Автоперевезення товарів між Україною та РФ повністю зупинилися

4 січня 2016, 21:39

Міністерство інфраструктури вважає таке ускладнення транзиту через РФ ще однією спробою російської влади негативно вплинути на економічну ситуацію в Україні

Міністерство інфраструктури України заявляє, що непродумане рішення російської сторони про обмеження транзиту українських товарів і неузгоджена квота дозволів на перевезення на 2016 рік у даний час призвели до повної зупинки автомобільних перевезень між країнами.

Реклама

"Міністерство інфраструктури вважає таке ускладнення транзиту через РФ ще однією спробою російської влади негативно вплинути на економічну ситуацію в Україні. Непродумане рішення російської сторони без чіткого механізму його реалізації та неузгоджена квота дозволів на 2016 рік у даний час призвели до повної зупинки перевезень між країнами. Більше того, таке різке обмеження транзиту через територію РФ ставить під загрозу інтереси третіх країн, які не зможуть отримати необхідні товари", – повідомили агентству" Інтерфакс-Україна "у прес-службі міністерства.

Там нагадали, що відтепер міжнародні транзитні автомобільні перевезення вантажів з України в Республіку Казахстан через територію РФ здійснюються з території Республіки Білорусь. Це означає, що у зв'язку з нововведеннями водії не мають права перетинати україно-російський кордон, зате можуть заїжджати на територію РФ через Білорусь і тільки за умови наявності облікових талонів і спеціальних засобів ідентифікації (пломб).

"Відразу після оприлюднення документа Міністерство інфраструктури звернулося до представників Міністерства транспорту РФ для оперативного врегулювання даного питання. Однак російська сторона відмовилася давати будь-які пояснення до закінчення святкових днів", – додали в прес-службі.

Поки ситуація не вирішена українська сторона закликає перевізників не планувати поїздки до Російської Федерації, щоб уникнути незручностей для водіїв і додаткових витрат для бізнесу. Про які-небудь зрушення в цьому питанні Мінінфраструктури буде повідомляти додатково.

Реклама

Міністерство нагадує, що затримка з узгодженням квоти дозволів на 2016 рік пов'язана із закінченням дії відповідної угоди між нашими країнами і пропозицією РФ ввести квоту на двосторонні перевезення і зменшити кількість дозволів на транзитні, що матиме негативні наслідки для галузі. Українська сторона не погоджується на зміну умов і буде відстоювати свою позицію на всіх рівнях, оскільки діє в інтересах вітчизняних перевізників.

В тренді
Долар упав після зростання, євро злетів ще вище: офіційний курс

Як повідомлялося з посиланням на дані МЕРТ України, Російська Федерація за станом на 4 січня 2016 р. повністю зупинила транзит товарів з України через свою територію.

"Дана заборона РФ є непрозорою, невиправданою і носить дискримінаційний характер. Таким чином, росіяни порушили свої зобов'язання, зокрема, взяті в рамках Світової організації торгівлі та Договору про зону вільної торгівлі від 18.10.2011 р.", – говорилося в повідомленні Мінекономрозвитку в понеділок.

МЕРТ нагадує, що президент і уряд РФ рішеннями від 1 січня 2016 р. встановили, що транзит українських вантажів у Казахстан здійснюється тільки через один автомобільний і один залізничний пункти пропуску на російсько-білоруському кордоні під Смоленськом і тільки при наявності пломб, підключених до супутникової системи ГЛОНАСС, та облікових талонів у водіїв.

Росія також з 2016 року в односторонньому порядку вийшла з режиму вільної торгівлі з Україною і ввела ембарго на постачання низки українських продовольчих товарів. У відповідь Київ увів дзеркальні санкції проти Москви.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти