїнськийринок.

1. Класичних магазинів IKEA в Україні не буде

IKEAплануєрозпочатироботувУкраїнізреалізаціїновоготорговогоформату-city center store.Тобтоце"зменшена"версіякласичнихвеличезнихторговихцентрівIKEA.Площатакихторговихточокне перевищує5-6тис.Кв.метрів,втой часякзвичайнімагазиниIKEАзаймаютьвп'ятьразівбільшемісця.Так,втрадиційномумагазиніIKEAвеликіплощівикористовуютьсядлялогістикиісамообслуговування,єресторани.

Українціцього непобачать.Якзаявиввиконавчийдиректор"IKEAПівденно-СхіднаЄвропа"СтефанВановербекевінтерв'ю "Інтерфакс-Україна",великихмагазиніввУкраїнікомпаніябудуватипокине планує.Інацеєкількапричин.

Реклама

"По-перше, ми бачимо – не тільки в Києві, але в усьому світі, що споживчі тренди змінюються. Люди все більше і більше купують онлайн і менше мають часу, щоб пересуватися по місту, оскільки всюди пробки. Думаю, в Києві теж є цей тренд. Тому зручність і економія часу стають більш важливими, а також сюди приєднується традиційне запитання грошей", – пояснив Вановербеке.

Крім того, цей формат означає, що для IKEA процес старту роботи піде набагато швидше.

"Традиційний метод виходу IKEA займає набагато більше часу. Наприклад, в Сербії пройшло 10 років від рішення до відкриття. А новий формат дозволить нам відкрити магазин влітку 2019 року, що означає, що ми увійдемо в Україну в рекордні для IKEA два роки", – підкреслив Вановербеке
.

2. Перший магазин IKEA відкриється в Києві

ПершиймагазинIKEAвідкриєтьсявКиєвівторгово-розважальномуцентріOcean Mall(м.Либідська).ЦейТЦзаразбудується.ВідкриттяIKEAплануєтьсявкінціліта2019 року.Площамагазина складе6тис.кв.метрів.

Середпослугбудепропонуватисядоставка додому,атакожпунктвидачітоварів.

Крімтого,IKEAмає намірсконцентруватисянаонлайн-продажахчерезвласнийінтернет-магазин.CейчасрозробляєтьсяIT-рішеннядляелектронноїкомерції,набазіякоїібудезапущенийукраїнськийонлайн-магазин.

НадаліIKEAплануєрозпочатироботуівіншихмістахУкраїни
.

3. Асортимент буде "як у всіх", а ціни – ні

ВIKEAзапевняють,щоасортиментпродукціївУкраїнібудеідентичнимзіншимикраїнами.Всьогобудепродаватися7тис.найменуваньпродукції.Однаквпершіпівроку-тільки3,6тис.одиниць.Асортиментмагазинубудезавозитисяздистриб'юторськогоцентру,розташованоговПольщі.

В тренді
Перші сім банків погодилися видавати іпотеку під 7%: список

Асортимент буде включати і меблі, і аксесуари.

"Магазин буде розділений на локації, ми називаємо їх room set – це подібність кімнат, де ми показуємо рішення для дому. Також додатково буде концепція рішень для невеликих домогосподарств. Будуть всі компоненти, ми зберемо максимальну кількість продукції, щоб забезпечити повний і кращий досвід для покупця. Лінійка включатиме асортимент, який ми продаємо в інших країнах", – пообіцяв Вановербеке.

Ціни ж таки не будуть ідентичні польським, тому що визначаються для кожного ринку індивідуально, залежно від витрат компанії на логістику, енергоресурси, ПДВ і так далі.

"Ми будемо намагатися, щоб ціни були доступними для українців", – заявив Вановербеке
.

4. IKEA буде конкурувати з нелегальними "двійниками"

Реклама

Не секрет, що вітчизняні підприємці вже давно купують меблі IKEA уофіційногопредставникакомпаніївПольщіізавозятьїївУкраїну,атутпродаютьпо"викидній"ціні.

Така ситуація IKEA не лякає.

"Наше дослідження показало, що люди тут уже знають про бренд IKEA, багато хто вже мають вдома наші меблі. І правда, дуже багато перепродують товари. Але заходячи сюди, ми побачили, що у IKEA є позитивний імідж, навіть незважаючи на те, що нас тут не було. ... Така ситуація не тільки в Україні, але і в інших країнах, де ми не присутні. Це, напевно, демонструє силу бренду. Але досвід показує: як тільки ми офіційно відкриваємося в країні, це явище зникає. Оскільки споживачі отримують в офіційних магазинах позитивний клієнтський досвід за більш низьку ціну", – впевнені в компанії.

А ось українські компанії, які продають меблі IKEA в Україні, не знають і навіть не беруться передбачити, як на їх долю вплине поява в країні офіційного представника.

Раніше сайт "Сегодня" вже з'ясував
, як IKEA співіснуватиме з українськими "двійниками".

5. IKEA заперечує корупцію

Експертиіполітикивпевнені,щопочатокроботиIKEAвУкраїніпокажеіншимінвесторам,щовнашійкраїніможнапрацюватипрозоро.Справавтому,щоідеологіяшведськоїкомпаніїне визнаєніякихпроявівкорупції.

"Корупція для нас неприпустима. Наша методологія полягає в тому, щоб максимально ефективно забезпечувати співпрацю з різними органами влади. Також ми залучаємо до цієї співпраці інші зацікавлені сторони. ... Але ми отримали від президента [Петра Порошенка], офісу прем'єр-міністра [Володимира Гройсмана] і Офісу по залученню інвестицій Ukraineinvest, Інвестиційної ради запевнення, що вони будуть максимально сприяти тому, щоб ми не стикалися з корупцією", - заявляв Вановербеке.

До слова, президент України Петро Порошенко вже зазначив, що вихід IKEA на український ринок свідчить про інвестиційний бум. А віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко відзначала, що робота IKEA в Україні підтвердить реальність боротьби з корупцією
.

Реклама

Сайт "Сегодня" також розібрався, чому навколо заходу IKEA в Україну стільки галасу.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти