Ринок палива в Україні під загрозою: все залежить від "антидефолтних" законів

31 березня 2020, 16:25

Олександр Панченко , Катерина Степаненко

Ціни на бензин і автогаз падатимуть, а маленькі АЗС почнуть "піти в тінь"

Не тільки на курс гривні впливає політика, заявляють експерти паливного ринку. Так директор консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн говорить, що в ситуації на ринку палива чимало залежатиме від того, чи ухвалить Рада кілька важливих "антидефолтних" законів.

"Від ухвалення цих законів залежить допомога Україні МВФ і стабілізація курсу гривні, – роз'яснив Куюн. – Якщо їх не прийняти, гривня девальвує, а з нею "полетять за хмари" ціни на імпортні товари, зокрема, на паливо. За нашими розрахунками, при нинішньому курсі 28 гривень за долар ще є потенціал для зниження цін на нафтопродукти в розмірі 1-2 грн/л. При курсі 30 настане рівновага. Якщо піде вище, підвищення цін на АЗС не уникнути навіть при тих мінімальних рівнях цін на нафту в світі".

Реклама

Заступник директора Науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев також говорить, що поки темпи зниження цін на нафтопродукти в опті перевищують темпи девальвації гривні. Більш того, нещодавно гривня навіть трохи зміцнилася. Тому, за його прогнозом, на тижні паливо продовжить дешевшати, але не так стрімко – на 20-30 коп./літр, і то не у всіх мережах. Також він говорить, що може статися тимчасове закриття невеликих АЗС в регіонах або перехід їх в тіньовий сектор. Що обов'язково позначиться на якості нафтопродуктів.

Аналітик ринку скрапленого газу Артем Куюн також прогнозує подальше невелике здешевлення газу через тривале зниження попиту.

"Виникла парадоксальна ситуація: якщо раніше газ спершу дешевшав в опті, потім в роздробі, то зараз для стимулювання продажів в роздрібній торгівлі, ціни знижуються в розрахунку на майбутнє здешевлення", – зазначив експерт.

Детальніше про те, що відбувається на паливному ринку прямо зараз і прогнози на найближче майбутнє читайте в матеріалі: Ринок палива в Україні на межі зриву: що відбувається і чого чекати

Нагадаємо, світові аналітичні компанії і економічні експерти вважають, що через пандемію коронавірусу світ входить в нову економічну кризу.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти