На траси України обіцяють повернути контроль швидкісного режиму: як це буде

29 липня 2018, 07:36

Олександр Панченко Олександр Панченко

Юристи: після зміни законів ще потрібна повторна перевірка техніки

На дороги України може повернутися призабутий контроль швидкісного режиму. Причому ручний, а не автоматичний без зупинки транспорту-порушника, який обіцяють ввести вже третій рік. Патрульної поліції і Нацгвардії видадуть апаратуру для фіксації порушень, а Кабмін сьогодні має змінити нормативну базу. Експерти в області ПДР кажуть, що ручний контроль швидкості стане легітимним після доопрацювання закону "Про метрологію", а ось щоб узаконити "листи щастя" зі штрафами в автоматичному режимі, потрібна апаратура, що ідентифікує того, хто фактично керує автомобілем або іншим транспортом, а не його власника по держномеру. Поки в Україні її немає.

Що зміниться

Реклама

Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що "швидкісний контроль буде повернутий на дороги з 27 липня". Але в прес-службі Кабміну нам уточнили, що мається на увазі початок практичної реалізації процесу контролю, після того як уряд внесе зміни в нормативну базу. Наприклад, зараз поліцейські взагалі не мають права користуватися приладами ручної фіксації швидкості ( "Трукам", "Візир" – з фотофіксацією і так звані фени, що показують тільки швидкість), адже це може призвести до корупції. Тепер їм це право хочуть повернути, а також привести правила сертифікації самих приладів до євронормам, виключивши можливість патрульних міняти або видаляти свідчення. Працювати поліцейські буде з приладами на штативах, як і раніше, хоча, за словами Омеляна, ще близько 300 "Трукамів" встановлять в патрульних машинах без розпізнавальних знаків і стануть ловити лихачів в потоці транспорту. Фінансування (один прилад коштує близько $ 12,5 тис.) вже передбачено. У прес-службі патрульної поліції нам відповіли, що вони поки ніяких приладів не отримали, крім того, патрульних повинні спершу навчити, як з ними поводитися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Думка експертів

Спеціаліст з питань законодавчого забезпечення безпеки на дорогах Володимир Караваєв говорить, що зараз на складах МВС є близько 170 "Трукамів", але жоден з них не призначений для роботи в режимі патрулювання (в русі), і відповідного закону для цього немає. А для роботи зі штатива "Труками" повинні бути пересертифіковані (з 2015 р, коли була ліквідована ДАІ, вони не використовувалися), забезпечені документами, що підтверджують їх придатність, і опломбовані для неможливості коригувати показання приладу з боку патрульних. Тобто щоб порушник не зміг за хабар ухилитися від сплати штрафу. На це піде, за оцінкою Караваєва, не менше тижня, тоді використання "Трукамів" стане легітимним.

АвтоюристВадимВолодарськийуточнив:через неможливістьповністюусунутилюдськийфакторзастосування"Візирів"і"фенів"незаконноінавряд чивониповернутьсяврукиполіцейських.Крімтого,Володарськийвпевнений:навітьякщо"Трукам"покажеперевищенняшвидкості-виписуватиштрафнамісці,якзаразпередбачаютьінструкціїпатрульноїполіції,незаконно.

"Патрульнийповиненскластипротокол,якийможнаоскаржитивсуді.За рішеннямКонституційногосуду,статтю276КпАПвчастині"розглядусправиза місцемправопорушення"потрібнотрактуватитак:"за місцем"-значить,врамкахвідповідноїадміністративно-територіальноїодиниці.Але непрямонадорозі",-роз'яснивВолодарський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Водії: чекаємо колапс

Експертикажуть,щозвведеннямконтролюшвидкостіввеликихмістахзбільшатьсяпробки,адже з березня2018року длязменшенняаваріймаксимальнашвидкістьрухутранспортуне повиннабутивнаселенихпунктахбільше50км/год.Заразцієї нормималохтодотримується,алезпоявою "Трукамів" оведетьсяїздитиза правиламиабоплатитиштрафи.Водіївосновномузгодні,щоцеправильно,аленарікаютьнабездіяльністьмісцевої влади,якамає праводозволитивокремихмісцяхїздитишвидше(70-80км/год),встановившивідповіднізнаки,наприклад,набагатополоснихавтотрасахзвідбійниками,депостійнийінтенсивний рух.

"Якщонічогоне зміниться,аполіцейськіпочнутьштрафувати,тоКиїв,Харків,Одеса,Дніпрозупинятьсявбагатокілометровихпробках.Абоводіїмасовопочнутьігноруватисигналипатрульнихпро зупинку,адже"всіх непереловиш",щощебільшепосилитьаварійнуситуацію",-говоритьводійВолодимирТубан.

Реклама

АосьйогоколегаМиколаХвостюквпевнений,щояктількипатрульніотримаютьрадари,тонамагістраляхз'являтьсяіпотрібнізнаки:

"Встановитиїхнедовго,акомандудадуть,явпевнений".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти