Водіям в Україні загрожують нові перевірки на дорогах

15 липня 2017, 08:07

Верховна Рада планує посилити контроль за тверезістю автолюбителів

Українськізаконодавцівирішиливчерговийразпосилити покараннязаводінняавтовнетверезомувигляді.Днямиу ВерховнійРадібувзареєстрованийзаконопроект№6679,підякимпідписалося11народнихдепутатівзрізнихполітичнихфракцій.Документміститьцілийряднововведень,якіне тількизбільшуютьштрафизап'янкузакермом,алеіістотнорозширюютьправаполіцейськихнадорогах,пише UBR.

Реклама

Згідно з чинним законодавством,любителівїздитинапідпиткуобчислюютьза простою формулою:якщоуводіявкровівиявилименше 0,1проміле-вінтверезий,більше-п'яний.

Ступіньсп'янінняне має значення:відповідальністьоднаковаідлятих,хто"набрав"0,2проміле,ідлятих,хтовипиввідразуна2проміле.Новийзаконопроектпропонуєтрохизбільшитидопустимуконцентраціюалкоголювкрові(до0,2проміле),алекаратиавтомобілістіввзалежностівідступенясп'яніння:

Вміст алкоголю в крові

Санкція (неоподатковані мінімуми (нмдг) + строк позбавлення прав)

Реклама

0,2-0,5

600 нмдг (10 200 грн)

0,5-1,0

600 нмдг (10 200 грн) + 1 рік без прав

1,0-2,0

В тренді
Держборг України зріс і в гривні, і в доларах
Реклама

1 200 нмдг (20 400 грн) + 3 роки без прав

2,0 ...

2 400 нмдг (40 800 грн) + 3 роки без прав

Все те ж саме — повторно

2 400 нмдг (40 800 грн) + 10 років без прав


0,2промілерівноцінні200грамамсухоговинадлячоловіківі100грамамдляжінокабо200і100грамамшампанського,50і30грамамгорілки,500і330грамампива.

Другеважливенововведення:під часоглядудляпідтвердженняфактусп'янінняпорядзаналізомсечітакровіможебутивикористанийаналізповітря(звична"трубка",що застосовуєтьсясьогоднінапервиннійстадіїперевірки).
Реклама

Заразприоглядівмедустановахуводіянайчастішеберутьбіологічніпроби(сечіікрові),аподих-не береться до уваги.Змінижпрописанітакимчином,що,якщоїхприймутьунинішньомувигляді-уавтомобілістів,можливо,з'явитьсявибір:здаватианалізкровінавміст алкоголю,абопросто"подихативтрубку".

Рейди тверезості

Такожпропонуєтьсядозволитипатрульноїполіціїпроводитиспецопераціїдля"вилову"п'янихводіїв.Длятакихрейдівнавітьпередбаченопоявуновогодорожньогознака.

Планована схема облаштування "пасток" така: поліцейські визначають зону проведення спецоперації, виставляючи спеціальні тимчасові знаки. В'їжджаючі на цю територію машини автоматично потрапляють під тотальний контроль – зупинити і перевірити на алкоголь можуть будь-кого.

"У зоні дії спеціального знака патруль зможе перевіряти будь-які машини, в тому числі – транзитно проїжджаючі. Нескладно здогадатися, що в разі прийняття цієї норми, такими знаками можуть зарясніти квартали з популярними ресторанами та нічними клубами", – зазначив юрист ЮФ Ario Вадим Динник .

Водіїв заспокоюють: секретності і "засідок в кущах" не буде: дати і місце перевірок стануть повідомляти на сайті Нацполіціі, в ЗМІ та в соціальних мережах.

Юристи ж підкреслюють, що право приймати рішення про встановлення знака та перевірку водіїв в тому чи іншому місці пропонується надати одноосібно начальникам підрозділів патрульної поліції, що відкриває широкі можливості для побудови корупційних схем. Адже нескладно спрогнозувати, що власники елітних закладів, де відпочивають VIP- клієнти, будуть всіляко намагатися захистити своїх гостей від непотрібних клопотів, в тому числі, підкуповуючи поліцейських.

А ось якщо водій, побачивши "п'яний" знак, не захоче в'їжджати в зону його дії, а, наприклад, розвернеться, це його не врятує. Патруль зможе його зупинити і перевірити на алкоголь. Будь-які ознаки сп'яніння – невиразна мова, почервоніння очей, неадекватна поведінка, хитка хода тощо. – дозволять поліції настояти на огляді, в тому числі із застосуванням технічних засобів.

Тотальна перевірка

По суті,довжепозначенимвПДРдев'ятизаконнимпричинзупинки(перевищенняшвидкості,ознакинесправностіавто,причетністьдоДТП,інформаціяпро викрадення машинита ін.),Додаєтьсящеодна:дляперевіркинатверезість.

"Поліцейські мають право зупинити будь-який автомобіль. При цьому залишається місце для маніпуляцій – патрульний може скласти протокол фактично безпричинно. Зафіксує відмову пройти огляд, який підтвердять два випадкових свідка, а потім доводь зворотне", – розповів Автоюрист Богдан Глядик.

Відмовитися від огляду на стан сп'яніння після прийняття нового законопроекту стане практично неможливо. Зараз якщо є підозри, що водій п'яний, але той не хоче "дихати в трубку", він може відмовитися, за що буде притягнутий до відповідальності (прирівнюється до водіння в нетверезому вигляді). Але якщо ви дійсно не пили, можна відразу ж після спілкування з патрулем пройти в будь-якому медзакладі огляд. З висновком лікарів про відсутність ознак сп'яніння у водія є реальний шанс домогтися припинення адміністративної справи через суд.

"Також зазначу, що ряд норм, що стосуються проведення огляду водія на стан сп'яніння виписані непослідовно або недостатньо коректно", – зазначив Вадим Динник.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти