Сам собі сервіс-центр: що потрібно знати про е-кабінет водія

13 січня 2019, 03:00

Христина Коновалова , Олександр Панченко

Українці тепер можуть користуватися особистим електронним кабінетом водія

Власникамавтомобілівбільше нетребавтрачатичаснапоїздкивсервіс-центриМВС(колишніМРЕВ),щобвирішити будь-яке-навітьнескладнепитання,що стосується"залізнихконей".Справавтому,щопередновимрокомпочав роботу електронний кабінет водія (ЕКВ).Теперкоженможедізнатисяактуальнуінформаціюпро власний автомобільіводійське посвідчення,оплатитиштрафзапорушенняПДРіперевіритиоплату,записатисявелектроннучергувсервісніцентриМВС,атакожз'ясуватиісторіюбудь-якогоавтомобіляпойогоVIN-коду(автомобільнийаналогIMEI-кодудляідентифікаціїмобільного телефона).ДляцьогодоситьстворитисвійперсональнийЕКВ.

Реклама

Онлайн-сервіс доступний на сайті e-driver.hsc.gov.ua, на порталі Кабміну kmu.gov.ua, в розділі "Електронні послуги". Доступ в ЕКВ можливий за допомогою цифрового підпису, в тому числі інтегрованого в спеціальну SIM-карту вашого мобільного телефону (MobileID). Щоб отримати таку сімку, потрібно звернутися до свого мобільного оператора. Також авторизуватися можна через BankID – спосіб електронної ідентифікації громадян за допомогою їх даних в банку, де вони обслуговуються. Сервіс надається Нацбанком і можливий тільки для клієнтів тих банків, які його підтримують.

Якроз'яснилинамуГоловномусервісномуцентріМВС,звичайніідентифікованікористувачіЕКВ,на відмінувідспеціальноуповноваженихосіб,наприклад,нотаріусів,адвокатів,отримаютьобмеженийдоступдо данихелектронногореєструавтотранспорту.Їмбудедоступнатількиінформаціяпробудь-якийавтомобіль,якщовідомиййогоVIN-код(див. інфографіку),ізакритіданіпро те,хтоєвласникомавтомобіля.Обмеженняпотрібнодлятого,щобподібнимиданими немоглискористатисякримінальніелементиіпросто цікаві.

Три кроки до е-кабінету водія

Створитисвійе-кабінетводія(ЕКВ)доситьпростодлятих,хтовжемає електронний підписабо користується однією з двох систем ідентифікації, зазначених вище. У кого ж їх немає, обзавестися особистим ЕКВ не вийде. Отже, перший крок. Заходимо на сайт Головного сервіс-центру МВС – e-driver.hsc.gov.ua або на портал Кабміну kmu.gov.ua в розділ "Електронні послуги". Другий крок: робимо авторизацію за допомогою електронного підпису, BankID або MobileID. Третій крок: вказуємо свою електронну пошту (для повідомлення про штрафи та обтяження, наприклад, про заборону з якоїсь причини продажу вашого ТС) і номер мобільного телефону (для запису в електронну чергу). Цю інформацію можна вказати і пізніше, зайшовши в розділ "Мій профіль".

ПерсональнийЕКВмає6розділів:

 • Картка водія.Уньомуміститьсязагальнаінформаціяпро наявністьавтомобіля (ів),штрафи,посвідченняводія,записвелектроннучергуіт.Д.
 • Автопарк.Інформацію про всіТЗвласникаЕКВ:номернізнаки,марка,модель,об'ємдвигуна,колір,ріквипуску.ПокиданієтількипоТЗ,зареєстрованих після2013 р.
 • Електронна черга.Даєможливістьзаписатисявчергудляотриманняпослугивсервіс-центріонлайніпобачитиісторіюсвоїхзаписів.
 • Штрафи.МіститьісторіюадмінпорушеньПДР(номерпротоколу,дата,стаття)ідаєможливістьоплатитиштраф.
 • Замовлення індивідуального номерного знака.Можнаперевірити,чи вільнийбажанийномернийзнакввашомурегіоні(наприклад,"ДІДСАШКО"),ізамовитийого.Післяцьогозвамизв'яжутьсядляподальшоїоплати,виготовленнята реєстрації.
 • Перевірка транспортного засобу.ДаєможливістьперевіритиVIN-кодбудь-якогоТЗ,зареєстрованоювУкраїніпісля 2013-го,ізавантажитиінформаціювPDF.

Чим корисний для водіїв електронний кабінет

Реклама

Безкоштовна інформація:

 • Хтовласникавтомобіля(ТЗ),цеможебутифізособаіюрособа
 • ОстанняопераціязТЗ(купівля,продаж, дарування)
 • Дата імісцеостанньоїреєстраціїТЗ
 • Марка,модель,ріквипуску
 • ТипіпризначенняТЗ
 • Обсяг(потужність)двигуна
 • Колір
 • Тип палива
 • Кількістьмісць,включаючиводія
 • МасапорожньогоТЗійогоповнамаса
 • Останній номерний знак

Платна інформація:

 • Кількістьвласників-фізосіб
 • Кількістьвласників-юридичних осіб
 • ОбмеженняпоексплуатаціїТЗ
 • Проходженняобов'язковоготехнічногоконтролю(длякомерційного,пасажирськоготаспецтранспорту)
 • Наявністьувласникаполісаавтоцивілки
 • Участь в ДТП (так чи ні)
 • КількістьДТПза участюданогоТЗ

Вартість послуги

 • В електронному вигляді — 45 грн 68 коп.
 • В паперовому вигляді — 60 грн 90 коп.

Джерелоданих:сервіс-центрМВС,постановаКМУ№260від25.03.16р.

Експерти: добре, але є над чим працювати

ЯкуточнилинамуГоловномусервіс-центріМВС,зачасроботисервісу(бувзапущений21 грудня)створенопонад18,3тис.ЕКВ.Знихпонад16,6тис.-фізособиі1663 -юрособи.Ценебагато,оскількивУкраїнізареєстрованоблизько10 млнТЗ.Автомобільніекспертипозитивнооцінюютьвведеннясервісу,алевпевнені,щойогоможназробитибільшкориснимдляводіїв.

"Цінним є інформація по обтяженням і штрафів — подивитися, чи немає чогось простроченого; інші послуги, які надаються онлайн, не є для водія критично важливими, тим більше що інформація доступна тільки з 2013 року, — аналізує експерт Влад Шляховий. — А ось реально важливі послуги, без яких неможливо законно управляти транспортом, за допомогою ЕКВ не надаються. Наприклад, не можна замовити посвідчення водія онлайн в разі його втрати або крадіжки, онлайн-зміну техпаспорта при установці газобалонного обладнання, немає послуги "замовлення довідки про ДТП", яку вимагають страхові компанії. За нею, як і раніше, потрібно їздити. Висновок: ЕКВ потребує розвитку. А саме: треба дати можливість власнику ТЗ за допомогою ЕКВ вказати кількість водіїв з прив'язкою до посвідчення – електронна довіреність, забезпечити купівлю-продаж автомобіля онлайн, де 90% операцій можна автоматизувати, а приїжджати тільки на експертизу ТЗ і за номерами".

Реклама

Неповною вважає Шляховий інформацію про ДТП: те, що фіксація факту є, корисно, але незрозуміло, що це за ДТП, наскільки сильно в ній постраждала машина, не можна переглянути матеріали ДТП, зрозуміти, хто винен. Це можна виправити, зробивши прив'язку до реєстру судових рішень або до бази Моторного (транспортного) страхового бюро (МТСБУ). А водій Антон Сітало дивується, для чого зробили платною послугу з перевірки поліса "автоцивілки", адже ця інформація безкоштовно доступна на сайті МТСБУ. У Головному сервіс-центрі кажуть, що ЕКВ буде вдосконалюватися, зокрема постійно йде робота по наповненню реєстру ТЗ.

Нагадаємо,такожжурналісти"Сегодня"розібралисявтому, які цифровіпослугиз'являтьсяв 2019-му. УкраїнцівжеможутьподатизаявувРАЦСчерезінтернет,оформитисубсидіюізаписатисядо лікаряонлайн.Заразвкраїніблизько100електроннихпослугдоступніонлайн.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти