Кабмін хоче повернути техогляди авто через три роки: як це буде

13 жовтня 2018, 07:24

Ігор Сєров Ігор Сєров

Перевіряти планують раз в два роки, в тому числі і машини на єврономерах

В Україні знову хочуть повернути обов'язковий техогляд для приватних автомобілів. У тому числі і для авто на єврономерах. Такий законопроект вже підготовлений Кабміном і опублікований на сайті Мінінфраструктури для громадського обговорення. Якщо закон приймуть, то техогляди повернуться з 1 січня 2022 року і проходити їх буде потрібно раз в два роки.

Нагадаємо, техогляд приватних авто був скасований в серпні 2011 року через повальну корупцію при його проведенні. Хоча офіційно влада тоді підносила скасування техогляду як спрощення контролю за автовласниками. Зараз техогляду підлягають лише пасажирські автобуси, легкові авто комерційного призначення, які регулярно перевозять пасажирів або вантажі, вантажні авто вантажопідйомністю до і понад 3,5 тонн, причепи для вантажних авто, а також автомобілі, призначені для перевезення небезпечних вантажів. Для них ціна техогляду становить від 500 грн до 1 тис. грн
.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Реклама

ОднакзаразпричинидляповерненняТОінші:підписанняУгодипро асоціаціюзЄС,азначить,приведеннязаконодавчихнорму відповідністьззаконамиЄвросоюзуівелика кількістьрезонанснихДТП,втомучислізлетальними наслідками-лишезаперше півріччя2018 року вУкраїністалося69тис.аварій.

Зараззаговорилипро поверненняТОвженановихумовах-взаконопроектійдеться,щооглядибудутьпроходитинаакредитованихСТО(розташованихнавідстаніне більше100кмодна від одної).Щобуникнутикорупції,перевіркупроводитимутьспеціальнопідготовленіекспертизособистою печаткою.Якщоприцьомубудутьвиявленінедоліки,поломки,тоавтомобільвобов'язковомупорядкунаправляєтьсянаїхусунення,апісляцьогопризначаєтьсяповторнийтехогляд.

Автори законопроекту пропонують, щоб інспектори перевіряли систему гальмового і рульового керування, зовнішніх світлових приладів, світлопропускна здатність скла (ступінь тонування), газобалонне обладнання (за наявності) та інше. Крім того, автори документа уточнюють, що він розроблявся з урахуванням вимог ЄС, і пропонують його проводити раз на два роки. Але якщо власник транспорту змінюється, відбувається перереєстрація, в автомобілі змінюються або модифікуються ті чи інші системи, авто виїжджає за митні кордони України, то повинно пройти перевірку на придатність до експлуатації незалежно від дати останнього техогляду.
Ввезені в Україну б/в транспортні засоби (в т. ч. "євробляхи") теж підлягають перевірці на придатність до експлуатації. Нові авто повинні мати сертифікат відповідності діючим у нас правилам і нормативам, виданий виробником або його представником.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

"Є великі ризики корупції"

Іводії,іекспертиповерненнятехоглядіввітають,алепобоюютьсяповерненнякорупції.

"Особистояпрактично незнаюводіїв,якібсправнопроходилитехоглядвминулому,доскасування.Платили,наскількипам'ятаю,200гривеньіотримували"талончик".Тому,якщозараз,ввівшитехогляд,поборютьікорупційнускладову,тоце,звичайно,будепроривом.Вважаю,щовводитийогопотрібно,томуякбагатоавтонебезпечнінатрасі",-говоритьводійВіталійАндрусенко.

Реклама

АвтоекспертВолодимирКараваєвговорить,щовітаєвведеннятехоглядувУкраїні.

"Алене втомувигляді,якцепропонуєтьсявзаконопроекті!-підкреслюєКараваєв.-Тамєдужевеликікорупційніскладові.Наприклад,створюютьінститутекспертів.Ранішеводіїдомовлялисяздаішниками,атепербудутьзекспертами.Вважаю,щовкраїніповиннібутисертифікованіСТО.СамужсертифікаціюповиннопровестиМіністерствоінфраструктури".

Втім,взаконопроектіпрописано,щоякщоекспертвидавсвідоцтвопро проходженняТО,анасправдітакогоне було,топередбаченіштрафивід1700 грндо 4000грн.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти