В Україні придумали, як стимулювати водіїв визнавати свою провину при ДТП

19 червня 2017, 04:52

У цьому випадку порядок розгляду справи буде спрощено

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №6516 "Про внесення змін до ст. 27 Закону України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо спрощення порядку розгляду справ про вчинення ДТП, в разі визнання особою, щодо якої складено протокол, своєї провини" , передає Sud.ua.

Реклама

Законопроект покликаний вирішити кілька проблемних питань одночасно. Зокрема, він дозволить:

  • розвантажити суди, які змушені розглядати справи про ДТП навіть у разі, коли особа, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, визнає себе винною, не заперечуючи рішення посадових осіб Нацполіції, служби правопорядку ЗСУ;
  • скоротити період розгляду справ про адміністративні правопорушення, як мінімум, на місяць. Приблизно такий період займає вся процедура: складання протоколу по справі про адміністративне правопорушення; обробка канцелярією Нацполіції, службою правопорядку ЗСУ; напрямок його в канцелярію суду;
  • автоматизований розподіл на конкретного суддю; призначення дати і часу розгляду; виклик особи, щодо якої складено протокол;
  • судовий розгляд; набрання законної сили постанови у справі про адміністративне правопорушення;
  • позбавити громадян необхідності платити додаткові 320 грн судового збору в разі, якщо особа визнає себе винною в скоєнні ДТП.
  • Так, законом передбачається передати повноваження з розгляду справ про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП (в разі визнання особою, щодо якої складено протокол, своєї провини) підрозділам Нацполіції або службі правопорядку ЗСУ.

У разі, якщо особа, щодо якої складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, не визнає свою провину, протокол про вчинення такого правопорушення, як і раніше, буде розглядатися в судовому порядку.

В тренді
Податки для заробітчан і французький мільярд – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
В тренді
Через війну в Ізраїлі МАУ скасувала авіарейси до Тель-Авіва: що робити з квитками
МАУ відкриває нові рейси з Києва і скасовує плату за зміну дати вильоту
В тренді
Долар в Україні знову подешевшав, євро припинив зростати: курс валют

Також, у разі повного визнання провини особою, щодо якої складено протокол про вчинення ДТП, воно може вказати це в протоколі власноручно, засвідчивши особистим підписом.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти