Як безпечно перевезти максимальну кількість речей в своєму автомобілі

19 лютого 2017, 07:02

Дмитро Капітун

Найважчий вантаж в багажнику ставимо по центру, а предмети, що виступають за межі авто, позначаємо сигнальними прапорцями

Чи багато хто з автовласників і пасажирів замислюються про те, чи правильно вони перевозять свої речі? І мова зараз не про великогабаритні вантажи – хоча і про них трохи пізніше, – а про прості і компактні повсякденні речі. А варто задуматися: навіть при швидкості 50 км/год при раптовій зупинці автомобіля (наприклад, при зіткненні) кожна дрібниця стає важче приблизно в 40 разів! Що це означає на практиці? А то, що недбало кинута на заднє сидіння дволітрова "мінералка" може прилетіти в спину водія із силою 80 кг! А це вже зовсім не мирна ситуація. Не кажучи вже про те, що історія знає чимало випадків, коли до серйозних наслідків приводила звичайна бляшанка з газованою водою, що впала на підлогу автомобіля і закотилась, наприклад, під педаль гальма. Що вже говорити про те, яку небезпеку таїть незакріплена запаска в багажнику! Як убезпечити себе від неприємностей, які можуть принести неправильно розташовані в машині предмети? Ми розповімо.

Реклама

САЛОН: ВСЕ ЗАКРІПЛЕНО

Сучасний автомобіль оснащений безліччю затишних і безпечних місць для перевезення невеликих предметів в салоні. Потрібно лише скористатися ними, щоб поїздка стала безпечнішою. Як приклад – уже згадані напої. Не варто возити з собою великі пластикові і вже тим більше скляні ємності. У машині напевно знайдуться підстаканники, в яких надійно зафіксується пластиковий або паперовий стаканчик кави або чаю, або ж півлітрова пляшка води. Потрібно прийняти за правило: в салоні автомобіля взагалі не повинно бути незакріплених речей! Адже в разі зіткнення, – а від цього, на жаль, на 100% не застрахований навіть найдосвідченіший водій, – все, що не зафіксовано, буде хаотично переміщатися по салону зі швидкістю, з якою рухався автомобіль до зіткнення. Особливу небезпеку становить всілякий інструмент. Уявіть собі, які травми може завдати людині молоток, що летить по салону зі швидкістю 80 км/год? До речі, найбільш небезпечні предмети, залишені на задній полиці, адже вони як раз знаходяться приблизно на рівні голови. Що ж стосується важких і великих речей, перевозити їх у салоні взагалі небажано: в разі ДТП вони можуть придавити людину в салоні автомобіля. Тому, якщо все-таки везти такі речі потрібно, варто скористатися задніми ременями безпеки.

БАГАЖНИК: СЕКРЕТИ ПАКУВАННЯ

Все,щоне знадобитьсяпід часпоїздки,кращеперевозититам.Аджевбагажникувантажвідлюдейвідокремлюєякмінімумспинказадньогосидінняізадняполиця,авседанах-щейсталеваперегородкакузова.До тогожобмеженірозмірибагажноговідсікуне дадутьречамрозігнатисяіотриматинебезпечнеприскореннявразізіткнення.

Але розміщувати вантаж потрібно правильно. Робити це варто максимально щільно, маючи в своєму розпорядженні найбільш важкі речі внизу. Багажники багатьох автомобілів оснащуються додатковими перегородками або сітками, які мають спеціальні кріплення. Обов'язково використовуйте всі ці засоби, ретельно закріплюючи їх. Гострі грані і кути предметів потрібно направляти в протилежну від салону сторону і по можливості перекладати чимось м'яким. Важку річ потрібно розміщувати так, щоб не порушувати розподіл ваги автомобіля. Простіше кажучи, максимально по центру багажника і ні в якому разі не біля його бічної стінки.

При перевезенні речей в багажнику необхідно враховувати не тільки їх обсяг, але і масу. Ні в якому разі не перевищуйте рекомендовані виробником автомобіля обмеження у вазі багажу, що перевозиться: це не тільки скоротить ресурс задньої підвіски, але і помітно погіршить керованість автомобіля, слухняність керма і збільшить гальмівний шлях.
Транспортуючи важкий вантаж, його треба надійно закріплювати: навіть незафіксоване запасне колесо при 50 км/год в разі раптової зупинки вдарить в задню спинку із зусиллям близько 500 кг – такий удар може не витримати спинка, і вже точно не витримає без наслідків хребет пасажира. А тепер уявіть собі, яке зусилля може розвинути 300 кг вантажу? А адже саме стільки, а то й більше, можна укласти в багажне відділення. Особливо ретельно потрібно підходити до завантаження багажника власникам автомобілів, в яких простір вантажного відсіку йде за межі колісної бази: там вплив перевантаження по вазі на керованість найбільш сильний
.

Реклама

НА ДАХУ

В тренді
Уряд придумав, де взяти 60 млрд грн: ФОПів не чіпатимуть

Нерідконавітьсамогомісткогобагажникавиявляєтьсямало,ітодівантажперевозитьсянадахуавтомобіля.Дляцьогоринокпропонуєбезлічрішень:всілякірейлінги,кошики,аеробокси,спеціальнікріпильніприналежностідляперевезенняпевнихвантажів(наприклад,велосипедівабосноубордів).

Перш за всенагадаємо,щоперевезеннявантажівзамежамисалонуібагажникаавтомобілярегламентованеПравиламидорожньогоруху.Транспортуваннябагажунадахудозволено,якщоце:
  • не створюєнебезпекиіншимучасникамдорожньогоруху;
  • не порушуєстійкістьтранспортногозасобуі неускладнюєуправління ним;
  • не обмежуєогляд;
  • не закриває зовнішні світлові прилади,номернізнакиіне перешкоджаєправильномусприйняттюсигналівіншимиучасникамидорожньогоруху;
  • не створюєшум,не піднімаєпил,не забруднюєпроїзнучастинуінавколишнє середовище
Якщовантажвиступаєзамежіавтомобілябільшніжна1метрспереду або ззадуабобільшніжна40сантиметрівз боків,вінповиненбутипозначенийсигнальнимипрапорцями,автемний час доби-світловідбивачамиаболіхтарями.

Розміщувативантажнадахуварто так,щобцентрваги знаходивсяякомоганижче.Іретельнозакріплювати:воптимальномувипадкумаєбутичотириточкиопори,вкрайньому-три.Кріпитивантажзвичайнимимотузками-атимбільшесинтетичними,капроновими-не можна,оскількинавітьсамітугівузлиприрусіможутьрозв'язатися.Томудлякріпленняпотрібновикористовуватиспеціальніеластичні"розтяжки",якіможнакупитивавтотоварахабобудівельнихмаркетах.

Пам'ятайте,щомаксимальнодопустимамасавантажу,що перевозитьсянадаху,дужеобмежена.Цейпоказникзазвичайзнаходитьсявмежах70кг(дізнатисядопустиму вагувантажуможнавінструкціїдо автомобіля).Перевищенняцьогозначенняможепривестидодеформаціїдахуістійок-ацедужедорогийкузовнийремонт!

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти