З червня можна буде купити конфісковане авто за допомогою інтернету

Як і де будуть відбуватися аукціони

Через місяць в нашій країні обіцяють почати продавати автоконфіскат за новими правилами – через інтернет. За словами міністра юстиції Павла Петренко, вже першого і сьомого липня пройдуть перші онлайн-аукціони, взяти участь в яких зможуть всі бажаючі. Правда, поки що йдеться лише про продаж конфіскату у Львівській, Дніпропетровській, Вінницькій областях та в Києві, але надалі ця практика пошириться на всю країну. Мета продажу авто через інтернет-торги – знищити корупційну складову, при якій доступ до відносно недорогому товару мали лише наближені до колишньої влади приватні компанії. "Сегодня" з'ясувала, чи зможе зараз звичайний українець придбати авто таким способом, скільки воно буде коштувати і які при цьому виникають ризики. Справа в тому, що спроби торгівлі конфіскованими машинами в попередні роки проводилися неодноразово, але хороший товар за вигідною ціною продавали лише "своїм" людям. Крім того, нерідко після покупки новий власник стикався з тим, що попередній подавав позови до суду, вимагаючи визнати результати аукціону недійсними. Могли спливти й інші обставини, які унеможливлюють таку покупку ризикової витівкою. Чи зміниться все з липня?

ПІДВОДНІ КАМЕНІ

Реклама

Тойфакт,що аукціонпроводитьсячерез Мін'юст,не страхуєпокупців відюридичних ризиків,якізалишилисяу спадок відневіртуальнихторгів.

РЕЄСТРАЦІЯУ ДАІ. Післяторгівпокупцеві надаєтьсятермінв10днів дляоплати всієївартості майна.Після цьогоМін'юствидає покупцевіпротоколторгів,адержавна виконавчаслужба -документи для реєстраціїавто.Алеприпостановцімашинина облікцілком може виявитися,що вона невідповідає тому,щовказановпротоколі- наприклад,перебитіномери,відрізняєтьсяколір(якщоавтопобуваловДТПі йогоперефарбували) абонацьому автомобіліскоїлизлочин. Уцьому випадку є ризик,що машинузатримаютьдо з'ясування обставин,ана розглядийде час(новомувласникові потрібноотримати рішеннясуду про те,що вінє добросовіснимпокупцем,адоказом цьомубудепротоколторгів).Томудо виплати всієїсумикращепереписатиномеркузоваі двигунаавтоі відправитив ДАІзапитпро цеавтомобілі.

ВЛАСНИКПРОТИПРОДАЖУ. Відомі випадки, коли попередній власник авто примудрявся оскаржувати рішення про конфіскацію транспортного засобу та / або результати аукціону. Приводом для оскарження може бути заочне рішення про конфіскацію авто (без участі позичальника), претензії з боку третіх осіб (дружина позичальника, інші кредитори), а також дуже низька ціна реалізації (якщо позичальник після продажу майна не зміг покрити борг банку). У цьому випадку на вже придбаний автомобіль можуть накласти арешт до кінця судових розглядів, а вони можуть тривати роками (застрахуватися від цього ніяк не можна). І якщо раптом суд ухвалить рішення про те, що необхідно повернути автомобіль позичальникові, то новому власникові банк повинен повернутигрошівповномуобсязі.Аякщо тойвжевклавв машинугроші(відремонтувавабоперефарбував),товонипростопропадуть.

Реклама

ТЕХСТАН.Вже післяпокупки можез'ясуватися,щоу автоє прихованідефекти,якіне виправдовуютьйого ціну.Наприклад,двигуннастількизношений,щопотребує капремонту,абопід фарбоюнакузовіховаєтьсяіржа,не виднопри огляді.Організатор аукціонуніякне відповідає передпокупцемза якістькупленого товару.

ЯКСТАТИ УЧАСНИКОМАУКЦІОНУ

Перше,що потрібно зробити -зареєструватисянавідповідному розділі сайтуМін'юсту (http://torgi.minjust.gov.ua) і вполі "видмайна"вибрати "транспортний засіб".

Реклама

АСОРТИМЕНТ. Намвідкрилося кількадесятківпропозиційавтомобілів за ціноювід440грн(старийВАЗ)до 453тис.грн (новийMercedes-Benz S 500 4MATIC). Правда, потрібно врахувати, що ціни вказані стартові – внаслідок торгу вони можуть істотно вирости. Для того щоб почати торги, після реєстрації потенційний покупець зобов'язаний внести гарантійний внесок (якщо в торгах він не виграє, його повернуть; якщо виграє, але передумає купувати автомобіль, внесок забирає собі аукціон). Сума цього внеску не перевищує 5 % від стартової ціни лота: наприклад, у випадку з Mercedes-Benz S 500 цей внесок становить 22 650 грн, а щоб взяти участь в торгах за старенький Mitsubishi Lancer (ціна – 17 тис. грн) потрібно заплатити 852 гривні.

ПЕРЕВІРКА АВТО. Ціна, зазначена на сайті, разом з картинкою авто і пробігом для досвідченого автолюбителя ні про що не говорить – залежно від техстану авто така покупка може бути і вигідний, і ні. На жаль, хоча на сайті і вказують назву компанії, яка зберігає автомобіль, приїхати на майданчик і оглянути авто особисто нам не вдалося – охорона нас попросту не пропустила. У Мін'юсті за телефоном "Сегодня" розповіли, що авто вже пройшли оцінку сертифікованими експертами та ціна відображає ринкову вартість. Але знаючи те, як проводяться такі оцінки (середнє арифметичне від оголошень інтернеті), з'являються деякі сумніви.

ПРОЦЕС ТОРГІВ.У правилахаукціонупрописано,що крокторгів становить3% від стартової ціниякщоавто коштує10-100тис.грн (тобтопри цініавто в50тис.грнкрок1,5тис.).Якщо жавтооцінили всуму від100тис. до1 млнгрн,токрок дорівнює2% (приціні автов200тис.грнкрокскладе4тис.грн).5%відфінальноїсуми продажуМін'юстзабирає собі

Читайте також:

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Ціни
В Україні дорожчають продукти
Що зросло в ціні?
Опитування
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.64

Євро (€)

31.22

Російський рубль (₽)

0.36

Загроза світової кризи
Як Evergrande опинилася на межі краху

Калькулятор зарплати

Калькулятор зарплати
ЗАПРАВКИ
Паливо Сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
29,45
28,95
28,00
17,17
29,50
29,00
28,00
17,17
30,86
29,60
26,77
17,70
30,98
30,69
28,98
17,88
32,59
30,29
27,29
17,75
33,99
31,17
29,59
18,47
33,99
31,17
29,59
17,73
33,99
31,17
29,59
18,48
34,97
31,17
32,97
18,48
-
30,76
28,30
17,56
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти