В Україні викрадають по 15 автомобілів на добу: що "люблять" автозлодії

12 серпня 2018 7:00

Ігор Сєров Ігор Сєров

Дешеві авто крадуть через дефіцит запчастин, дорогі – на замовлення

Поліція назвала марки автомобілів,які найчастіше крадуть в Україні.Яквиявилося,тверделідерство-урадянськихВАЗів(див.інфографіку),яке,до речі,вонизберігаютьвцьомуспискупротягомкількохостанніхроків.Всередньомузлочинцікрадутьпо2-3ВАЗавдень,авсьогопокраїніділкикрадутьпо14-15автона добу.ЯкнещодавновідрапортувалаГенеральнапрокуратура,викрадачіатакуютьне тількиприватнийтранспорт,алеітой,якийзнаходитьсявдержвласності.Прицьомублизькосотніодиницьтранспортубуло викраденошляхомшахрайстваімайже20-врезультатірозбійнихнападів.

"Аналізпоказує,щомісцямискоєннянезаконногозаволодінняавтотранспортомвбільшостієстихійніавтостоянкиівулицімістзрозвиненоюінфраструктурою.Найбільшечисловикраденьвідбуваєтьсявстолицііобласнихцентрах",-розповів "Сегодня" першийзаступник начальникадепартаментукарного розшукуНацполіції,полковникСергійПрудченко.

Реклама

1533547031.5752

Чому викрадають

ГоловноюпричиноювеликоїпопулярностіВАЗівсередвикрадачівкопиназиваютьпопитназапчастинидляцихавто.

"На українському ринку явний дефіцит запчастин для ВАЗів, тому попит – у наявності. Причин у дефіциту кілька. Наприклад, в минулі роки вони надходили в Україну з Росії, тепер з цим виникли складнощі через зниження торгівлі. По-друге, багато моделей ВАЗів вже не виробляються, відповідно, і знайти запчастини для них теж проблема, – розповіли нам оперативники. - Що стосується іномарок, то їх викрадають, як правило, на замовлення. Це стосується автомобілів марок "Тойота", "Мерседес". Практика показує, що автомобілі престижних марок після викрадення кілька днів ставлять "на повітря", тобто ставлять відстоюватися десь в затишному місці. Це роблять для того, щоб зрозуміти, обладнано авто чи ні системою супутникового стеження і чи будуть його посилено шукати. Якщо через три дні за автомобілем ніхто не приїхав, то його або переганяють замовнику, або розбирають на запчастини", – пояснюють правоохоронці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

УНацполіціїуточнюють,щозасіммісяцівцьогорокусищикирозкрили39%відзагальногочислатакихзлочинів,асамажпроблемавикраденьзараз-одназнайактуальніших.

"Найближчим часомвКиєвімипроведемонавчання з протидіїугонамавтотранспорту",-повідомивпершийзаступник головиНацполіціїВ'ячеславАброськін.

Уполіціїдодали,щоза підсумкаминавчаньбудерозробленановасистемарозкриттяавтоугонів.

Пошук своїми силами

Реклама

Заостаннірокивсоцмережахжителінайбільшихукраїнськихоблцентрівствориликількаінтернет-спільнот,де,вразі викрадення,автовласникиекстренопублікуютьінформаціюпро свою НПіпросятьдопомогиуіншихавтомобілістів.Водіїпублікуютьфотографіїсвоїхмашиніконтактівзпроханнямиповідомитипро місцезнаходженнятранспорту,якщойогохтосьвипадковопомітить.Якщознайтиавтовдалося,адміністраторицихспільнотпублікуютьзвіти.

"Євипадки,колиавтомобілістивиписувалиномеравикраденихмашин,розраховуючинате,щоякщовиявлятьде-небудь,тоотримаютьобіцяну винагороду",-розповівнамучасникоднієїзтакихгруп.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Викрадають трактори і машини копів

СередвикраденьтранспортувУкраїнібулиікурйози.Минулої зимивтернопільськомуселіВеликі Дедеркалимісцевийжитель,будучинетверезим,викравзгаражакомунальногопідприємстватрактор,щобзробитидляземляківдобру справу-розчиститивідснігусільськідороги.Односельціне оцінилийогостараньізаявиливполіцію.

"Незважаючинате,щовселійогоніхто незасуджував,бувсуд,якийвизнавцьогогромадянинавиннимізасудивдороку в'язниціумовно.Заразчоловіквиправився,законів непорушує",-розповів "Сегодня" селищнийстаростаІванДанилюк.

СерійнівикрадачіВАЗіввиявилисявЛуцьку.Тутправоохоронціупіймали двохюнаків,якіпідозрюютьсявтому,щопротягомдекількохмісяціввикралишістьавтомобілівмаркиВАЗ,маючи наміррозібратиїхназапчастини.АосьвселищіЦебрикове Одеськоїобластіминулого літачетверохуліганівпісляперепалкизкопамивикралиїхавто.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти