Бізнес пожвавився: злиттів і поглинань в Україні стало вдвічі більше

13 лютого 2019, 13:23

При цьому ринок поки не зміг повернутися до докризового рівня, підрахували в KPMG

Обсяг ринку злиттів і поглинань (M & A) в Україні в 2018 році збільшився майже вдвічі. Так, в країні за рік відбулося 80 угод M & A загальним обсягом 1,82 млрд доларів. У порівнянні з 2017 роком загальна сума угод зросла на 78%, а їх кількість – на 19%. Такі дані наводить аудиторська компанія KPMG в Україні в своєму звіті "Ukraine M & A Review 2018".

Реклама

Втім, наголошується, що показники обсягу і кількості угод ще далекі від докризових даних за 2013 рік, коли було зафіксовано 108 угод на 3,82 млрд доларів.

За словами експертів, нинішнє зростання обумовлене відновленням української економіки, про що свідчать міжнародні дослідження: рейтингове агентство Moody's збільшило рейтинг суверенного боргу в три рази за останні три роки, Україна поліпшила свої позиції в рейтингу Світового Банку Doing Business та Глобальному індексі конкурентоспроможності. Крім того, реформа державного сектора була схвалена в 2018 році Міжнародним валютним фондом (МВФ).

"Підписання угод на внутрішньому ринку продовжує домінувати серед угод по злиттю і поглинанню в Україні – їх вартість досягла 1,1 млрд доларів, а загальна кількість – 50", – відзначають аналітики.

Крім того, за даними звіту, зростає і довіра міжнародних інвесторів до України.

"В цілому, при обсязі іноземних інвестицій, який зріс на 47% при 25 оголошених угодах, і сукупно інвестованих 508 млн доларів, важливим є те, що майже половина всіх іноземних інвесторів в 2018 році були новими для українського ринку", – підкреслюють фахівці.

"Україна зараз стоїть на порозі змін, і, якщо реформи продовжаться, кількість угод злиття і поглинання буде тільки збільшуватися разом із зростанням числа іноземних інвесторів, що розглядають вихід на локальний ринок", – резюмував керівник консалтингового підрозділу КPMG в Україні Пітер Латос.

За його словами, у країни є все необхідне для того, щоб перейти до стійкого і стабільного економічного зростання і розвитку.

"Незважаючи на подвійні вибори в 2019, ми прогнозуємо скромний приріст у вартості і обсязі українських транзакцій в сфері M & A протягом усього року з подальшим виходом на український ринок нових міжнародних інвесторів", – вважає Пітер Латос.

Реклама

Нагадаємо, за шість років  Україна досягла найбільшого прогресу в рейтингу Doing Business  серед всіх країн пострадянського простору.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти