Видобуток без шкоди екології: в Україні бурять свердловини безамбарним методом

18 березня 2019, 22:10

Коли видобуток тут завершиться, бурову установку компанія прибере, а землю поверне в первинний вигляд

В Україні бурять свердловини безамбарним методом. Так компанії, які видобувають блакитне паливо, дбають про екологію. Породу, яку піднімають на поверхню під час буріння, вивозять на спеціальні полігони.

Реклама

На Семиренківському родовищі в січні з'явився новий майданчик. Тут поки нічого не добувають. Бурова установка зараз прокладає шлях до покладів блакитного палива. Свердловина розвідувальна.

Долото бурової установки опустилося на глибину більше трьох з половиною кілометрів. Потрібно пройти ще майже два. Саме долото немов свердло електродрилі проходить крізь породу і вона піднімається на поверхню.

Бруд, схожий на пластилін і є вибуреною породою: суміш піску, вапняку і глини, отримані в процесі буріння свердловини.

Деякі компанії продовжують бурити по методах, які використовували роками. Тобто залишають вибуреною породу поруч зі свердловиною.

"Вона (порода, – Ред.) залишалася в амбарах, амбари гідроізольовані після закінчення буріння. Частина компаній досі використовує такий метод, законодавство дозволяє. Але заради екології, наприклад, ДТЕК Нафтогаз витрачає додатково десятки мільйонів гривень і добирається до покладів безамбарним методом. Відходи буровики збирають, пропускають через центрифугу, і вивозять на спеціальні полігони ", – говорить Микола Сапега, суперайзер компанії" Нафтогазомонтаж ".

Реклама

З цієї нової свердловини за два з половиною місяці буріння вивезли півтори тисячі тонн відходів. Ще тисячу буровики відвантажать, поки завершать роботу. Як кажуть в компанії ДТЕК, додаткові витрати на такий екологічний метод буріння важливі і виправдані.

"Наша компанія вже три роки застосовує виключно безамбарний метод буріння, що відповідає найкращим світовим екологічним стандартам. Це, безсумнівно, дорога операція і кожна свердловина обходиться нам дорожче на 20 мільйонів гривень", – говорить Ігор Щуров, генеральний директор ДТЕК Нафтогаз.

Це інвестиції в захист навколишнього середовища. Коли видобуток тут завершиться, бурову установку компанія прибере, а землю поверне в первинний вигляд. Буде виглядати все так, ніби тут ніколи не було бурового майданчика.

Нагадаємо, ДТЕК Нафтогаз переміг у першому відкритому аукціоні на нафтогазову площу.

Також ми писали, що інвестиційний потенціал енергетичного ринку України становить 95 млрд доларів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти